Sayfa 858/1230 İlkİlk ... 358758808848856857858859860868908958 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,857 - 6,864 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    10 lira maliyetli logolarımı 70 küsürden sattım, tahta kumarbazların elien geçtiği için. Çelik gibi sinirlerim yok,profosyonel değilim, üstün insan değilim. Eğer paranızı 6-7 hisseye bölmüşseniz, satmaya direnmek pekala mümkün. Tek hissede olursan ama %30 artınca bile satarsın.

Eğer hikayesine ve temeline güveniyorsanız herşey mümkün.
    Ama oyuna gelmeden beklemişsiniz ve kazanmışsın!

2.  Alıntı Originally Posted by NKN Yazıyı Oku
    Ama oyuna gelmeden beklemişsiniz ve kazanmışsın!
    Annemin hesabından 5000 tl lik aselsan alımı yapmıştım, aselsan 5 lirayken 1000 lot. Aldığımı unuttum hisseleri, o aselsan meşhur harekatı yaptı, o harekatı yapınca anneme hisse aldığım aklıma geldi, hesabına girdim, sattım hepsini şans eseri 30 liradan.

Ama atıyorum, kendi portfoyumda olsa, 50,000TL lik alım olsa, ki o zaman 50,000TL iyi parayd

Muhtemelen %50 prim yapsa dayanamayıp satardım.

Neyse elbette en tatlı para speğin operasyonundan önce girilen hisselerde oluyor o kesin.En sıkıntılı durumda operasyonun başlamasından sonra tepelerde girilen aylarca yıllarca sürünen hisselerde oluyor.Operasyon yiyen hisse dört beş yıl kendine gelemiyor maalesef.

ben yaklaşık 3 yıldır bu başlığı ve eski başlığı takip ediyorum... kendi adıma hayata bakış açım değişti diyebilirim ...
    sayın cautionary gerek genel piyasa görünümüyle ilgili olsun gerek bizim de ısrarımızla hisselerle ilgili görüşlerini tecrübelerini bizimle açık yüreklilikle paylaşıyor.. burada biraz vefalı olmak lazım
    pegasus örneği mesela... kendisi piyasaya hakim, olayları takip ediyor, yorumunu çok iyi hatırlıyorum... yeni hava limanı ilk yıllarda çok gelir getirmeyecek sabiha gökçen'e kaymalar olacak pegasus da bundan iyi yararlanacak demişti... sonrasında bu emeğin karşılığı geldi gayet de olağan bir durum ... şahsen kimsenin bu başlıkta pazarlama yaptığını da düşünmüyorum... gayet temel analize dayalı sektörel analizlere dayalı fikir beyan ediyoruz... ben mesela önümüzdeki dönemde ülkemize çok para geleceğini düşünmüyorum o yüzden yurt dışı hisseleri arıyorum.
    video ile ilgili olarak elin hintlisinin 1den toplayıp 12den satıp ben değer yatırımcılığı yaptım demesi benim için çok da bir şey ifade etmiyor.
    bunlar çok hassas konular... ben sadece öğrendiğim bir bilgiyi burada paylaşmayı kendime görev olarak görüyorum herkes öğrensin sayın cautionarynin emeklerine biz de kendi çapımızda karşılık verebilelim diye düşünüyorum...
    herkese sevdikleriyle beraber mutlu huzurlu tatiller dilerim ... saygılar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

ben zaten tecrübelerimizi bu başlıkta paylaşarak hazıra konmamayı emek sarf ederek, araştırarak, yorum yaparak, deneyerek az çok kendi stratejimizi oluşturduğumuzu düşünüyorum..o yüzden diyorum ya yabancı 16 yılda getirdiğini 16 haftada sattı çıkıyor.. ben yurt dışı piyasalara bakıyorum artık diye ))
    atıyorum mesela temettü nedir viop nedir eurobond ne demek portföy çeşitlendirmesi nasıl yapılır, ekonomi nereye gidiyor, dünyadaki olayların ekonomik etkileri neler..vs, vs bir çok konu tartışılıyor bu konularda bilgi sahibi olmak internetten araştırmak gerçekten zor...yeri geliyor benim aracı kurumdaki danışmanım arkadaşlarından bilgi almak zorunda kalıyor sorularıma karşı... sonunda elbette herkes kendi yorumunu yapıp kendi stratejisini kuracaktır olması gereken de budur zaten...şahsen her yazımda özellikle belirtiyorum kendi amatör düşüncelerimdir kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir diye ... ki gerçekten küçük yatırımcının dişinden tırnağından arttırdığı bir lirasının elin oğluna gitmesi beni çok üzer
    ben farklı bakış açılarına gerçekten saygı duyuyor bunu böyle bir artı olarak görüyorum işeme yarar yaramaz kullanırım kullanmam o ayrı.. o yüzden başlıkta paylaşılan tüm görüşlere iyi niyetle yaklaşıyorum zenginlik olarak görüyorum...
    kimseyi uçurmaya falan gerek yok hakkını teslim etmek farklı birşey.. ayrıca üzülerek kimsenin de benden birşey almadığını da belirtmek isterim...
    bu arada size de çok hak veriyorum.. uyardığınız gibi canı yanan biri ilk iş bir suçlu aramak isteyecektir hatta insanların iyiniyetini suistimal etmek isteyenler de çıkacaktır... haftalar önce spk'nın twitter paylaşımlarını izlemeye başladığını artık paylaşımlarımızda yatırım tavsiyesinde bulunmadığımızı belirtmeye dikkat etmemiz gerektiğini yine bu başlığa yazmıştım.. bence bu konulara da dikkat ediliyor
    forumu meşgul etmemek adına bu konuda yazmayacağım
    herkese sevdikleriyle beraber mutlu huzurlu tatiller dilerim, hayırlı bol kazançlar dilerim
    saygılar
    Son düzenleme : HATAKE; 02-05-2020 saat: 18:19.
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

6. Bu başlığı epeydir takip ederim.Beyaz yakalı sayılır mıyım bilmiyorum ama ekonomi eğitimim var. Makro ekonomiyi okumayı iyi kötü bilirim ancak şirket bazında mikro ekonomi konusunda çok iyi sayılmam.Bu başlıkta bu konu da çok iyi bilgiler aldım.Buraya yazmayı çok düşünmedim.Sanırım 1-2 yazım vardır.sayın Cautionary'e kendi adıma teşekkür ederim. Sayesinde bir hisse konusunda nasıl araştırma yapmak gerekir,nelere dikkat etmeli viop ta nasıl kendimizi hadge edebiliriz vb.bir çok konuda çok ciddi yol gösterdi.
    Bu arada kimse kimseye bedeva koçluk yapmaz deniyor ya. Buna katılmıyorum.Ben kendi adıma bilgim olan konularda ihtiyacı olanları bilgilendirmekten zevk alıyorum. Belki benim gibilere aferim delisi denilebilir ama insanların aldığı bilgilerden faydalandığını söylemesi acayip beni motive ediyor.
    Y.T.D.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Hepiniz haklı olun, ben haksız olayım.

Sizin ya da benim ne söylediğim önemli değil, dostunuz beyaz yakalının ne söyleyeceği önemli. İki yazı yazdı çekti gitti.

O da biliyor ki, dahası var bu hisse adı verme hikayesinin.

"Herşey bittiğinde hatırayacağımız şey, düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır." Alia İzzetbegoviç.

8.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    https://youtu.be/SbMdHEvRjFY
    Sayin Dudu bir yazisinda toplu olmayan hissenin gitmeyeceginden bahsetmisti.. guzel bir örnek.. yabancilar ciktikca bi tarz hareketleri daha cok gorecegimizi dusunuyorum..saygilar
    Bu vidyo sayesinde çok uzun zamandır kafamda dolaşan soruların cevabını bulmuş oldum, çok teşekkürler.

Benim bildiğim spekülasyon yasaldır, manipülasyon suçtur. Şeriatın kestiği parmak acımaz derler. Geçen hafta ceza alan kişileri ilgili kurum regülasyonlara aykırı kabul etti ve cezalandırdı.

Çinlilerin bir türk e-ticaret devini satın aldığı zamanlarda, bu videoda bahsedilen hisselerin forumdaki başlığında bir abimiz bilgi paylaşıyordu. Bu şirketlerin elinde depolama alanları, gümrükleme sahaları, demiryolu taşımacılığı hakları olduğunu ve nakit pozisyonlarının da güçlü durduğunu yazıyordu. Bu abi bu bilgileri herkese açık olan bilançolardan okuyup yazıyordu.

Çinlilerin Türk e-ticaretine olan ilgilerinin lojistiğe de kayacağından bu şirketlere yatırım yapabileceklerini de herhalde o abiden okumuştum. Hikaye çok hoşuma gitmişti. Fiyat da bir bardak çay parasıydı. Ama almadım unuttum gitti.

Sonra bu hikaye senaryolaştırılıp vizyona sokulmuş, büyük de bir hasılat elde edilmiş. Vidyoyu yapan arkadaş da sayfalarca anlatılabilecek bir konuyu harika bir şekilde özetlemiş ve görselleştirmiş.

Üzüntümse ne kapitalist ne de emperyalist olan bir ülkenin zorla kazanılmış 26 milyon dolarının cep değiştirmesi. Belki yanlış anlıyorum ama böyle düşünüyorum.

Sayfa 858/1230 İlkİlk ... 358758808848856857858859860868908958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •