Sayfa 65/1230 İlkİlk ... 15556364656667751151655651065 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 513 - 520 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Burayi okudum, dusundum, 1.5 yillik bes hikayemi sonlandirdim.

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,017
     Alıntı Originally Posted by Ekonomist2 Yazıyı Oku
    Sn dudu %100 hisse de olma nedeniniz nedir merak ettim daha önce yazdıysanız da gözden kaçırmış olmalıyım.
    Akrep burcu olmamdan diyelim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Evet arkadaşlar dün ve önce gün yazmıştım besten ayrılmayı planlıyorum diye bugün itibariyle besten ayrılma talebinde bulundum ve aynı zamanda ufak çaplı bir şok uğradım ve sinirlendim.

Ayrılma talebini yaparken tüm iade edilecek tutarların rakamlarını teyit ettirmek istedim telefondaki görevliye;

Yatırdığım anaparada mutabık kaldık beni şok uğratan nokta alacağım devlet katkısı oldu. Benim devlet katkısı için hesapladığım rakamın altında bir rakam söyledi şaşırdım ve nedenini öğrenmiş oldum. Meğer bizim devlet katkılarının yatırıldığı fonlar zarar etmiş benim devlet katkısından sağladığım kar tamamen erimiş şöyle ifade ediyorum normalde 6 ay önceki kontrolümde 1380 tl devlet katkısından karım varken bu kar şuan 270 tlye düşmüş. Bu şu oluyor devlet katkımın yatırıldığı fon nasıl bir fonsa %80 zarar etmiş.

Kısacası devletin verdiği katkıdan hiç bir karımız olmuyor verdiği %25 katkınında şuan bana 6 yılda %15ini verecek ölme eşşeğim ölme. İyi çıkmışım diyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by Ekonomist2 Yazıyı Oku
    Evet arkadaşlar dün ve önce gün yazmıştım besten ayrılmayı planlıyorum diye bugün itibariyle besten ayrılma talebinde bulundum ve aynı zamanda ufak çaplı bir şok uğradım ve sinirlendim.

Ayrılma talebini yaparken tüm iade edilecek tutarların rakamlarını teyit ettirmek istedim telefondaki görevliye;

Yatırdığım anaparada mutabık kaldık beni şok uğratan nokta alacağım devlet katkısı oldu. Benim devlet katkısı için hesapladığım rakamın altında bir rakam söyledi şaşırdım ve nedenini öğrenmiş oldum. Meğer bizim devlet katkılarının yatırıldığı fonlar zarar etmiş benim devlet katkısından sağladığım kar tamamen erimiş şöyle ifade ediyorum normalde 6 ay önceki kontrolümde 1380 tl devlet katkısından karım varken bu kar şuan 270 tlye düşmüş. Bu şu oluyor devlet katkımın yatırıldığı fon nasıl bir fonsa %80 zarar etmiş.

Kısacası devletin verdiği katkıdan hiç bir karımız olmuyor verdiği %25 katkınında şuan bana 6 yılda %15ini verecek ölme eşşeğim ölme. İyi çıkmışım diyorum.
    Emeklilik hesabına girip, devlet katkısı hangi fonda değerleniyor, zararı kari ne hiç bakmadım mı şimdiye kadar.

Ben 2-3 günde bir kontrol ediyorum, devlet katkısının değerlendiğini fon %13 filan kaybettirdi en son... bu yıl ana paradan erimiş yani.

Ülkedeki tahvil bono faizleri 1 yılda %12 lerden %20 lere geldi, bu tur siradisi durumlarda ana para eksi yazabiliyor...bizim yapabileceğimiz kendi fonumuzu iyi yönetmek.

5.  Alıntı Originally Posted by Ekonomist2 Yazıyı Oku

Katkı fonları bilerek zarar ettiriliyor. İlerleyen zamanlarda daha bariz olacak. Enflasyon karşısında eritilerek devletin yükümlülüğü azaltılmış olacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Ekonomist2 Yazıyı Oku

Esas sorulması gereken neden devlet katkısı ile döviz ya da yurt dışı hisse alamıyoruz?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Katkı fonları bilerek zarar ettiriliyor. İlerleyen zamanlarda daha bariz olacak. Enflasyon karşısında eritilerek devletin yükümlülüğü azaltılmış olacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Devlet faizleri bilerek yükseltip, bes ten 3 kuruş kar edeceğim diye ülkeyi çıkmaza mi sürüklüyor...inanmayın böyle şeylere.

Devlet katkısı hazine kağıtlarında değerleniyor, şimdi çıkmazsan, faizler düştüğünde de önemli ölçüde kar edilir, eğer faizler 1-2 yıla tekrar %10 altına inecekse, Bu yıl ki kayıplar tolere edilir.

8. Hahaha son dönemde yazdığın cinsel içerikli mesajlardan tahmin etmiştim abi (Ben de akrebim bu arada)

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Akrep burcu olmamdan diyelim.
    Syg,
    Yazdığım mesajlar şahsi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 65/1230 İlkİlk ... 15556364656667751151655651065 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •