Sayfa 890/1230 İlkİlk ... 390790840880888889890891892900940990 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,113 - 7,120 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. 8 senedir Gıda sektöründeyim. İhracat yapıyoruz. Pazarlama tarafınız güçlü ise, ürünü satmakta sorun yaşamıyorsanız, her şekilde istikrarlı bir şekilde kazanırsınız.

Gıda sektöründe kalite ve güven çok önemli. İstediği speklerde ürünü bulan firma, tedarikçisini kolay kolay değiştirmez (çok fazla fiyat farkıı yoksa), öyle 3 kuruş ucuza başka yerden mal alayım v.s. demez. Zira, gıda (tarım) ürünlerinde, bir çok setifikasyon, kalite v.s. var.

Lakin, burada virüs sonrası çok önemli fırsatlar da var. Zira, virüs sonrası her şirket tüm süreçlerini gözden geçirmeye başlayacak. Bu sırada, firmalarımız yeni pazarlara (özellikle artan kurla birlikte fiyat avantajı) yönelebilir.

Örnek: İspanya & İtalya'da virüsün çok yüksek olması nedeniyle, zeytinyağı'nda yeni sezonda, ülkemiz çok daha yüksek ihracatlar yapabilir. (zeytinyağında, İspanya açık ara dünyada sektör lideri, lakin bu sene üreticiler ağaçların bakımını bile yapamıyor, illaki sorunlar yaşayacak). Zeytinyağı bir örnek, tarım ve gıdanın her alanında şirketlerimiz kendilerine yeni alanlar ve pazarlar bulabilir.

Peki gıdanın önemi niye artacak?
    1- Sürekli söylenen bir konu var. Bunu öncelikle yazalım. Dünyadaki tarım arazileri çeşitli nedenler ile azalırken, nüfus ise sürekli artıyor.
    2- Virüs sonrası tüm dünyada, yapay zeka, ya da evden çalışma süreçlerinin gelişmesi bekleniyor. Bu nedenle, özellikle beyaz yakaların yavaş yavaş metropollerden kopması ve (tabiri caizse) baba ocağoına dönmesi ve toprakla uğraşması daha kolay olacak. (Herkes hayalindeki bir Ege kasabasına yerleşebilir.)
    3- Sağlık malum en önemli konu. Bu nedenle insanlar daha sağlıklı ve daha kaliteli ürünlere ulaşmak için, daha çok para harcayacaklar. Mesela standart sofra ekmeği yerine trabzon ekmeği alanlar, ya da organik ürünlere yönelenler gibi.

Kısacası, dünya teknoloji ile birlikte gıdaya daha çok para harcayacak.

Bu nedenle gıda ve teknolojinin iç içe geçtiği dikey tarım gibi temalar daha popüler olacak. Mesela, https://www.forfarming.co/tr/anasayfa/ bu şirket halka açılsa ben ortağı olmak isterdim.

Gıda ile ilgili sorularınız olursa, elimden de gelirse, cevaplayabilirim. Foruma katkımız olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    8 senedir Gıda sektöründeyim. İhracat yapıyoruz. Pazarlama tarafınız güçlü ise, ürünü satmakta sorun yaşamıyorsanız, her şekilde istikrarlı bir şekilde kazanırsınız.

Gıda sektöründe kalite ve güven çok önemli. İstediği speklerde ürünü bulan firma, tedarikçisini kolay kolay değiştirmez (çok fazla fiyat farkıı yoksa), öyle 3 kuruş ucuza başka yerden mal alayım v.s. demez. Zira, gıda (tarım) ürünlerinde, bir çok setifikasyon, kalite v.s. var.

Lakin, burada virüs sonrası çok önemli fırsatlar da var. Zira, virüs sonrası her şirket tüm süreçlerini gözden geçirmeye başlayacak. Bu sırada, firmalarımız yeni pazarlara (özellikle artan kurla birlikte fiyat avantajı) yönelebilir.

Örnek: İspanya & İtalya'da virüsün çok yüksek olması nedeniyle, zeytinyağı'nda yeni sezonda, ülkemiz çok daha yüksek ihracatlar yapabilir. (zeytinyağında, İspanya açık ara dünyada sektör lideri, lakin bu sene üreticiler ağaçların bakımını bile yapamıyor, illaki sorunlar yaşayacak). Zeytinyağı bir örnek, tarım ve gıdanın her alanında şirketlerimiz kendilerine yeni alanlar ve pazarlar bulabilir.

1- Sürekli söylenen bir konu var. Bunu öncelikle yazalım. Dünyadaki tarım arazileri çeşitli nedenler ile azalırken, nüfus ise sürekli artıyor.
    2- Virüs sonrası tüm dünyada, yapay zeka, ya da evden çalışma süreçlerinin gelişmesi bekleniyor. Bu nedenle, özellikle beyaz yakaların yavaş yavaş metropollerden kopması ve (tabiri caizse) baba ocağoına dönmesi ve toprakla uğraşması daha kolay olacak. (Herkes hayalindeki bir Ege kasabasına yerleşebilir.)
    3- Sağlık malum en önemli konu. Bu nedenle insanlar daha sağlıklı ve daha kaliteli ürünlere ulaşmak için, daha çok para harcayacaklar. Mesela standart sofra ekmeği yerine trabzon ekmeği alanlar, ya da organik ürünlere yönelenler gibi.

Bu nedenle gıda ve teknolojinin iç içe geçtiği dikey tarım gibi temalar daha popüler olacak. Mesela, https://www.forfarming.co/tr/anasayfa/ bu şirket halka açılsa ben ortağı olmak isterdim.

Gıda ile ilgili sorularınız olursa, elimden de gelirse, cevaplayabilirim. Foruma katkımız olsun.
    Selamlar.

Tekfen'in tarım kolu hakkında bir bilginiz var mı? Faaliyet raporunu okudum işin içinden çıkamadım. Sırf tarım alanına yatırım yaptığı için tekfen aldım, diğeer tarım hisselerine göre hala ucuz kaldı gibi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,048
    https://www.youtube.com/watch?v=eo6u...ature=youtu.be

Parasi olan tarima yatirim yapsin...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Malesef dediklerinizde haklisiniz.
    Ciftci egitimden kaciyor dedi Hektas genel muduru de ama sirket olarak bir tirla ayaklarina gidiyorlar.
    Yeniliklere acik bir ciftci nesli yetistirmeye calisiyorlar.
    Ben koronanin bu alanda bir kirilim yaratacagini, daha genc daha iyi egitimli, yeniliklere acik, yeni nesil ciftci jenerasyonu yaratacagini umuyorum.
    Syg,
     Alıntı Originally Posted by Wshark Yazıyı Oku
    Bende kendi capimda kucuk bir narenciye ciftcisi olarak sunu eklemek isterim. Inanin ozellikle son 3-5 yildir yeni nesil ciftcilerin (cogu aileden kalma) vizyonu cok farkli. Yurtdisi egitimleri, danismanlar, 5-10 yillik projeksiyonlar vs vs vs. Aynen buyuk bir sirketin CEOsu gibi bakis acilari. Hem bu isi zevkle ve vizyonla, hemde profesyonelce, sadece gunu degil yarinida dusunerek yapan, profesyoneller artiyor

Mahsullerin %90i direk ihracata gittiginden, ve mlsf ciftci olmanin yillardir diger profesyoneller gibi saygi duyulan bir kartviziti olmamasindan dolayi, cogu kimse bunu goremiyor ama bu isi profesyonelce yapan insanlarin sayisi gun gectikce artiyor.

Umarim bu surec bize iyi bir ders olur. Gidecegimiz hala cok yol var. Devlettende gelecek gerekli tesvik ve egitimlerle tarim ve hayvancilikta insallah hak ettigimiz yere geliriz. Gelmeliyizde, bana gore baska secenek yok artik. Kendi gelecegimizi baskalarina emanet etmekten acilen vazgecmeliyiz

YTD
    teşekkürler. takibe devam o zaman.
    men dakka dukka

5.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    8 senedir Gıda sektöründeyim. İhracat yapıyoruz. Pazarlama tarafınız güçlü ise, ürünü satmakta sorun yaşamıyorsanız, her şekilde istikrarlı bir şekilde kazanırsınız.

Abdullah Ciftciyi cok izleme : )

6. TARIM VE GIDA konusu açılmışken, kimseyi yönlendirmek değil amacım ama hisseyi ucuz görüyorum ola ki ileride kıymete binerse buradan kimi arkadaşlar da kazansın isterim.

ittifak holding,

%100 iştirakleri;

SELVA GIDA 2007 yılından bu yana Türkiye’nin markalı makarna ihracat lideri Selva Gıda, İttifak Holding’in ilk kuruluşudur. Faaliyetlerine un üretimi ile başlayan şirket, zamanla makarna ve irmiğin yanında birçok yenilikçi ve yaşam kalitesini yükselten ürünü tüketicisi ile tanıştırmıştır. Selva, 23 üreticinin bulunduğu makarna sektöründe ve yüzlerce üreticinin yer aldığı paket un sektöründeki en büyük markalardan biridir.

SELET , İttifak Holding’in tarım-hayvancılık alanında faaliyet gösteren, güvenilir ve sağlıklı ürünleri ile tanınan markasıdır. Konya ve çevresindeki tesislerinde yumurta üreticiliği, yarka yetiştiriciliği, büyükbaş ve küçükbaş besiciliği, yem üretimi, organik gübre üretimi ve tarla ziraatı alanlarında faaliyetler yürütmektedir. Ayrıca konyada çok büyük ceviz bahçesi var 11.000 adet ceviz ağacı.

İMAŞ İttifak Holding’i anahtar teslim değirmen, anahtar teslim yem değirmenleri ve şeritli/ daire testere tezgahları sektörlerinde 27 yıldır temsil eden İmaş, grubun makine sektöründeki markasıdır. Global ölçekte yürüttüğü üretim ve pazarlama faaliyetlerini başarı ile sürdüren şirket, dünyanın farklı pazarlarındaki değişken müşteri taleplerini tespit ederek kalite ve verimlilik ekseninde çözümler geliştirmektedir. Şirket, küresel piyasaların gereksinim duyduğu yeni teknolojileri kendi patenti ile geliştirebilme yeteneğine sahiptir.

ADESE marketler (bunda iştirak oranı %7) Adese
    İttifak Holding’in ulusal perakende markası Adese, Türkiye’nin en önemli perakende markalarından biri olarak hizmet vermektedir. Kurulduğu 1991 yılından bugüne istikrarlı büyümesini sürdüren Adese, sektördeki başarısını ve kurumsal hedeflerini daha da ileri taşımak amacıyla 2011 yılında Borsa İstanbul’a girmiştir.

SEHA 1978 yılında kurulan İttifak Holding’in inşaat sektöründeki markası Seha Yapı, konut, sanayi ve sağlık yapıları, alışveriş merkezleri, sanat yapıları, yol ve köprü inşaatları, çelik konstrüksiyon yapıları gibi birçok alanda nitelikli projeler üretmektedir. Tüketici beklentilerini ölçümlediği önemli bir araştırma-geliştirme sistemine sahip olan Seha Yapı, standartların üzerinde işler ortaya koymaktadır.

Seha Yapı bugüne kadar 15.000’e yakın aileye “mutluluğun anahtarını” sunarak başarısını kanıtlamış, sektörde ve bölgesinde önemli ilklere imza atmıştır. Toplamda 3,5 Milyon metrekareye yakın inşaat gerçekleştiren şirket, yurt içinde ve yurt dışında hayata geçirdiği projelerle Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlamaya devam etmektedir.

Bunların dışında birkaç AVM iştiraki , yazılım şirketi, yönetim organizasyon vs iştirakleri var onları pek kaale almaya gerek yok.

fiyat olarak şuan çok cazip geldi bana. araştırmalarımı paylaşmak istedim. teşekkürler saygılar.

7. AVRUPA’NIN EN MODERN YUMURTA ÇİFTLİĞİ KONYA’DA

Tarım hayvancılık sektöründeki markamız Selet, Avrupa’nın en modern yumurta çiftliğini Konya’ya ve ülkemize kazandırdı.
    AB normlarına göre Türkiye’nin en modern ve bir çatı altında en büyük yumurta tavuğu kapasitesine sahip çiftliği olan Selet’in bu yatırımı, 60 Milyon TL’ye mal oldu. Yıllık 310 milyon adet yumurta üretim kapasitesine sahip olan tesis, yumurtada markalaşmayı hedefleyen şirketimizin tarım-hayvancılık alanındaki büyüme planının ilk etabı niteliğinde…
    Selet’in, yumurta çiftliği, 17.750 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 194.450 metrekare alana sahip Konya-Akören Yolu üzerindeki Gödene mevkiinde bulunuyor. 1 Milyon adet yumurta tavuğu kapasiteli tesisin içerisinde; tavuk ve yarka yetiştirme kümesleri, yumurta paketleme ve tasnifleme tesisi, yumurta likit ve pastörize tesisi, yem fabrikası, organik gübre fermantasyon ve peletleme ünitesi, soğuk hava depoları ve sosyal tesisler yer alıyor.
    Yumurta çiftliğimizde, milletimizin güvenle tüketebilmesi için doğal ve sağlıklı şartlarda yumurta üretimi gerçekleştiriyoruz.

ayrıca İMAŞ MAKİNA, tarım ve hayvancılık üzerine makine imalatı yapıyor. eğer gelecekte tarım ve hayvancılık yüksek önem kazanacaksa bu işlerde yerli ve yeni makinaların katkısı büyük olacaktır diye düşünüyorum

MAKİNE FABRİKASI
    BÜYÜK HEDEFLER İÇİN DAHA BÜYÜK FABRİKA…

Makine sektöründe faaliyet gösteren şirketimiz İmaşâ€™ın, kapasitesini iki buçuk kat artıran yeni fabrika yatırımı 2016 yılında tamamlandı ve şirketimiz, yeni fabrikasına taşındı.
    Cirosunu orta vadede 3 kat artırmayı hedefleyen İmaşâ€™ın yeni fabrikası, 30 Milyon TL yatırım tutarı ile yaklaşık 60 bin metrekare alanda kuruldu. Yeni üretim hatları ve robot makineler ile takviye edilerek üretim kapasitesi 2.5 kat artan yeni fabrika, Konya 2. Organize Sanayi Genişleme Bölgesi’nde yer alıyor.
    İhtiyaç duyacağı elektrik enerjisini de üretebilir altyapı ile çelik konstrüksiyon olarak inşa edilen yeni fabrikanın yapımını, grup şirketlerimizden Seha Yapı üstlendi ve başarı ile tamamladı.
    Grubumuza, Konya’mıza ve ülkemize hayırlı olsun!

8. Arkadaşlar, köyümdeyim, bağ bahçe işleriyle uğraşacağım(gitmek biraz zor oldu ama🙂)...bayram sonuna kadar fazla katkıda bulunamayacağım. Beklentilerimde radikal bir değişiklik olursa paylaşırım.

Şimdiden iyi ramazanlar, iyi bayramlar.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 890/1230 İlkİlk ... 390790840880888889890891892900940990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •