Sayfa 857/1230 ÝlkÝlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,849 - 6,856 arasý.

Konu: ...::: Beyaz Yaka Ýçin Tasarruf ve Yatýrým Koçluðu-2 :::...

1. Reysaþ vidyosunda, kaðýdý toplayan monish pabrai bütün bildirimleri yapmýþ, bildirimin geldiði gün KY'ninde ayný fiyattan mallanma fýrsatý vardý, hatta takriben 1-2 ay ayný fiyatlardan mallanabilirdi herkes.

Ikinicisi orda bargain hunting dediði, kelepir hisse avý anlamýna geliyor, masada oturup pazarlýk yapýyorlar durumu yok. Bariz yanlýþ yönlendirme var.

Üçüncüsü, monish pabrai dünyaca ünlü bir deðer yatýrýmcýsýdýr, öyle boþ beleþ zamaný yok burda kimse adam tahtanýn baþýnda mal topluyor diye hayal etmesin, kendi bile toplamamýþ malý, Türkiyeden haydar acuna vekalet vermiþ. Herþey kuralýna ve üsülüne göre yapýlmýþ.

Kata kulli filanda yok ortada.

Þimdi borsalarda genelde kaðýt uçurulmasý þöyle oluyor.Genelde þirket patronu ile ortak çalýþýlýyor,içerden bir haber geleceði biliniyor.Olumlu habere kadar toplanýyor.Bazen patron da iþin içinde olduðundan haber suni olarak bile yaratýlabiliyor.Bazen bilanço makyajlanýyor,bir arsa satýþý ,kapa bildirilen yabancý ortaklýk görüþmesi falan tetikleyici oluyor.Asýl olay malýn toplanýp yukardan daðýtýlmasý deðil,asýl olay asýlsýz haberler ,karþýlýklý suni iþlemler,sosyal medyada yapýlan yaygýn ve dayanaksýz propogandalarla kaðýdýn pazarlanmasý .Bunu da bir grup kasýtlý bilinçli yaparsa suç oluyor.Ýçerden bilgi almak amerikada falan büyük suç bizde nerdeyse atasporu))))))))Yoksa temel analizle aldýn kaðýt bir haberle çýktý yüksekten sattýn bunun nesi suç,elbette bu sadece alkýþlanacak bir baþarý,iþ ki o haberi sen suni olarak yaratma.Belli menfaatlerle kaðýdýn pazarlanmasýna aracýlýk etmek suç elbette.

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Yeme bizi beyaz yakalý. ( Bana deli de ama trol deme, bozulurum ha.. )

Bir buçuk sene öncesi hemen hemen 2019 yýlýnýn baþýna tekabül ediyor.

Hisse deðeri 3 lira civarýnda.

Bir yýl sonra, yani 2020 baþýnda hisse 9 lira civarýnda. Artýþ 3 kat.

Bir yýlda 3 kat artan kaðýdý satar mýsýn satmaz mýsýn. ?

Hadi diyelim satmadýn.

Bir ay sonra neredeyse bir 3 lira daha koyuyor üstüne hisse. 11.7x'lere geliyor.

Satar mýsýn satmaz mýsýn. ?

Hadi diyelim satmadýn.

Hisse 11.7x'lerden 8.xx'lere düþüyor, satar mýsýn satmaz mýsýn. ?

Hadi diyelim satmadýn, hisse bir daha yukarý yapýp 11.7x'leri gene görüyor.

Satar mýsýn satmaz mýsýn.?

Hadi diyelim satmadýn.

Hisse yeniden 11.7x'lerden hýzlýca 7.xx'lere düþüyor.

Hadi diyelim satmadýn.

Hisse 7.xx'lerden bir daha yükseliyor 12.xx'leri görüyor.

Sonra hisse 12.xx'lerden 10.xx'lere düþüyor.

Ne sabýrlý adammýþsýn ya...

Sonrasý malum. Hisse 10.xx'lerden 19.07'ye kadar soluksuz (alým fýrsatý vermeden) fýrlýyor.

Geçen çarþamba ise; Open : 19.07, High : 19.07, Low : 18.00 Close 18.00 deðerleri yaþandý.

Sonrasý ise geçen perþembe yaþandý.

Þöyle yaþandý.

Open : 16.20 High :16.20 Low :16.20 Close : 16.20

Yemeyin bizi.

Biz de bu deli halimize az buçuk piyasa takibi yapýyoruz. Olaný biteni de görüyoruz çok þükür.

Ýsterseniz bir grafik üzerinde de gösterebilirim hikayeyi. Ama herkesin bir grafik generatörü vardýr mutlaka. Açar bir buçuk yýl öncesinden berisine bakar.

Not: Aldým/Sattým þeklinde hisse adýný böyle topiklerde verirseniz karþýlaþacaðýnýz durum ortadadýr. 20 yýllýk forum tecrübesi olan birisinin bu durumu bilmemesi yadýrganýr.

4.  Alýntý Originally Posted by DeliKAN Yazýyý Oku
    [/COLOR]
    bu da yanlýþ soru.
    þimdi hoca direkt olarak söylemiyor ama ununu elemiþ eleðini asmýþ bir yatýrýmcý. maddi anlamda iyi maaþlý bir iþi býrakýp bu iþe yönelmiþ.
    Hocanýn satýþ kriteri en az 2 çeyrek üst üste bilanço bozulmasý. veyahut tadýný kaçýran spekülatif iþler zýrt tavan pýrt taban..
    onun haricinde kaðýdý yükseldi diye satmýyor. yükselen mal satýlmaz diyor hatta.
    yukarýda özetlediðiniz durum bu kriterlerin hiç birini saðlamýyor yani adam satmamýþ olabilir.
    11 lira 7 lira iniþinde yani endeksin 82 ye geldiðinde adam gýrtlaða kadar mala giriyorum yazdý ben þahidim.
    sizin bu söylediðiniz çok desteksiz. o zaman bende 120 lira gram fiyatýndan aldým var. 250 oldu vermedim geri 200 e indi vermedim 300 oldu 330 geri 300 oldu vermedim. ee bu olmaz iþ mi? ama olduuu ben vermedim duruyor hala.

5.  Alýntý Originally Posted by Halukcan Yazýyý Oku
    Reysaþ vidyosunda, kaðýdý toplayan monish pabrai bütün bildirimleri yapmýþ, bildirimin geldiði gün KY'ninde ayný fiyattan mallanma fýrsatý vardý, hatta takriben 1-2 ay ayný fiyatlardan mallanabilirdi herkes.

Ikinicisi orda bargain hunting dediði, kelepir hisse avý anlamýna geliyor, masada oturup pazarlýk yapýyorlar durumu yok. Bariz yanlýþ yönlendirme var.

Üçüncüsü, monish pabrai dünyaca ünlü bir deðer yatýrýmcýsýdýr, öyle boþ beleþ zamaný yok burda kimse adam tahtanýn baþýnda mal topluyor diye hayal etmesin, kendi bile toplamamýþ malý, Türkiyeden haydar acuna vekalet vermiþ. Herþey kuralýna ve üsülüne göre yapýlmýþ.

Kata kulli filanda yok ortada.
    Asýl mesele bu deðil zaten mesela tahta da hisse toplandýktan sonra sosyal medya üzerinden bu hisselerin bebek, arge, vb isimlerle vatan millet edebiyatýyla pazarlanmasý. Video çeken arkadaþ belki baþý belaya girmsin diye bunlardan bahsetmemiþ ama sosyal medya ayaðý bu iþin en az önemli kýsmý. Yoksa o hisseyi 1- TL den toplayan 12-TL ye kime satacak?

6.  Alýntý Originally Posted by melihsah Yazýyý Oku
    Asýl mesele bu deðil zaten mesela tahta da hisse toplandýktan sonra sosyal medya üzerinden bu hisselerin bebek, arge, vb isimlerle vatan millet edebiyatýyla pazarlanmasý. Video çeken arkadaþ belki baþý belaya girmsin diye bunlardan bahsetmemiþ ama sosyal medya ayaðý bu iþin en az önemli kýsmý. Yoksa o hisseyi 1- TL den toplayan 12-TL ye kime satacak?
    Valla orasý alanýn ve satanýn sorunu. Tepeden giriyorsan üstad dinleyip o kynin sorunu. Beni ýrgýlamaz.
    Açýk söyliyim bu vidyoyu izleyince çok üzüldüm, monish pabrai alým girmiþ diye bildirimi kapta görsem, çok yüklü girerdim o kaðýda çok da iyi para kaldýrýrdým.

2014'de ayný bildirim vestelde geldi, CEO yardýmcýsý yüklü miktarda hisse aldýðýný KAP'a duyurdu Adýný bile hatýrlýyorum, ihsaner alkim , o zaman ciddi bir lot, sanýrým yarým milyon dolarlýk en az. KAP'a haber geldi, tahta kýmýldamadý bile. 2.XX fiyatlardandý.
    Ben de o bildirimi görünce yüklü girdim, 6-7 ay sonra kaðýt 8' e gitti, ben 4.20 den verdim malý.

hayatýmda tek hisseden kazandýðým en yüklü paraydý dolar bazýnda

Çok iyi hatýrlýyorum, burda ayak yapýyorlar, hisseyi elimize vercekler geyiði dönüyordu o kap bildirimi yüzünden.

Türk milleti kafayý komplo teorilerine vurmayý sever

Hayatýmýn fýrsatýný kaçýrmýþým onu anladým, vay be monish pabrae.

Alýntý Originally Posted by DeliKAN Yazýyý Oku

Bir buçuk sene öncesi hemen hemen 2019 yýlýnýn baþýna tekabül ediyor.

Hisse deðeri 3 lira civarýnda.

Bir yýl sonra, yani 2020 baþýnda hisse 9 lira civarýnda. Artýþ 3 kat.

Bir yýlda 3 kat artan kaðýdý satar mýsýn satmaz mýsýn. ?

Hadi diyelim satmadýn.

Bir ay sonra neredeyse bir 3 lira daha koyuyor üstüne hisse. 11.7x'lere geliyor.

Hadi diyelim satmadýn.

Hisse 11.7x'lerden 8.xx'lere düþüyor, satar mýsýn satmaz mýsýn. ?

Hadi diyelim satmadýn, hisse bir daha yukarý yapýp 11.7x'leri gene görüyor.

Satar mýsýn satmaz mýsýn.?

Hadi diyelim satmadýn.

Hisse yeniden 11.7x'lerden hýzlýca 7.xx'lere düþüyor.

Hadi diyelim satmadýn.

Hisse 7.xx'lerden bir daha yükseliyor 12.xx'leri görüyor.

Sonra hisse 12.xx'lerden 10.xx'lere düþüyor.

Ne sabýrlý adammýþsýn ya...

Sonrasý malum. Hisse 10.xx'lerden 19.07'ye kadar soluksuz (alým fýrsatý vermeden) fýrlýyor.

Geçen çarþamba ise; Open : 19.07, High : 19.07, Low : 18.00 Close 18.00 deðerleri yaþandý.

Sonrasý ise geçen perþembe yaþandý.

Þöyle yaþandý.

Open : 16.20 High :16.20 Low :16.20 Close : 16.20

Yemeyin bizi.

Biz de bu deli halimize az buçuk piyasa takibi yapýyoruz. Olaný biteni de görüyoruz çok þükür.

Ýsterseniz bir grafik üzerinde de gösterebilirim hikayeyi. Ama herkesin bir grafik generatörü vardýr mutlaka. Açar bir buçuk yýl öncesinden berisine bakar.

Not: Aldým/Sattým þeklinde hisse adýný böyle topiklerde verirseniz karþýlaþacaðýnýz durum ortadadýr. 20 yýllýk forum tecrübesi olan birisinin bu durumu bilmemesi yadýrganýr.
    Burada ben 10 kere satardým demek istemiþsin !

Ýþin gerçeði ben de 10 kere satardým ve sattým da ,burada okuyanlar da satardý!

O yüzden de hiçbir zaman iyi kazanç saðlayamýyoruz. Aldýðýmýzý da veriyoruz!

En son deva yý anlattýðýn nedenle 10,80’den sattým kaðýt bir hafta da 19 tl gördü!

Ama sm cauti gibi profesyoneller bu oyunlara gelmediði için baþarýlý oluyor!

8.  Alýntý Originally Posted by NKN Yazýyý Oku
    Burada ben 10 kere satardým demek istemiþsin aþlarýna!

Ýþin gerçeði ben de 10 kere satardým burada okuyanlar satardý!

O yüzden de hiçbir zaman iyi kazanç saðlayamýyoruz. Aldýðýmýzý da veriyoruz!

En son deva yý anlattýðýn nedenle 10,80’den sattým kaðýt bir hafta da 19 tl gördü!

Ama sm cauti gibi profesyoneller bu oyunlara gelmediði için baþarýlý oluyor!
    10 lira maliyetli logolarýmý 70 küsürden sattým, tahta kumarbazlarýn elien geçtiði için. Çelik gibi sinirlerim yok,profosyonel deðilim, üstün insan deðilim. Eðer paranýzý 6-7 hisseye bölmüþseniz, satmaya direnmek pekala mümkün. Tek hissede olursan ama %30 artýnca bile satarsýn.

Eðer hikayesine ve temeline güveniyorsanýz herþey mümkün.

Sayfa 857/1230 ÝlkÝlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •