Sayfa 267/746 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367 ... SonSon
Arama sonucu : 5963 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: NUHCM - Nuh Çimento

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,917
     Alıntı Originally Posted by supi Yazıyı Oku
    sayın kentuf amerikaya çimento ihracatı 50% den fazla ve dünyaya 70% artmış hani deniz yolu ile ihracatın 22% sini ve total çimento ihracatının 10% değerini bunlar yaparmış yoksa zararına mı ihracat yapıyorlar pazar edinmek için aklımda deli sorular bunlar yoksa bilanço ile oynuyorlar mı tim ve tçmb verilerine baktım yorumlarsanız sevinirim

asla yatırım/batırım tavsiyesi değildir.
    sn supi bunlar ayrı şekil amerikaya gönderirler
    suriyeden gelen talebe hayır derler
    ben o konuların derinlemesine girmem işimde değil

beni gayrimenkulleri şuan ilgilendiriyor
    fabrika full çalışıyor gece mesai falan yok
    gardı almışlar tatlı tatlı kimseyide fazla yormadan bu seneleri atlatalım düşüncesindeler diye düşünüyorum.
    100 milyon tl civarı kar bile başarıdır bence 2019 için ki bunu her çimento fabrikası yapamayacak

ihracat için daha kalifiye elemanlar almaları lazim
    mevcut vatandaş işe bu işler olmaz bunu güzel usturuplu dilde genel kurulda dedim

eleman alacakmısınız diye sordum.
    bu kurla ihracat çoşar isterseler.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

2. İsteseler herşeyi coştururlar da..
    *daha iyi piyasa koşullarında yapmadıklarını şimdi hiç yapmazlar..
    *bu şartlarda yapacak olsalar bile biraz daha süründürür 8 lere getirip ufak ufak silkeleyip(silkelenecek var mı onu da bilmiyoruz ya) hareket eder belki. Daha önce 12 13 lerde zor yapardı.. Şimdi 8 lerde rahat döker..
    *6 TL den %100 bedelsiz verse.. 3tl..ordan 10 lara çıkarsa bal kaymak.. (tamamen aç tavuk tahıl ambarı tavsiyesidir

3. Temettüyü likit fonda bekletiyorum, eminim ağalarda faize bağlamışlardır, piyasada güven bunalımı var, ne zaman düzelir belli değil, yükselişleri satış fırsatı görüyorlar, hoş biz uzun vade düşünüyoruz ama göz göre göre eriyen birikimler insanın canını sıkıyor, güven ortamı sağlanana kadar eldekilerle yetinmeye devam, nereye kadar salacaklarını bilemediğim için kendi adıma maliyet düşürücü alımda pek mantıklı değil bu ortamda.

bende alım yapmaya devam ediyorum elime para geçtikçe. belli bir hedef koydum kendime lot olarak ona ulaşınca artık kenara çekileceğim. o zamana kadar bana ne kadar alım fırsatı verir bilemiyorum.

5. Yeterince lotum var.. Eskiden ben de temettüyü kağıda yatırırdım. Artık yeter.. Hisse fiytnn aq heryıl temettü versin. Kira gibi/bes gibi çalışıyor bana artık..Ha olur da değerlenir se ne ala.. Ama tavsiyem çok da açgözlü olmamalı hisse alımında.. Bu aralar faiz getiri oranları iyi.. Piyasa toparlanmaya başladığında alım yapılsa daha karlı olabilir.

Alıntı Originally Posted by reis35 Yazıyı Oku
    Yeterince lotum var.. Eskiden ben de temettüyü kağıda yatırırdım. Artık yeter.. Hisse fiytnn aq heryıl temettü versin. Kira gibi/bes gibi çalışıyor bana artık..Ha olur da değerlenir se ne ala.. Ama tavsiyem çok da açgözlü olmamalı hisse alımında.. Bu aralar faiz getiri oranları iyi.. Piyasa toparlanmaya başladığında alım yapılsa daha karlı olabilir.
    reis haklısın fakat ben pek faizi sevmiyorum. esasında en doğrusu sizin dediğiniz. 2019 yılını en azından alımla tamamlayıp sonra kenara çekilip izleyeceğim bakalım. inşaallah bende sizler gibi yeterli lota ulaşırım. ayrıca portfoyun çoğunluğu temettü kağıdı gibi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,917
    böyle arıza tahta yapıcılar olmasa bu hayat hiç çekilmez.
    paranın eflasyonunu unutmuşlar
    unutmaya da devam etsinler bence.

200 milyon usd kelepirdi.
    140 milyon usd dahada kelepir üstüne para
    bu gidişle 100-90

hatta dövizde beklenen develüyasyon olursa 70-60 milyon usd
    para kuş oldu.
    valla default bekliyordum ama bu kadar çabuk beklemiyordum.
    Allahtan limanımız var biner uzar gideriz .
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

8. alıcılı piyasada Nuh a bakan yoksa vay halimize satan hala satıyor 10 lardan düştü hala satıyor kaç yıl önceki fiyatlara geldi yüzüne bakan yok çok garip ????????????

Sayfa 267/746 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •