Sayfa 507/746 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517557607 ... SonSon
Arama sonucu : 5963 madde; 4,049 - 4,056 arası.

Konu: NUHCM - Nuh Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by teamsah Yazıyı Oku
    Geçen haftalarda 19.30 dan fazladan aldıklarımı (sonrasında 18.30 ları gördük ama hisseye güvendiğim için sabırla bekledim, 16.50 lere düşse daha çok ekleyecektim ama olmadı) bugün 19.70 ten verdim.
    9-10 maliyetli ana mallar duruyor, fazla yüklenip tahtacıyı zorlamayalım dedim, yükünü hafifletelim belki hızlanır artık 😀
    Adamın derdi bizim fazladan aldığımız mallarmış demek ki, hadi hayırlısı, tekrar 20 altına indirmez umarım 😀

2. Bu seferde endeks bozdu, nasip.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by teamsah Yazıyı Oku
    Adamın derdi bizim fazladan aldığımız mallarmış demek ki, hadi hayırlısı, tekrar 20 altına indirmez umarım 😀
    Şimdi de,Sattığınız malları almanız için,Fiyatı 19.80 indirdiler..:-))

4.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Şimdi de,Sattığınız malları almanız için,Fiyatı 19.80 indirdiler..:-))
    19.70 in altına indirirse hayır demez yerine koyarız tekrar 😀
    Dolar 7.50 yi kırdı diye endeksin düşmesi normal ama bu kadar ihracat yapan Nuhun düşmesi hiçte normal değil, nakitte olanlara güzel alım fırsatı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by teamsah Yazıyı Oku
    19.70 in altına indirirse hayır demez yerine koyarız tekrar 😀
    Dolar 7.50 yi kırdı diye endeksin düşmesi normal ama bu kadar ihracat yapan Nuhun düşmesi hiçte normal değil, nakitte olanlara güzel alım fırsatı.
    Bence;Endeksin Düşmesi,ABD li Fed den yapılacak açıklamalar ve TC.Merkez bankası'ndan gelecek faiz kararı ile alakalı..
    Nuhun gemisi ,Piyasalarda ters rüzgar esmediği sürece 19.70 altına inmez diye düşünüyorum..
    Satanlardan toplaya toplaya, kaplumbağa hızı ile de olsa yukarı tırmanıyor..

6. Aslında haber maber hepsi hikaye, yeterki malı toplasınlar. Gubrf 2.5 tan 30 oldu bir yılda, daha nice hisse 8-10-20-30 kat gitti, Nuh hala değerine gelmedi. Şu oldu bu olacak aman satayım kendimi garantiye alayım diyenlerin hiçbiri filmin sonunu göremedi, bizde sabırla Nuh filmindeki mutlu sonu bekliyoruz. Ne demişler sonunu düşünen kahraman olamaz 😀

7. Nazlanıyor...
    İnanılmaz Dediğiniz Hisse, Gün Gelir; Dayanılmaz Olur.
    FORMDA YAZDIKLARIM KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

8. Çok önemli 2 adet grafik atayım 1. Çimento üreticileri fiyat endeksi (nakliye masrafları dahil)AMERİKA
    2. Ted spread. GLOBAL
    1. Grafik şunu anlatır. Referans yıl içerisinde ülkede üretilen (burada ülke Amerika oluyor) ve yurt içine satışı yapılan ürünlerin aynı dönem içerisindeki fiyat değişimlerini gösterir.
    2. Grafik TED SPREAD global bir kavramdır. kısaca doların dünyada ne kolaylıkta dolaştığını gösterir. Spreadin düşük olması beklenir.

Sadede geliyorum kısaca bu grafikler diyorki; Amerikada çimento fiyatları tavan yapmış, Paranın dolaşımı ile ilgili global herhangibir problem yok. Bende bir ek yapayım dolar/TL tarihi zirvesinde.

İhracatının çok büyük bir bölümünü Amerikaya yapan 2019 yılında 3,5 milyon ton ihracat ile kendi rekorunu kırmış; 2. Dönem mali verilerine göre 2020 sonunda bu rekoru egale edecek, yatırımlarını tamamlamış iştiraklari, ortaklıkları ve mal varlıkları ile NUH ÇİMENTO hissesi BİST te 19,92 fiyat, 7,23 F/K işlem görmektedir.

Söyleyeceklerim bu kadar,, herkese hayırlı akşamlar,,

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ''Fikirlerim beni bağlar alacağınız hisseyi okuyup, araştırıp alın. Ben asla alın veya satın demiyorum''

Sayfa 507/746 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517557607 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •