Sayfa 616/746 İlkİlk ... 116516566606614615616617618626666716 ... SonSon
Arama sonucu : 5964 madde; 4,921 - 4,928 arası.

Konu: NUHCM - Nuh Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by cüneytt Yazıyı Oku
    Valla şakir abi; Nakit hariç; %70 Nuh, %15 Çimsa %10 borusan, % 5 de Kristal abi.

alınacak takipte olan çok varda para yok abi. hangi birine dalalım. hareket ettimi hepsi hareket ediyor...değilmi ama.

Asla Yatırım Tavsiyesi Değildir. Zarar Edebilirsiniz.
    çimsanın 2017 den gelen grafiği güzel duruyor...
    Ne anlatırsan anlat, ne kadar anlatırsan anlat ,anlattığın karşısındakinin anladığı kadardır...

2. Dun az bir miktar 45 e alis yaptim..sansima guzel hareket yapti.burada sabit cok degerli insanlar var...bol kazanc herkese ..

3. Bu başlığı şu anda 11 kişi okumaktadır. (4 üye ve 7 ziyaretçi)

axaray, daraka, mmyasar69, nurettinduzenli
    ''Fikirlerim beni bağlar alacağınız hisseyi okuyup, araştırıp alın. Ben asla alın veya satın demiyorum''

4. Nuh çimentoda ve daha önce yatırım yaptığım birçok hissede, alım kararı vermemin temel nedenlerinden biride Nakit Akım Tablosudur. Açıklanan kar rakamında hatta Nuh Çimento da bile elde edilen kar firmanın o dönem kasasına koyduğu net para değildir. Makinaya amortisman ayırır kardan düşer yeniden değerlemesini yapar kara ilave eder gibi....Aslında yabancıda nakit akım tablosuna bakarak alım yapıyor bence. Nuh çimento en son açıkladğı 3. dönem mali verilerindede harika bir nakit akımı yarattığın gösterdi. Tabi nakitte pozisyonun sağlam olması, yatırımların tamamlanmış olması önümüzdeki yıllarda gelecek olan temettüler yatırımcının iştahını kabartıyor.

Şahsi olarak ben halen Sayın Gökhan BOZKURT un avrupadan şirket alım hedefine odaklanmış durumdayım. Eğer şirket alımı yapılacaksa temettüde vermesin önemli değil.

Aslında dezavantaj gibi görünsede firmanın en önemli avantajlarından biriside çok ortaklı olması neden mi? düşününse borsamızdaki diğer birçok hissdeki gibi ortak ikinci bir firma kurup imalat nuh çimentodan ihracat nuh ithalat ihracattan dese, nuh ihracatta halka açık olmayan firma olsa karlar hooop cebe,,,
    ''Fikirlerim beni bağlar alacağınız hisseyi okuyup, araştırıp alın. Ben asla alın veya satın demiyorum''

5. kalem kalem nakit akım tablosu analizi yapmıycam ama arkadaşlar bi girip detaylı bakın herşey ödendikten sonra 200 milyon TL para üretmeyi başardık

6. arkadaşlar konunun önemini şöyle söyleyim firma yıl içinde 105 milyon temettü ödemesi 25 milyon faiz ödemesi yaptı 60 milyon tl lik gayrimenkul, 76 milyon tl tutarındada eurobond aldı . bunları yaptıktan sonra 200 milyoncuk kaldı.

çekilen ve ödenen krediler arasında 37 milyon var. gayrimenkulun yarısını kredi ile almışız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Bu Hisse,16-17 -20 liralarda iken Forum sayfasında hiç yazı yazılmayan günler , Tahtasın da az işlem olurdu.. Şimdi kağıt ooldu 50 TL, övgüleri sayfalar dolusu..Sn tufan beyin dediği gibi, Ucuz mala kimse yanaşmıyor,Pahalı mal kıymetli oluyor..

8.  Alıntı Originally Posted by axaray Yazıyı Oku
    Nuh çimentoda ve daha önce yatırım yaptığım birçok hissede, alım kararı vermemin temel nedenlerinden biride Nakit Akım Tablosudur. Açıklanan kar rakamında hatta Nuh Çimento da bile elde edilen kar firmanın o dönem kasasına koyduğu net para değildir. Makinaya amortisman ayırır kardan düşer yeniden değerlemesini yapar kara ilave eder gibi....Aslında yabancıda nakit akım tablosuna bakarak alım yapıyor bence. Nuh çimento en son açıkladğı 3. dönem mali verilerindede harika bir nakit akımı yarattığın gösterdi. Tabi nakitte pozisyonun sağlam olması, yatırımların tamamlanmış olması önümüzdeki yıllarda gelecek olan temettüler yatırımcının iştahını kabartıyor.

Şahsi olarak ben halen Sayın Gökhan BOZKURT un avrupadan şirket alım hedefine odaklanmış durumdayım. Eğer şirket alımı yapılacaksa temettüde vermesin önemli değil.

Aslında dezavantaj gibi görünsede firmanın en önemli avantajlarından biriside çok ortaklı olması neden mi? düşününse borsamızdaki diğer birçok hissdeki gibi ortak ikinci bir firma kurup imalat nuh çimentodan ihracat nuh ithalat ihracattan dese, nuh ihracatta halka açık olmayan firma olsa karlar hooop cebe,,,
    bence avrupadan şirket alacağına hazar denizine bir fabrika kursun daha iyi. gardaşlarımızda kazansın.
    İnanılmaz Dediğiniz Hisse, Gün Gelir; Dayanılmaz Olur.
    FORMDA YAZDIKLARIM KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

Sayfa 616/746 İlkİlk ... 116516566606614615616617618626666716 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •