Arama sonucu : 2 madde; 1 - 2 arası.

Konu: Bitcoin vs. Hisse Senedi ?

1. Lightbulb Bitcoin vs. Hisse Senedi ?

Herkese iyi yatırımlar dilerim,
    Sormak istediğim soru başlıktan da belli olduğu üzere internet üzerinde kimi isimlerin bitcoin borsalarına yatırım yaptığını ve hisse senedi borsalarına yatırım yapmadığını kimi ismlerin de Bitcoin borsalarına yatırım yapmayıp yalnızca hisse senedi borsalarında yatırımlarını değerlendirdiklerini görüyorum. Bu forumda bitcoin yatırımı yapan var mıdır bilmiyorum ama yine de şu şekilde sorayım; sizce neden hisse senedi değil de bitcoin, ya da neden bitcoin değil de hisse senedi?
    Teşekkürler.

2.  Alıntı Originally Posted by mustafacoskun Yazıyı Oku
    Herkese iyi yatırımlar dilerim,
    Sormak istediğim soru başlıktan da belli olduğu üzere internet üzerinde kimi isimlerin bitcoin borsalarına yatırım yaptığını ve hisse senedi borsalarına yatırım yapmadığını kimi ismlerin de Bitcoin borsalarına yatırım yapmayıp yalnızca hisse senedi borsalarında yatırımlarını değerlendirdiklerini görüyorum. Bu forumda bitcoin yatırımı yapan var mıdır bilmiyorum ama yine de şu şekilde sorayım; sizce neden hisse senedi değil de bitcoin, ya da neden bitcoin değil de hisse senedi?
    Teşekkürler.
    Her yatırımın kendine özgü riskleri vardır, bu riskleri kabullendiğimiz ölçüde yatırım yapıyoruz. Ben kendi adıma şunu söyleyebilirim ki bugüne kadar hisse senedi yatırımı yapmadım ama kripto para yatırımı yapıyorum. Kripto paralar, hisse senetlerinden daha riskli bir alan. Riskiyle doğru orantılı olarak daha büyük hayaller kurmanızı sağlıyor. Tek sorun bu riski alabilecek misiniz? Aslında var olup olmadığını bilmediğiniz bir projeye/şirkete yatırım yapıyorsunuz, daha da önemlisi proje gerçek bile olsa elinizdeki kripto paralar siz farkına varmadan bir hacker tarafından çalınabilir ya da bir şifreyi unutursunuz ve artık o değere ulaşamazsınız.

Diğer açıdan bu iki alanın ortak yönleri de var. Her ikisinde de trene geç binerseniz ya da zamanında o trenden inmezseniz zarar edersiniz. Bu arada forumda kripto paralarla ilgilenen üstatlar var. "Bitcoin ve Ethereum" başlığını okuyabilirsiniz. Saygılar.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •