Sayfa 306/746 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406 ... SonSon
Arama sonucu : 5963 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: NUHCM - Nuh Çimento

Alıntı Originally Posted by tuncaboylu Yazıyı Oku
    2 senedir hisse başına 80 kuruş temettü veriyor.

10 bin lot alsan 60 bin lira. Senede bir 7-8 bin lira verecek diye 60 bin lira para mı tutulur bu kağıtta?

Kağıdın uzun vadeli trendi de ekside üstelik.
    sn. tuncaboylu ;

size göre değil demek ki...
    zaten borsa da bu.
    birinin beğenmediğini diğeri beğenir.
    zaman iki kişiden hangisini haklı çıkarırsa parayı o kazanır...beyaaa!
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

2. Bu kağıdın elle tututulur bir tarafı yok.. Ne temettü veriyor(veriyormuş gibi yapıyor), ne de değerleniyor. Yıllardır aynı tezgah. Temettüyü verir 1 sene sonra belki eski yerine gelir.. ufak bir kriz VS olumsuzluğu da hemen fiyatlar.yatırmcısına temettüyü kusturur.. Bi bok olmaz bundan. Ha biz aldık yıllardır bekliyoruz. Satsan satılmaz modundayız. Ama temettüyü artık buna bağlamıyorum. Ara sıra kafama eserse az az alıyorum. Ancak ikincil planda değerlendiriyorum.temettü verdiği zaman bazı arkadaşlar hemen hisse aldılar güya ucuz diye.. Ne oldu.. 5.90 dan 6.40 civarını zor gördü. Ben 2.50 den gubrf aldım. Şuan 4.06.. Başka kağıt mı yok aq borsasında.. Bu kağıda yeni bulaşaklar AMAN DİKKAT!demedi demeyin..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,904
    reis bu kağıda pis kaka eee mi diyorsun yani.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,904
    Borsada karşıt olacaksın en kötü sektör ne krizde çimento ve banka
    bizde ne var çimento ve banka
    ben almıyayım o almasın bu almasın bu tahta yapıcılar aç mı kalsın yani
    gitmesin oke 100 milyon dolar kar etsin 50 milyon dolarını hissedarlara dağıtsın pehh.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

5. *Kağıdı yönlendirenlere oç. diyorum!!
    *sabrı olmayan bulaşmasın diyorum.
    *alayım temettü de veriyormuş, ucuz da diyen dikkatli olsun diyorum.
    *10 yıldır yerinde sayıyor, geri gitti diyorum.
    *sektörün iyi olduğu zamanları da biliyoruz diyorum.
    *nuh dedi peygamber demedi aq kağıdı diyorum..

Ben de bu bktan sonra bi bka daha bulaştım. . Elde çimentoyla gübre var.. Bu aq kağıdı da biraz hareketlense artık olacak.

6. Zaman kötü o yüzden bu fiyatlardan mal alabiliyoruz, iyi zamanda zaten 9 lira altını göstermiyorlardı, borsada kazanmanın temel kuralı, herkes korkarken, hisseler dipteyken alacaksın, haberlere kulaklarını tıkayacaksın, piyasalar normalleştiğinde iyi bir servet sahibi olacaksın. 7-8 senelik periyotlar halinde dipler ve tepeler görülür, şu an (özellikle altın ve döviz bazında) dibe yakın olduğumuza göre korkmadan alma zamanı. Unutmadan borsada en dibi ve en zirveyi bulmak zordur, dip dediğimiz yerden bir %50 daha düşmeyeceğinin garantisi yoktur, bu yüzden her zaman kenarda nakit bulundurup kademeli alım yapmakta fayda vardır.

7. 6.xx lik hisse 9. xx olunca iyi bir servet sahibi mi olacaksın sayın teamsah..11 TL iken bnm maliyet 7 ydi.. Bu rakamlar kesmez beni.. Şuan 6.xx piyasa düzelince kaç para yapacaklar.. En fazla 9\10 getirirler. O da kaç yılda kim bilir. Dolar faiz enflasyon... Hesapla dur artık..

Bazen "100.000 lot ekleyecek para ayırsam, 6.10'a alış yazsam verirler mi?
    Ya da 100.000 lotum olsa 6.30'a satış yazsam alırlar mı?"
    Diye soruyorum kendime.

Hisseye "ilgi" yok deyip geçiştiriyorum. Uzuncu ve cok uzuncular dışında... Diye dusünüyorum.

Yaniliyor muyum

Sayfa 306/746 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •