Sayfa 679/746 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729 ... SonSon
Arama sonucu : 5964 madde; 5,425 - 5,432 arası.

Konu: NUHCM - Nuh Çimento

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
    Sadece bu kadar anormal zamlardan sonra
    gÖTÜ BOKLU EV ARABA beş altı kat değerlenmişken

böyle kapalı gişe çalışan, karını nizami paylaşan şirketler
    bunca çar çöpün olduğunu, önüne gelenin bedelli çaktıpı şirketler yanında bu kadar iskontolu işlem görmemeli
    nuh ucuz olmamalı
    çünkü nuh demek sektör demek
    sektör demek nuh demek bence.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,922
    sn tümer sektör için en önemli tehlike enerji maliyetlerden ziyade enerjide kesintiler olmasıdır.
    zam olacak bu kaçınılmaz ve geldide kurun olduğu seviye ihracat tarafında aradaki farkı kompanse eder.
    ama kesinti olması demek kapasitenin %40 düşmesini getirirki bu bir çok sanayi şirketimiz için felaket olur.

bir çok ufak büyük kobi üretimde aksama yaşamamak için b planları yapsada işimiz çok zor olur ülke olarak.

Alıntı Originally Posted by tumer1962 Yazıyı Oku
    Şu anda çimento sektöründe, ileriye dönük tüm senaryolarda, kömür üreticisi ülkelerde üretimlerin artırılamaması halinde bu artış trendinin devam edeceğini ve krizin daha da büyüyebileceğini öngörüyoruz. Ne var ki, 2021 Eylül ayı ortalaması 177 Dolar olan kömürün, uluslararası piyasalarda dün sabah 280 Dolar rakamını görmesi de endişelerimizi oldukça artırdı. Dün yine Avrupa da doğalgaz fiyatı sadece bir gün içerisinde yaklaşık % 20 nin üzerinde yükseldi.

Bu krizin, ülkelerin yeşil dönüşüme yönelik enerji yatırımlarını hızlandırması beklenebilir ama tabii hedeflenen dönüşüm için daha hala önemli sürelere ihtiyaç duyulduğu da göz ardı edilmemeli. Bu noktada şunu özellikle vurgulamak isteriz ki; çimento sektörü olarak yıllardır atık ısı geri kazanımı tesis yatırımlarının teşvik edilmesi konusunda ısrar ediyoruz ve bu ısrarımızı her platformda da dile getiriyoruz. Aslında mevcut kriz, bu ısrarımızda ne denli haklı olduğumuzu da bir anlamda ortaya koymuş oldu.

Yenilenebilir enerji yatırımlarının paralelinde; mevcut teknolojiler kullanılarak ve yeni bir santral inşasından daha uygun maliyetler ile bacalardan atmosfere bırakılan endüstriyel sıcak gazların, ısı ve elektrik olarak değere dönüştürülmesinin mümkün olduğunu defalarca söyledik. Biz sektör olarak hiçbir teşvik almadan 141,5 MW gücü devreye aldık. Atık ısı sayesinde yaklaşık 570 bin hanenin günlük tüketimine denk gelen elektrik ihtiyacını, sadece prosesimizden çıkan atık ısı ile karşılamaktayız. Bir bu kadar daha yatırım yapma potansiyelimiz var.

3. Konu, duayenlerle yine renklenmeye başladı. Kişisel teşekkürlerimi yazayım öncelikle.

Sonrasında;
    İki durum var yazmak istediğim. Birincisi 1199 lot koydum 54.50’den anında alındı. Götürecekler herhalde dedim. Standard bilemedim. 34’lerden satış yaptığımda da üzmüştü gidip, yani yine bilememiştim. Yükselir dediğimde düşüyor, düşer dediğimde yükseliyor kısacası. Bir dahaki tahminimi yazayım da tersini mi yapsanız acep

Yeniden değerleme konusundaki batıçim hikayesi maalesef çok pis bir tecrübeydi. Bu iki firmanın hiç bir koşulda mukayesesi olmaz diyeceklere katılabilirim ama yine de sağlam koymuştu. Bilmiyorum. O adi tecrübe bugünlerde biraz rahatsız ediyor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,922
     Alıntı Originally Posted by cemsinan Yazıyı Oku
    Konu, duayenlerle yine renklenmeye başladı. Kişisel teşekkürlerimi yazayım öncelikle.

Sonrasında;
    İki durum var yazmak istediğim. Birincisi 1199 lot koydum 54.50’den anında alındı. Götürecekler herhalde dedim. Standard bilemedim. 34’lerden satış yaptığımda da üzmüştü gidip, yani yine bilememiştim. Yükselir dediğimde düşüyor, düşer dediğimde yükseliyor kısacası. Bir dahaki tahminimi yazayım da tersini mi yapsanız acep

Yeniden değerleme konusundaki batıçim hikayesi maalesef çok pis bir tecrübeydi. Bu iki firmanın hiç bir koşulda mukayesesi olmaz diyeceklere katılabilirim ama yine de sağlam koymuştu. Bilmiyorum. O adi tecrübe bugünlerde biraz rahatsız ediyor.
    batıçimde nasıl bir deneyim yaşadınız ?
    kaç hektar yeri vardı kaç sayfa veya.

selamlar

5.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    batıçimde nasıl bir deneyim yaşadınız ?
    kaç hektar yeri vardı kaç sayfa veya.

selamlar
    Ocak 2018 sayfalarına bakarsanız, herkes bir milyar lira civarı bir arsa değeri bekliyordu. Sonra üst üste günlerce fiyat düştü. Gördük ki 395 milyondu sanırım. Bayağıdır ilgilenmiyorum, hatalı da yazıyor olabilirim, İzmir içinde ciddi büyüklükte arazileri var, sadece fabrika 400 dönüm civarıydı galiba. Ayrıca Aliağa’da da vardı. Raporun geç açıklandğı, yatırımcılara çok geç bilgi verildiğine dair çok eleştiri oldu. Üst üste günlerce düştükten sonra açıklanması bayağı tepki çekmişti.

Sayfa 679/746 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •