Sayfa 669/746 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719 ... SonSon
Arama sonucu : 5964 madde; 5,345 - 5,352 arası.

Konu: NUHCM - Nuh Çimento

1. Net Dönem Karı veya Zararı
    82.115.112

2. Esas faaliyet karı (zararı)
    52.545.218
    75.050.353

3. Beklediğimiz bilancomuz geldi.CIMSA nin cok iyi bilancosundan sonra bu bilanco yakışmadı.Piyasanin ne yapacağını kimsenin bilemeyecegiyle birlikte ben bu ceyreklik finansal yonetimimizi begenmedim.

Olumlu tarafları:Nakit akisimiz guclu,satışlarımız hem yurt ici hem yurt dışı artmış,Oz sermaye karliligimiz yuksek,borç sorunumuz yok

Olumsuz tarafları:Genel yonetim giderlerimiz ve pazarlama giderlerimiz arttığı için esas faliyet düşmüş.Ayni sekilde satışların maliyeti arttığı için brut karimiz düşmüş.Genel olarak tüm marjlarda daralma var.Net karın yarisi kambiyo ve faiz gelirleri

Özetle bu ceyrek icin temel veriler beklentimden uzak kaldı.Teknigine baktığımda hisse kafasını kaldırmış olumlu bir duruşu var.Hayirlisi olur inşallah..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

4. Kralda pozisyonumu simdilik kapattım.Sebebi cimento sektörünün genel olarak iyi bilancolar açıkladığı bir donemde beklentilerimin altında gelen sonucları oldu.Hedefim portföyüme cimento sektorunden CIMSA yi dahil etmek ve en az bir sonraki bilanco dönemine kadar taşımak.Bu süreçte CIMSA nin daha iyi getiri getirebilecegini dusunuyorum.

Teknik olarak 50 rakamı asagi kırılmadıkca olumlu görüntüsü devam eder.

Kral bizi bu hareketimize pişman da ettirebilir hayırlısi bakalım.Elinde bulunduranlara bol kazançlar..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

5. Burdaki oyunun ne buyuk oldugunu anca bu isi cidden bilenlen gorur .son 3 gunluk takas ve araci kurum dagilimina bakin ve o citye o mallar nasil toplanmis gorun 200 kusur milyon dan fazla para bagladilar ekimden beri.Vok dikkat cok
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Bu geminin müdavim yolcularından Cüneyt bey ve akinonyali vardı bir zamanlar..
    Epeydir görünmez oldular...
    Şimdi,Ne gemide hareket var,ne yolcularda,ne de forum sayfasında...
    Eski ortaklar dönse de,ortam şenlense ..

7. Yabancı takaslarında sürekli artış var bunda bizim bilmediğimiz bir şeyler mi var diye kararsızım . Beklemeye devam ediyorum . Aynı şekilde banvıtte giriş yapanlar ben 10.40 tan sattıktan sonra 28 lere çıkarmışlardı. Buraya yatırım yapanların hedefi uzun vade diye düşünüyorum. Dalgalı denızdı sağlam gemi her zaman iyidir...

8. Gemide kimse kalmamış

Sayfa 669/746 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •