Sayfa 443/1230 İlkİlk ... 343393433441442443444445453493543943 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,537 - 3,544 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by vigamox Yazıyı Oku
    Sn buyuklerim, sasa icin ne dersiniz peki grafik olarak pahali mi yoksa ozel sebepleri var pahali degil mi?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Grafik pahalı değil...grafik çok pahalı🙂

Hisseler hakkında normalde çok olumsuz yorum yapmam, sonuçta birileri ümit bağlamış, bellide sayesinde geleceğe dönük hayaller kuruyor.

Şunu bir kere daha hatırlatayım, grafik pahalı sıfırdan poz açarken al-alma kararıdır..eldeki hissede poz arttırırken ya da azaltırken, ya da tamamen satıp çıkarken kullanılacak bir kriter değil..onun icin başka yöntemler var.

Ancak sasa son 5 yılda 20 kat, 4 yılda 15 kat, 3 yılda 10 kat artmış..üstelik bu primler yapıldıktan sonra son 1 yılda çok reklamı yapılmış, hemen her yerde övgüler duzulmus..ne tuhaftır ki övgüler artmış ama son 2 yılda yerinde saymış...bir arpa boyu yol gidememiş.

Beklentileri çok yüksek, ciro, karlılık hedefleri vs çok iddialı...grafik pahali kavramı bunlarla ilgilenmez, bu kadar kat artmış son 4-8 yılda, alma der.

2. Günaydın,

Hisse senetlerinin TL ve USD bazlı geriye dönük 20 yıllık fiyatlarını ücretsiz olarak izleyecebileceğimiz bir platform biliyor musunuz?

Alıntı Originally Posted by asiyanik Yazıyı Oku
    Günaydın,

Hisse senetlerinin TL ve USD bazlı geriye dönük 20 yıllık fiyatlarını ücretsiz olarak izleyecebileceğimiz bir platform biliyor musunuz?
    İşinizi görür mü bilmiyorum ama https://tr.tradingview.com/ sitesinden izleyebilirsiniz.

4.  Alıntı Originally Posted by mail2uye Yazıyı Oku
    İşinizi görür mü bilmiyorum ama https://tr.tradingview.com/ sitesinden izleyebilirsiniz.

Yok maalesef. O iste çoğu hissede 2008 öncesini göstermiyor. USD bazlı daha da kötü

5.  Alıntı Originally Posted by asiyanik Yazıyı Oku
    Günaydın,

Burayı deneyin.

https://www.borsadirekt.com/grafik/h...-karsilastirma

LLD-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

iyi akşamlar
    bugun biraz erken emeklilik konusundaki planları gözden geçirdim de;
    bir memur olarak 9000 günlük emeklilik şartını 48 yaşında doldurduğumu fark ettim, anladığım kadarıyla bu tarihte eğer istersem dilekçemi vererek emeklilik primi ve aylığı için 65 yaşını beklemeye başlayabiliyorum.
    bu aşamaya daha çok var ama eğer birikimlerim yeterli olursa mutlaka istifa etmeyi düşünüyorum.
    istifa ettikten sonra çok cüzi bir tutarla hem kendimin hem de ailemin genel sağlık sigortasından yararlanmasına devam etmesini sağlayacağım
    yine de bu dönem için aklıma takılan bir iki soru var
    acaba, istifa ettikten sonra bağkur primi ödemeye devam etmeli miyim yoksa o prime vereceğim parayı kendim mi değerlendirmeliyim bunun artısı eksisi nasıl olur
    bir de acaba genel ağlık sigortası yeterli olur mu tamamlayıcı sağlık sigortasına gerek kalır mı
    bilgisi olan arkadaşlara çok teşekkür ederim .. tekrar iyi akşamlar dilerim ...

hatırlatma üzerine bilgileri değiştirdim uyarı için çok teşekkür ederim
    Son düzenleme : HATAKE; 21-08-2019 saat: 22:51.
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

7.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    iyi akşamlar
    bugun biraz erken emeklilik konusundaki planları gözden geçirdim de;
    bir memur olarak 7200 günlük emeklilik şartını 43 yaşında doldurduğumu fark ettim, anladığım kadarıyla bu tarihte eğer istersem dilekçemi vererek emeklilik primi ve aylığı için 65 yaşını beklemeye başlayabiliyorum.
    bu aşamaya daha çok var ama eğer birikimlerim yeterli olursa mutlaka istifa etmeyi düşünüyorum.
    istifa ettikten sonra çok cüzi bir tutarla hem kendimin hem de ailemin genel sağlık sigortasından yararlanmasına devam etmesini sağlayacağım
    yine de bu dönem için aklıma takılan bir iki soru var
    acaba, istifa ettikten sonra bağkur primi ödemeye devam etmeli miyim yoksa o prime vereceğim parayı kendim mi değerlendirmeliyim bunun artısı eksisi nasıl olur
    bir de acaba genel ağlık sigortası yeterli olur mu tamamlayıcı sağlık sigortasına gerek kalır mı
    bilgisi olan arkadaşlara çok teşekkür ederim .. tekrar iyi akşamlar dilerim ...
    Hocam memurların emekli olabilmesi için 25 yıl hizmetinin olması gerekmiyor mu? (Yaş şartı hariç)

8.  Alıntı Originally Posted by thugz2gether Yazıyı Oku
    Burayı deneyin.

https://www.borsadirekt.com/grafik/h...-karsilastirma

LLD-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Teşekkürler

Sayfa 443/1230 İlkİlk ... 343393433441442443444445453493543943 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •