Sayfa 726/746 İlkİlk ... 226626676716724725726727728736 ... SonSon
Arama sonucu : 5964 madde; 5,801 - 5,808 arası.

Konu: NUHCM - Nuh Çimento

1. 19 ağustos cuma bilançonun açıklandığı gün ile 22 ağustos pazartesi günü kayıtlarını içeren takas tablosu malı artan kuruma bakın
    ''Fikirlerim beni bağlar alacağınız hisseyi okuyup, araştırıp alın. Ben asla alın veya satın demiyorum''

2. Hacı sen takım değiştir bak fenerin de tadı yok ali koç geldi batirdi gel seni combomlu yapalım
     Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    76 dan verdim. Alana hayırlı olsun İns

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Hacı sen takım değiştir bak fenerin de tadı yok ali koç geldi batirdi gel seni combomlu yapalım
    Bırakabilsem ah ;( Ama neden İspanya'da dogmadik ki. Ya Real ya Barcali oluruz

4.  Alıntı Originally Posted by axaray Yazıyı Oku
    Bugünkü hacimli düşüş can sıktı gerçekten uzun kırmızı mum yarında kırmızı yakar yüksek ihtimal,
     Alıntı Originally Posted by axaray Yazıyı Oku
    ikinci uzun kırmızı mumda geldi hacim yine yüksek, ağırlıklı ortalaması 78,23 kapanış fiyatı 76,95 yarın üçüncü kırmızı mumu yakar bu hafta ilk beklentimiz işlem hacminin düşmesi.

Dünkü hacim ve kırmızı mumdan sonra bugün beklediğim hacim düşüşü sağlanmış görünüyor. Buraları destek yapıp sektör verilerine göre yeni hareketine başlayacak gibi,
    ''Fikirlerim beni bağlar alacağınız hisseyi okuyup, araştırıp alın. Ben asla alın veya satın demiyorum''

5. Sektör değerlendirmesi yaparken firmalarımızın karları tabiki önemli olmakla birlikte nakit üretim durumları aslında en dikkat edilmesi gereken konudur.

Sektörden 2 firma daha alıp 2. dönem verilerine göre nakit üretimlerine bakarsak;

Çimsa:Nakit üretim 361.657.096 Hasılat:3.595.190.391
    Oyak:457.243.792 Hasılat:4.709.396.823
    Nuh:103.709.365 Hasılat: 3.063.573.451

İlk etapta bu rakamlara bakınca diyebilirsinizki işte bu sebeble düşüyor diğerlerine göre nakit üretimi az ancak durum oda değil Nuh faaliyetlerden elde edilen nakit akışlarında açık ara önde,

Nuh:305.653.544
    çimsa:109.237.045
    Oyak:231.592.230

Diğer firmalarda finansman faaliyetlerinden yani kredi kullanımından kaynaklanan nakit girişleri rakamı artırıyor. Çimsada ve oyak çimentoda net 700 milyon civarı kredi kullanımı var nuh çimentoda 573 milyon. Yine ödenen temettülerde nakit akış rakamından düşmektedir. 2022 yılı içinde çimsa 200 milyon temettü öderken nuh 322.959.240 tl temettü ödemesi yapmıştır.

Ayrıca yinde ilk 6 aylık dönem içinde yapılan 225 milyon Tl lik duran varlık alımınıda hesaba katarsak nakit akım tablosunun açık ara şampiyonu NUH çıkar.

6. Hacim istediğim kadar düşmedi oluşan mumda ne yazıkki iyi değil endeks şovunu yaprken ayak uyduramadık. Ancak borsada işler biraz sırayla yürür gördüğü zirveyi geçene kadar yazmaya biraz ara vercem,, Finansallar kötü değil ancak spek kardeş acımasız

7.  Alıntı Originally Posted by axaray Yazıyı Oku
    Hacim istediğim kadar düşmedi oluşan mumda ne yazıkki iyi değil endeks şovunu yaprken ayak uyduramadık. Ancak borsada işler biraz sırayla yürür gördüğü zirveyi geçene kadar yazmaya biraz ara vercem,, Finansallar kötü değil ancak spek kardeş acımasız
    Pasifte emirlerim gelmemiş. Bence piyasa yapıcının daha fazla aşağıya verme isteği düşük.

8. https://twitter.com/NuhCimentoGrubu/...pXqL4v8GA&s=19
    EN IYI HISSEDAR DA OLMAK ISTIYORUZ

Sayfa 726/746 İlkİlk ... 226626676716724725726727728736 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •