Sayfa 215/746 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315715 ... SonSon
Arama sonucu : 5963 madde; 1,713 - 1,720 arası.

Konu: NUHCM - Nuh Çimento

Sunu da söyleyeyim “dikkatli olunmalı” benim değil analizi yapan arkadaşın görüşü.

Bakın bu hisseyi 11’den alıp 13 TL ye satıp iyi kazandım demiştim.
    Bugün gelen #EGEEN bilançosu;Değerleme fiyatım 640 TL..Son kapanışı olan 436 TL fiyata göre %46 potansiyeli var..347 M karın 60 M luk kısmı Egefren yeniden değerlemesinden.Bana göre hisse başı net 40 lira temettü (%9 ) potansiyeli var. Üstü olursada şaşırmam:-)...YTD

3.  Alıntı Originally Posted by toprak34 Yazıyı Oku
    Bakın bu hisseyi 11’den alıp 13 TL ye satıp iyi kazandım demiştim.
    Bugün gelen #EGEEN bilançosu;Değerleme fiyatım 640 TL..Son kapanışı olan 436 TL fiyata göre %46 potansiyeli var..347 M karın 60 M luk kısmı Egefren yeniden değerlemesinden.Bana göre hisse başı net 40 lira temettü (%9 ) potansiyeli var. Üstü olursada şaşırmam:-)...YTD
    bu sabah bloomberg ht de söylediler amerika türkiyeden aldığı tarifelerden muaf 1.7 milyar dolarlık mala tarife uygulayacakmış bu 5 kalemlik mal içerisinde (taş-toprak) çimento da var imiş mesela tekstil bu kalemler içinde yokmuş. dediklerine göre geçen eylül ve aralık aylarında bu konular tartışılmış. malum nuhcm'nin usa'ya 1 milyon ton ihracatı olmuş geçen yıl bu yıl da hedef 2 milyon ton olduğunu söylemişti sayın ceo. aklıma şu geliyor son bir yıllık baskı sadece rahmetlinin mallarını ucuza kapmak için değilmiş bahsi geçen konunun da etkisi olmuştur sanırım. anlayacağımız yeni ihracat pazarları bulmamız gerekmekte.

asla yatırım tavsiyesi değildir herkese bol kazançlar.

4. Bu aralar hep kötü haberler gündeme getiriliyor bilinçli veya bilinçsiz bilemem ama bu hisse de her şey normal olsaydı zaten bu fiyatlar da kalır mıydı arkasında hammaddesi ortasında fabrika önünde liman kaç tane Nuh holding var benim sürem 24 ay sonra satarım ytd...

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım tamamen kendi düşüncelerimdir kimseye al tut sat yat gibi tavsiyeler değildir...

5.  Alıntı Originally Posted by mustiktu Yazıyı Oku
    Bu aralar hep kötü haberler gündeme getiriliyor bilinçli veya bilinçsiz bilemem ama bu hisse de her şey normal olsaydı zaten bu fiyatlar da kalır mıydı arkasında hammaddesi ortasında fabrika önünde liman kaç tane Nuh holding var benim sürem 24 ay sonra satarım ytd...

sayın mistiku ben 5 yıldır bu hissedeyim alıyorum-satıyorum dolar bazlı ve tl bazlı zarardayım. Ayrıca kasıtlı kötü haber gündeme getirmedim 6-7 usd fiyatlardan 1.4 usd fiyata gelişimizin olası nedenlerini anlamaya çalışıyorum. Bu konu (tarifeler) hakkında bilgim yoktu yeni haberim oldu ileteyim dedim. bu fiyatlara geliş sadece bu iki neden yüzünden olamaz diye düşünüyorum bu hissenin kötü olmasını istemem zaten zarardayım çok çok iyi haberlere ihtiyacımız var. acaba kötü gidişatın fiyat babında başka bileşenleri var mı? ve neler olabilir? Şirketin operasyonel karlılığı idare eder vaziyette ve yeni ihracat pazarları bulmak lazım.

ytd.

6.  Alıntı Originally Posted by supi Yazıyı Oku
    sayın mistiku ben 5 yıldır bu hissedeyim alıyorum-satıyorum dolar bazlı ve tl bazlı zarardayım. Ayrıca kasıtlı kötü haber gündeme getirmedim 6-7 usd fiyatlardan 1.4 usd fiyata gelişimizin olası nedenlerini anlamaya çalışıyorum. Bu konu (tarifeler) hakkında bilgim yoktu yeni haberim oldu ileteyim dedim. bu fiyatlara geliş sadece bu iki neden yüzünden olamaz diye düşünüyorum bu hissenin kötü olmasını istemem zaten zarardayım çok çok iyi haberlere ihtiyacımız var. acaba kötü gidişatın fiyat babında başka bileşenleri var mı? ve neler olabilir? Şirketin operasyonel karlılığı idare eder vaziyette ve yeni ihracat pazarları bulmak lazım.

ytd.
    Lafım size özel değil genel konuştum ben de zarar dayim bekliyecem inşallah kazaniriz sadece zaman ytd...

Yazdıklarım tamamen kendi düşüncelerimdir kimseye al tut sat yat gibi tavsiyeler değildir...

7. Bu ABD ye biz çmento satarken onlardan çimentonun en büyük girdisi olan PETROKOK KÖMÜRÜ alıyoruz. Ülkenin yüzde 70 ithali ordan. Bu Trump hakikaten bir bela gibi dünya ticaretine. Ortadoğu da yıktılar harabeye çevirdiler. Şimdi hesap ediyorlardır. Bir elli yıl daha yeniden yaparak nasıl sömürürüz diye. Dünya bu işte.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,920
    sorun hesaplarda katakullidrki hiçbir şey yok kapatıyoz len deseler
    ceketi alıp çıkıyor deseler zaten bu fiyatların çok üstünde şirket
    aa ben dökerim diyen delikanlı ise tahta yapıcı beni ırgalamaz ben hakim ortaklar götürmeden götürmem diyorsaki
    şuan ki durumun özeti budur
    kimseninde kafasına silah dayayıp aldırmadıklarına göre
    gerçek realiteleri bekleyeceğiz

amma gelip genel kurula hesap sorana da kardeşim işine gelirse deme devri bitti KANIMCA.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Sayfa 215/746 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315715 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •