Sayfa 529/746 İlkİlk ... 29429479519527528529530531539579629 ... SonSon
Arama sonucu : 5964 madde; 4,225 - 4,232 arası.

Konu: NUHCM - Nuh Çimento

1. cümleten selamlar, hayırlı işler bol kazançlar.

Yeni hafta yeni şans diyelim.
    İnanılmaz Dediğiniz Hisse, Gün Gelir; Dayanılmaz Olur.
    FORMDA YAZDIKLARIM KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

2. İnanılmaz Dediğiniz Hisse, Gün Gelir; Dayanılmaz Olur.
    FORMDA YAZDIKLARIM KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

3. Ne ucuz malınız varmış verin bakalım. Yat.tav.değildir

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
     Alıntı Originally Posted by ardozd Yazıyı Oku
    Geçen ekonomi kanallarından birinde çimento müstahsilleri başkanı konuşuyordu, sektörün durumunu anlatıyordu, tabi fabrikaların hepsi zor durumda. Çimento üretiminde enerji çok büyük gider, üretim maliyetleri ciddi artmış durumda, zam yapamıyorlar zaten mal satamıyorlar. Talebin artmasıyla ciddi fiyat artışları kaçınılmaz olacak.

10-15 yıl oldu sanırım, baştaş çimentoya iş yapıyorum, satınalma departmanı arkadaşlar hep, bir nedenle uğradım çay içerken masada elektrik faturasını gördüm, 2 milyon civarı bir rakamdı, bu ne böyle dediğimde her ay bu seviyelerde ödüyoruz zaten demişlerdi. Bu kadar zamdan sonra kaç olmuştur acaba.

Deprem olayına hiç girmek istemedim, 99 depremi sonrası borsa bir süre kapatıldı, açıldığında tüm kağıtlar taban taban giderken çimentolar tavan tavan gitti uzun süre. Kaçınılmaz ama insan hayatı üzerinden para kazanmak istemez kimse.
    hocam sen biliyon mu
    nuhun

fırınları çöp ile bile çalıştırırlar
    zaten ab yapılandırma kapsamında yalında çöpleri yakarsak belkide yakıyoruzdur şaşirmayın
    çöplerin yakıt olarak kullanılması enerji maliyetlerini aşağı çeker

ayrıca bizim ocaktan raya taş taşıyan eskavatörlerin ikisi lityum pille çalışıyor. Fabrikada yok yok.
    karadenizde doğalgaz çıktı
    biz marmara dibinde doğalgazı bulup işleyecek kapasitede beyinler var ve ayrıca şirketin enerji koluda var
    kalkışmıyorlar o işlere bakarken fayı indirmesinler aşağı

Deprem gerçeği allah göstermesin kimsenin başına gelmesini istemeyiz
    Neyin nerede gerçekleşeceğini ne kadar yaşıyacağımızın hiçbirimiz için garantisi yok
    varsın para kazanmıyalım sağlılığımız sihhatimiz yerinde olsun
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

5. İş yatırım doyamıyo mal satmaya

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ''Fikirlerim beni bağlar alacağınız hisseyi okuyup, araştırıp alın. Ben asla alın veya satın demiyorum''

6. Ya bunlar iyice sapıttılar.19.90 a 100 adet alış girdim öylesine verdiler.milletin senedinin gözü yukarılara olur bunlar devamlı aşağıya basmaya uğraşıyorlar.bedava malları var herhalde yazıklar olsun.yat.tav.değildir.

7. Boşverin satsınlar, dolar olmuş 8 lira, gram olmuş 475 lira, bunu en dipten alan bile zararda dolar ve altın karşısında, satıp zararlarını realize ediyorlar herhalde. Bizim elimizdekilere göz diktilerse onlar 50-60 üstünü görene kadar kilitli durumda, bu kurla bu karlılıklada fazla beklemeyiz gibi.
    Bu arada limana yakın olanlar varsa foto falan paylaşsa arada çimento tankerleri sırada bekliyormu, bu gidişle Dünyanın bütün çimento tankerleri bizim limana hücum edecek 😀

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
    ben artık mantık aramıyorum hiçbir şeyde malda satmam
    uygun yerde de alırım
    buradan gidip dolarda alınmaz demem valla o bizden çok kazanır bu ülkede emin olun daha çok kazanır
    yatacan dovizin üstüne ohh keyfim gel
    böyle bir memlektteyiz
    manyak elindekinin değerini bilen bir şöföre rastlarsak ki bizde o şans nerde amk
    alayı leşçi neyse şunu net öğrendik

hiçbir zaman paranı hükümet politikalarına göre bağlamayacaksın. sepet yapacaksın.
    bunu 2001 de iyi öğrettilerde %25 sepetim eurobond ama yazık gerçekten yazık bu fiyatlamalar
    adamların masa sandalyesi senin fabrikalarını kökünden alıyor

piyasa ergeç bu mantıksızlığı fiyatlayacak tüm sektörlerde olumluyu göreceğiz de
    bazı iyi yönetilen karlılığı nispeten olanların değer düşüklüğü afedersiniz firmadan değil tahta yapıcının eşşekliğinden.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Sayfa 529/746 İlkİlk ... 29429479519527528529530531539579629 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •