Sayfa 792/836 İlkİlk ... 292692742782790791792793794802 ... SonSon
Arama sonucu : 6686 madde; 6,329 - 6,336 arası.

Konu: NTHOL - Net Holding

ANKET-BIST100 Endeksi'nin güne hafif satışlarla başlaması bekleniyor

Analistlerin BIST100 Endeksi açılış fark değerine ilişkin medyan
    tahmini -153, ortalama tahmin ise -245 oldu.
    Foreks'in 32 aracı kurum analisti ile yaptığı ankette, en yüksek
    beklenti +356 puan olurken, en düşük beklenti -2.355 puan olarak
    gerçekleşti.
    Ankete katılan 32 analistin 10'u pozitif, 20'si negatif açılış
    tahmininde bulundu.
    BIST100 Endeksi, dün günü 3.554,05 puan düşüşle 115.642,04
    puandan tamamlamıştı.
    NOT: Foreks Haber Merkezi tarafından günlük düzenlenen
    BIST 100 Endeksi açılış anketine katılmak isteyen yatırım
    uzmanları [email protected] adresine başvuru maili
    gönderebilir.

- BIST100 Açılış Anketi Sonucu

Medyan : -153
    Ortalama : -245
    Maksimum : +356
    Minimum : -2.355
    Katılımcı: 32[(+10)(-)20]

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

(21/02/2020 - 09:23:29)

2. İşte kısa vadede bir haber, bir harekat tekniği çiziyor.

Teknik analiz dediğiniz bu kadar basit.

Bakalım şu İdlib olayı bir sakinlerse ancak toparlar herhalde.

İki günde yine harcadı bizi NTHOL.

3.  Alıntı Originally Posted by gucluu Yazıyı Oku
    İşte kısa vadede bir haber, bir harekat tekniği çiziyor.

Teknik analiz dediğiniz bu kadar basit.

Bakalım şu İdlib olayı bir sakinlerse ancak toparlar herhalde.

İki günde yine harcadı bizi NTHOL.
    Teknik her zaman onden gider,.. bu konuda biraz daha inancli olmanizi beklerdim,.. onca yil teknik yapip yazip cizmissiniz,.. onca emeginizi cope attiniz bu sozunuzle yazik... 20 Ocak haftasi mumunda endeks "mezar tasi"ni dikmis,.. Satmayanin kendi sorunu... Nthol de ise 2.54 kiriliminda satacaktiniz... Duzeltmeler her zaman bahane arar.. Okumasini bilene, bakmasini bilene teknik her zaman onden gider... Teknikci de avliyorlar evet,.. ama kirilimlar var, stop lar var, her turlu indikator ve kural var,.. bun kurallara uymayan iste boyle seyreder, aglanip sizlanir...
    Akıl, akıl olduğundandır ki işlerin sonunu görür; sonu görmeyen akıl, nefis kesilir.

4.  Alıntı Originally Posted by Architect Yazıyı Oku
    Teknik her zaman onden gider,.. bu konuda biraz daha inancli olmanizi beklerdim,.. onca yil teknik yapip yazip cizmissiniz,.. onca emeginizi cope attiniz bu sozunuzle yazik... 20 Ocak haftasi mumunda endeks "mezar tasi"ni dikmis,.. Satmayanin kendi sorunu... Nthol de ise 2.54 kiriliminda satacaktiniz... Duzeltmeler her zaman bahane arar.. Okumasini bilene, bakmasini bilene teknik her zaman onden gider... Teknikci de avliyorlar evet,.. ama kirilimlar var, stop lar var, her turlu indikator ve kural var,.. bun kurallara uymayan iste boyle seyreder, aglanip sizlanir...
    Dostum bunları biliyorum. Benim demek istediğim Üçgen formasyonu oluşuyor kırılyor ama bir harekat savaş haberi, evet belki bahane ama grafiği çiziyor.

Ya da bilanço sonunda bahane oluyor ama grafiği çiziyor.

Ben orta uzun vadeciyim. Öyle sık alıp satmam. Her formasyonda alıp satsam takip edemem. Herkesin bir vadesi var. Orta uzun vadede benim açımdan sıkıntı yok.

5.  Alıntı Originally Posted by gucluu Yazıyı Oku
    Dostum bunları biliyorum. Benim demek istediğim Üçgen formasyonu oluşuyor kırılyor ama bir harekat savaş haberi, evet belki bahane ama grafiği çiziyor.

Ya da bilanço sonunda bahane oluyor ama grafiği çiziyor.

Ben orta uzun vadeciyim. Öyle sık alıp satmam. Her formasyonda alıp satsam takip edemem. Herkesin bir vadesi var. Orta uzun vadede benim açımdan sıkıntı yok.
    Tamam, ben de onu diyorum,... ancak ben her ilgilendigim senet icin en az 20 tane grafik cizerim, uzerinde oynarim... Bu paylastigim grafigi de bazi gruplarda ve yakin cevremde hafta basinda paylastim,.. nasil ki ispartakus un dedigi kahin formasyonunda yukari gosteriyorken paylastigim gibi. Hatta Sn ispartakusle de paylastim ozelden,.. 2.34 gosteriyor kisada asagida diye... Bu savas vs.. haberler olmasaydi da yine belki gelecekti buralara.. Sn eoztemir in dedigi gibi AD nin ekmegine yag suruldu... Demem o ki, sonradan cizilen grafiklerde haklisiniz haber grafigi cizer, ama teknik mutlaka onceden haber verir... Her neyse,.. uzunda sorunmum hic yok dedigim gibi,.. aslinda hata bende fazla paylasim yapiyorum, kisa vadeli bakiyorum,.. bakmamam lazim...

Bol kazanclar dilerim...
    Akıl, akıl olduğundandır ki işlerin sonunu görür; sonu görmeyen akıl, nefis kesilir.

Alıntı Originally Posted by Architect Yazıyı Oku
    Sn.ustat birleşmeden beri teknik hicmi al vermedi devamlı aşağı
    Buraya kadar teknikleri düştü buna inanmak zor.
    Tekniği kim çiziyor egerki hisse sahipliyse bunu istediği kılıfa sokar
    Bu hissede elbet eserini bulacaktır ama teknik olarak değil temel ve patron desteği ile olacaktır.
    Bizim borsada global yatırım holding ve netholding haricinde bukadar hisse alinipta prim yapmayan hisseye örnek gösteremez siniz.
    Çünkü ikiside borsacidir sabrımızı zorlar
    Bizim yatirimcida bu Sabri gösterecek sayısı ise çok azdır.
    Psikoloji ye oynamayı bunlar çok iyi biliyor.
    Sagliklar

7.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Sn.ustat birleşmeden beri teknik hicmi al vermedi devamlı aşağı
    Buraya kadar teknikleri düştü buna inanmak zor.
    Tekniği kim çiziyor egerki hisse sahipliyse bunu istediği kılıfa sokar
    Bu hissede elbet eserini bulacaktır ama teknik olarak değil temel ve patron desteği ile olacaktır.
    Bizim borsada global yatırım holding ve netholding haricinde bukadar hisse alinipta prim yapmayan hisseye örnek gösteremez siniz.
    Çünkü ikiside borsacidir sabrımızı zorlar
    Bizim yatirimcida bu Sabri gösterecek sayısı ise çok azdır.
    Psikoloji ye oynamayı bunlar çok iyi biliyor.
    Sagliklar
    Iste bende aynen onu diyorum sayin Ali bey,.. Teknige ve grafige neresinden bakarsaniz,.. en tepeden beri hissenin defalarca haber verdigini, sat verdigini, ayni sekilde de duzeltmelerde al verdigini de gorursunuz... Tuzaklar da vardi tabi ama hic bir zaman en tepeyi veya en dibi yakaliyamazsiniz zaten.

Ancak,.. aynen sizin de dediginiz gibi algiya ve psikolojiye oynamayi cok iyi bildikleri icin herkesin aklinda ucacak, kacacak hayali olusturup satilacak yerde sattirmadilar, dolayisiyla bir kere yanlis yapinca sonraki tum hareketler yanlis oluyor...

Ilk kirilimdan beri bir arkadasimla islem yaparken surekli ikileme dustuk,.. Hatta o "satis yazdim" dedi, bende "aman iptal et o emri, kaptiracaksin mali, dokuyorlar" dedim. Yahu dedik burda satmak lazim teknik olarak, neden satmiyoruz, satamiyoruz?.. cunku beklenti oyle yuksek ki aniden bir haber dusup tavan tavan gidebilir vs.. dusunceleri alginiza, psikolojinize hukmediyor ve hata yaptiriyor,.. Sonradan yine ayni arkadasla konustugumuzda "sadece teknige uysak, bu hissede cok guzel para kazanirmisiz" dedik. Yani insanlarin algilariyla oynayip bir sekilde hayallerini ucup kacmaya yonlendirip "teknigi bir kenara koymus insanlari" mallandirip sonra kucaga verip senelerce hammalik yaptiriyorlar.

Oyun budur. Belkide tahtaci sat/al ile esas parayi kazaniyor, hem parayi hem senetleri yuzduruyor istedigi gibi (ki oyle).. Aralarindaki anlasmayi bilmiyorum ama bu yuzden ben tahtaciyla oynamayi biraktim, belli miktar senedi unuttum,.. ne zamansa zamani o zaman... Tahtacinin degil patronun kazancina ortak olmak icin. Gordugunuz gibi oyle kuvvetli bir algi ki hala o ucacak kacacak saplantisini kiramamisim ... Belkide hic olmayacak,.. yasayip gorecegiz...

Temel-Teknik tartismasi her zaman kisir olmustur ve hic bir yere gitmez, cunku ikisi de esit derecede lazim ve onemli,.. el ele olmalilar... ancak,.. temeli iyi olan veya olacak olan hissenin ayak hareketlerini once teknik soyler,.. Borsada gelecek alinir/satilir (6 ay onceden derler)... Ornek: Petkimden yabancilarin cikisi. Orada da "nasil olur, koskoca Petkim vs.. dedirte dedirte teknige ragmen milletin kucagina mali yiktikca yiktilar... Hala da cikmadi o kazik... Sonrasinda kotu bilanco geldi vs.. Ama bizimkinde durum farkli,.. mali kocaniyla aldilar, yani mal toplu...

Herneyse, daha fazla yazip cizmenin de bir anlami yok cunku bu hisseye bu kadar enerji harcamak cok fazla bence... Olursa olacak, o kadar. Kalin saglicakla,.. Bol kazanclariniz olsun... Y.T.D.

8.  Alıntı Originally Posted by Architect Yazıyı Oku
    Iste bende aynen onu diyorum sayin Ali bey,.. Teknige ve grafige neresinden bakarsaniz,.. en tepeden beri hissenin defalarca haber verdigini, sat verdigini, ayni sekilde de duzeltmelerde al verdigini de gorursunuz... Tuzaklar da vardi tabi ama hic bir zaman en tepeyi veya en dibi yakaliyamazsiniz zaten.

Ancak,.. aynen sizin de dediginiz gibi algiya ve psikolojiye oynamayi cok iyi bildikleri icin herkesin aklinda ucacak, kacacak hayali olusturup satilacak yerde sattirmadilar, dolayisiyla bir kere yanlis yapinca sonraki tum hareketler yanlis oluyor...

Ilk kirilimdan beri bir arkadasimla islem yaparken surekli ikileme dustuk,.. Hatta o "satis yazdim" dedi, bende "aman iptal et o emri, kaptiracaksin mali, dokuyorlar" dedim. Yahu dedik burda satmak lazim teknik olarak, neden satmiyoruz, satamiyoruz?.. cunku beklenti oyle yuksek ki aniden bir haber dusup tavan tavan gidebilir vs.. dusunceleri alginiza, psikolojinize hukmediyor ve hata yaptiriyor,.. Sonradan yine ayni arkadasla konustugumuzda "sadece teknige uysak, bu hissede cok guzel para kazanirmisiz" dedik. Yani insanlarin algilariyla oynayip bir sekilde hayallerini ucup kacmaya yonlendirip "teknigi bir kenara koymus insanlari" mallandirip sonra kucaga verip senelerce hammalik yaptiriyorlar.

Oyun budur. Belkide tahtaci sat/al ile esas parayi kazaniyor, hem parayi hem senetleri yuzduruyor istedigi gibi (ki oyle).. Aralarindaki anlasmayi bilmiyorum ama bu yuzden ben tahtaciyla oynamayi biraktim, belli miktar senedi unuttum,.. ne zamansa zamani o zaman... Tahtacinin degil patronun kazancina ortak olmak icin. Gordugunuz gibi oyle kuvvetli bir algi ki hala o ucacak kacacak saplantisini kiramamisim ... Belkide hic olmayacak,.. yasayip gorecegiz...

Temel-Teknik tartismasi her zaman kisir olmustur ve hic bir yere gitmez, cunku ikisi de esit derecede lazim ve onemli,.. el ele olmalilar... ancak,.. temeli iyi olan veya olacak olan hissenin ayak hareketlerini once teknik soyler,.. Borsada gelecek alinir/satilir (6 ay onceden derler)... Ornek: Petkimden yabancilarin cikisi. Orada da "nasil olur, koskoca Petkim vs.. dedirte dedirte teknige ragmen milletin kucagina mali yiktikca yiktilar... Hala da cikmadi o kazik... Sonrasinda kotu bilanco geldi vs.. Ama bizimkinde durum farkli,.. mali kocaniyla aldilar, yani mal toplu...

Herneyse, daha fazla yazip cizmenin de bir anlami yok cunku bu hisseye bu kadar enerji harcamak cok fazla bence... Olursa olacak, o kadar. Kalin saglicakla,.. Bol kazanclariniz olsun... Y.T.D.
    Dostum durum tam da böyle...

Tahtayı yapan zat-ı muhterem'in overall eminim 7+ TL Nthol seviyelerindedir, keza Besim bey'in ve şirketin yan hesapları...

Ama ortada boru gibi resmi 190 küsur M lot var ki masa sandalye şirketler aya gitmişken onlar hala maliyet veya altındalar...

Bunlara senelerin enflsyn ve benchmark maliyetini eklersek kol gibi zarardalar...

Sayfa 792/836 İlkİlk ... 292692742782790791792793794802 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •