Sayfa 746/1230 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796846 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,961 - 5,968 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,056
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Hektaş gözümde hep pahalı...fiyatı düşmüyor da,,yoksa harika bir firma...elimde olsa asla satışı düşünmezdim. Grafik pahalı ve bu kriterden geçemeyen u-100 de 2-3 firma kaldı BİST’te, biri de hektaş.
    Kalite ucuz olmaz

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

virüs krizinin Türkiye üzerindeki ekonomik etkilerinin henüz tüm boyutu ile gerçekçi değerlendirildiğni ve dile getirildiğini sanmııyorum. Şirketlerde ve kişisel borç ödemelerinde yaşanacak olumsuzluklar eninde sonunda bankaları da olumsuz etkileyecektir. Açıklanan destek paketindeki bazı kalemlerin pratik faydası yok,üretim, tüketim ile turizmdeki sert düşüşleri düşünürsek. Ekonomideki yararlı etki petrol fiyatındaki düşüş. Anlaşılan IMF den para istemeyecek isek bol bol para basılacak, piyasada yeni banknotlar göreceğiz. Faizler, kurlar ne olur göreceğiz.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Sen önce Tüpraş topiğinde yazdığın aşağıdaki mesajla kimi kastettin onu de...ondan sonra, karşılıksız olarak verdiğim, “her soruya cevap†servisimin senin için devam edip etmeyeceğine karar veririm.
    Sn.Halukcan`in da dedigi gibi piyasa yanilan ekonomistlerle dolu. Ayrica siz finansci degil miydiniz?

Verdginiz bu cig cevap ne yazik ki gozumdeki degerinizi biraz dusurdu.

4. Sn dudu abi ve cautionary abi nacizane tavsiyeleriniz çok degerli. Fikirlerinizi ogrenmek istiyorum. Tecrubeleriniz çok kıymetli sizce pozisyonumu korumalı miyim yoksa temettu verimi yuksek olan bist 30/50 hisselerime kaydirmali miyim . Yorumlarsaniz beni çok mutlu edersiniz.
    Saygilar sunuyorum.
     Alıntı Originally Posted by Kahraman19 Yazıyı Oku
    Herkese iyi akşamlar portföyümde 14 tane hisse var. Temettü emekliliğine inanmış sıradan bir çalışanım bende. Portföyümde 14 tane hisse var. Bunların 10 tanesi yüzde 5 ve üzeri temettü verimi olan şirketler.

Eregli,froto,toaso,alkim,aksa,aygaz,tavhl,. Enjsa, bunlar temettülerini açıkladılar.

Adana,hekts,sasa,vesbe henüz temettü haberi yok.hekts ve sasa vermeyecekler sanirim ama adana ve vesbeden bekliyorum.

Kords ve sarky'daa temettü verimini düşük buluyorum.

Sizlere sorum şu bu süreçte sarky da kafa kafayayim zararim yok. Sasa'da %10 zarardayim. Kords'da %25 zarardayim.

Bu üç kağıttan çıkıp maliyetimin yüksek oldugu

Froto(70tl),toaso(25tl),Vesbe(18tl) bunlara kaydırsam mı ? En azindan maliyetimi daha da düşürüp hemde temettü mü alırım diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu hamleyi yapmalımıyim. Açikcasi froto toaso vesbe bu fiyatlardan almak istiyorum. Nakitimde yok eklemede yapabilecegimi dusunmuyorum. Bu işlemi sizce yapmalimiyim. Lütfen fikirlerinizi belirtirseniz özellikle tecrubeli cautionary ve dudu abi .

Herkese saygilar sevgiler

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by mcornek Yazıyı Oku
    Sn.Halukcan`in da dedigi gibi piyasa yanilan ekonomistlerle dolu. Ayrica siz finansci degil miydiniz?

Bu sayfalarda çok değerli bilgili kişiler mevcut. Lütfen atışma olmasın. Dünyanın en etkili ekonomistleri de yanılıyor. Ülkeleri yönetenler de çok büyük hatalar yapıyorlar. Önemli olan samimi ve içten olabilmek. Geleceği öngörmek sadece ALLAH'a mahsustur.

6.  Alıntı Originally Posted by mcornek Yazıyı Oku

Eğer daha önce başka bir nick ile yazmıyor idiysen, gönderi sayından forum tecrübenin az olduğu gözüküyor...açıldığından bu yana, 21 yıldır bu forumdayım, az buçuk sarraf olduk sayılır bu işlerde.

Sen o mesajda seni kastetmedim de, ben de özür dileyeyim...ayrıca mühendisim, işletme mezunuyum...finansçıyım ve ekonomistim...hayatımız okumakla geçti, bilezik çok yani.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

130 milyar dolar kişilerin döviz meduatı ve 89 milyar dolar karşılığı altın hesabı var. MB rezervlerinde yıl içinde ödenecek dış borçlar düşüldükten sonraki net rakamı düşünürsek döviz hesaplarımızın şu anda karşılığı eksik.Bu durum ABD ve AB bankaları için de geçerli ama onlar 10 cent ile 100 dolar basabiliyor. ABD şimdi %1.5 faizli 50 sene vadeli hazine bonosu sürmeye hazırlanıyor. Normal konjonktürde bu Türkiye için sorun olmazdı ama CDS imizin 500 leri geçtiği durumda sorun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,056
    PEGASUS/NANE:ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE TEKRAR ESKİ PERFORMANSIMIZA DÖNECEĞİZ -BLOOMBERG HT

20.03.2020 16:08:27 PEGASUS/NANE:ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE TEKRAR ESKİ PERFORMANSIMIZA DÖNECEĞİZ -BLOOMBERG HT

20.03.2020 16:08:19 PEGASUS/NANE: BU KRİZİN GETİRDİĞİ PANİK AŞILDIKTAN SONRA İYİ BİR PERFORMANS GÖSTERECEĞİMİZE İNANIYORUZ -BLOOMBERG HT

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 746/1230 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •