Special Days Image
Sayfa 1188/1230 İlkİlk ... 188688108811381178118611871188118911901198 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,497 - 9,504 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu nedenle, kendim risk alarak 40 yaşında, iyi bir pozisyon ve maaşı bırakarak (üstelik eşi çalışmayan, iki çocuğu özel okula giden biri olarak) erken emekliliği tercih etsem de...bunu çok da önermiyorum..herkes bu konuda hesap kitabını ve planını çok iyi yapmalı. pandemi gibi 100 yılda bir yaşanabilecek bir olay bile dengeleri bozabiliyor...açıkçası risk analizimde bu tip bir felaketi öngörmemiştim mesela

Lenovo K53a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku

Bist-100 dolar bazlı

Borsa için karar anı, çok önemli bir dirençte duruyor.
    Saygılar
    Bu çok önemli bir grafik. Usd bazlı olmasına rağmen, aynı zamanda enflasyon bazlı durumun bu şekilde olduğunu düşünüyorum. Grafiğe konu şirketler cirolarını zaten enflasyona göre düzeltiyorlar. Bunları dikkate alınca ; bist aşırı şişti, yada tarihi zirvesinde yorumları gerçekçi gelmiyor. Yorumlarınız nedir ?
    'Piyasa analizi sadece kendi pozisyonunu empoze etmektir' Şant Manukyan

Bence de borsa cok önemli bir seviyede kapanıs yapti destekten güc alıp gidecek mi yoksa nefesi bu kadar mı dususe mi.gececek dinlenmek icin testere piyasasina mı gececek önumuzdeki birkac gun icinde gorecegiz... cok karisik bir durum Allahtan temettücüyüm
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

“Kurdaki artışı açıklayacak rasyonel bir neden bulamıyoruz. “Jeopolitik risklerdeki artış” endişesiyle Türk lirasının iki günde %4 değer kaybetmesi açıklaması bize anlamlı gelmiyor. Libya’ya insani yardım taşıyan bir Türk kargo gemisinin Alman deniz kuvvetleri tarafından durdurulup aranması Türkiye Avrupa ilişkilerini falan koparmaz.”

http://rapor.isyatirim.com.tr/2_20201124100136338_1.pdf

İş yatırımın günlük bülteni blog formatına dönmüş. Kurumsallık nerede kaldı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5. iş yatırımdan dolarını 7.5'tan satıp %15'ten TL faize yatıran var mıymış acaba.... eğer yoksa, ki yoktur, nesine şaşırmışlar ben de ona şaşırdım...
    bütün ülke enflasyonun en az %20-25 olduğunu biliyor ama sanki bilmiyormuş gibi yapıyor ve %15 faizle millet niye dolar alıyor diye şaşırıyor gibi yapıyor her allahın günü...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

6.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    “Kurdaki artışı açıklayacak rasyonel bir neden bulamıyoruz. “Jeopolitik risklerdeki artışâ€ endişesiyle Türk lirasının iki günde %4 değer kaybetmesi açıklaması bize anlamlı gelmiyor. Libya’ya insani yardım taşıyan bir Türk kargo gemisinin Alman deniz kuvvetleri tarafından durdurulup aranması Türkiye Avrupa ilişkilerini falan koparmaz.â€

Fazla elit takılmaya gerek görmemişler. Böyle bir potansiyelimiz yok zaten. Düz vatandaşa hitap eder tarza geçmişler. 1-2 sene sonra ifadeler şu şekle dönüşebilir.

“Dolar niye çıktı anlamadık a.q â€
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Terste mi kaldiniz zaaa xd :D
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

8.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    “Kurdaki artışı açıklayacak rasyonel bir neden bulamıyoruz. “Jeopolitik risklerdeki artışâ€ endişesiyle Türk lirasının iki günde %4 değer kaybetmesi açıklaması bize anlamlı gelmiyor. Libya’ya insani yardım taşıyan bir Türk kargo gemisinin Alman deniz kuvvetleri tarafından durdurulup aranması Türkiye Avrupa ilişkilerini falan koparmaz.â€

Arastirma direktorunun sabah soyle bir blog postu yaptigi gun ters yone sert hareket olunca ellerinin sirazesi kaymis biraz.

https://blog.isyatirim.com.tr/turk-l...-devam-edecek/
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Sayfa 1188/1230 İlkİlk ... 188688108811381178118611871188118911901198 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •