Sayfa 537/1230 İlkİlk ... 374374875275355365375385395475876371037 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,289 - 4,296 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Fk ya göre hisseleri sıralayabileceğim bir platform uygulama ya da herhangi bir şey var mı
    Tek tek bakmak yorucu ve zor oluyor da
    https://www.finnet.com.tr sitesinde var diye biliyorum.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Elimde sadece KRDMD ve PETKM kaldı. Biraz toparlanırsa, ufak bir zararla çıkmayı düşünüyorum.

KOZAL, KOZAA, PGSUS, kazandık çok şükür. (Özellikle KOZAL).

105 Bin seviyelerinde olmasak, TRGYO ve AKBANK göz kırpıyor ama cesaret edemiyorum.

Sanki 90-105 Bin Bandında gidip gelecekmiş gibi bi düşüncem var. Yeni bir sıçramayı Şubat gibi bekliyorum.

*Yatırım tavsiyesi değildir.
    106 kırıldı gibi..,hayırlı olsun.

Artık hedef 1 yıl önce bahsettiğin 120 bin.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    106 kırıldı gibi..,hayırlı olsun.

Artık hedef 1 yıl önce bahsettiğin 120 bin.
    Evet üstad, sabah zaten belli etti kendini. Ben de alım yaptım bir miktar, arttıra arttıra temkinli gideriz.

4.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Sn. Kirk,

Hem uzun vade amacınızı hem de portföy yaklaşımınızı çok beğendim. Umarım amacınızı başarır, sağlıklı ve mutlu bir ömür sürersiniz.

Vanguard ETF'leri gibi yurt dışı yatırım araçlarına erişim benim en çok kafamı kurcalayan konulardan biri. Benim tespit ettiğim en kolay yol ise Abra gibi kripto para bazlı takas araçları ile bahsettiğiniz ETF'lere erişmek. Ancak bu tarz aracılara güven ise çok çok büyük bir sorun.

Siz bu ETF'lere yatırım yapmak için nasıl bir yol izliyorsunuz?
    ABRA bu ayın 21'inden itibaren hisse ve ETF alışına kapanıyor . Sadece satış yapılabilecek .15 Aralık' ta da tüm varlıklar bitcoin'e dönüştürülecek .

bilginize

5. İki hafta kadar önce memleketteydim...havalar güzel...Rize tarihinde bir ay yağmur yağmadığı ilk kez olmuştur herhalde...en azından benim ömründe olmadı..uzun vade için çok da iyi bir durum olmasa da.

Kısa vadede gayet güzel...Karadeniz hurması ve mandalina topladım...özellikle mandalina hastası ben için çok güzel oldu....dalından, bahçemizden mandalina topladık...ailecek mandalina severiz zaten...üç ağacımız var...50-60 kilo topladık...zarar vermeden toplarsan, serinde muhafaza edersen 4-5 ay çürümeden kalabiliyor, bekledikçe lezzeti de artıyor.

%100 doğal, herhangi bir böcek ilacı, gübre vs kullanılmadığı İçin çok da sağlıklı.

Bunu neden anlattım...en iyi uzun vadeli yatırımlardan biri de meyve ağacı...fırsatınız oldukça dikin...10 tane dikin, 2-3 ü erişkin hale gelebilse bile büyük kazanç olur ileride..çoluk çocuk dalından meyve toplarsın, yersin...mutlu, huzurlu olursun...şimdiki aklım olsa, 40 lı yaşlarda değil 20 li yaşlarda meyve dikmeye başlardım.

6. 20 yıldır borsada aktif işlem yapıyorum...son 10 yılı oldukça aktifimdir..son 2 yılı da profesyonel yatırımcı olarak geçti diyebilirim.

Borsanın son bir aydır yaşadığı hareket çok enteresan...u-30 da doğru dürüst yeni zirve yapan hisse yok...ancak küçük çok hisse ilginç primler yapıyor...galip ve tayfasının Kaldırım indirdiği hisseleri kastetmiyorum...temeli iyi, potansiyeli olan hisseler.

Son 1 ayda borsa %10 çıkarken, %30 üzeri prim yapan 100 e yakın hisse vardır sanırım...ölü dediğimiz brisa ve çimsa gibi hisseler bile %30-40 prim yaptı...çok enteresan.

Sanırım, yabancının alım yaptığı hisselerde alım yapıp, satış yemekten korkan yerliler..yabancının etkin olmadığı orta küçük hisseleri tercih ediyorlar,

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    20 yıldır borsada aktif işlem yapıyorum...son 10 yılı oldukça aktifimdir..son 2 yılı da profesyonel yatırımcı olarak geçti diyebilirim.

Borsanın son bir aydır yaşadığı hareket çok enteresan...u-30 da doğru dürüst yeni zirve yapan hisse yok...ancak küçük çok hisse ilginç primler yapıyor...galip ve tayfasının Kaldırım indirdiği hisseleri kastetmiyorum...temeli iyi, potansiyeli olan hisseler.

Son 1 ayda borsa %10 çıkarken, %30 üzeri prim yapan 100 e yakın hisse vardır sanırım...ölü dediğimiz brisa ve çimsa gibi hisseler bile %30-40 prim yaptı...çok enteresan.

Sanırım, yabancının alım yaptığı hisselerde alım yapıp, satış yemekten korkan yerliler..yabancının etkin olmadığı orta küçük hisseleri tercih ediyorlar,
    O tarz hisseleri keşke bulabilsek

8. Arçelik grafiğine bakıyorum da...şiir gibi...başlığında ağlayan, sızlayan çok...ama ben, hatun olsa, aşık olurdum..o denli sevdim grafiğini.

Benim gibi ideal alım satım noktaları konusunda zayıf biri bile...çok güzel noktalar yakaladı. 4 yıllık grafik...cetvelle çizsen bu kadar olur.

Sayfa 537/1230 İlkİlk ... 374374875275355365375385395475876371037 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •