Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 30 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Hisse tapulu arsa aldım.Gayri menkul şirketi hissemi dava yoluyla almak istiyor

1.  Alıntı Originally Posted by AntalyaDR Yazıyı Oku
    Eski fiyattan değil,,,benzer emsal değerden almak zorunda kalır(mahkemeye yoluylu)...siz yinede tapuda değer artışı yaparsanız iyi olur..sadece bu işleri takip eden avukatlık büroları var,,,Ankarada iseniz isim bulabilirlm,,
    Avukat ismi verebilir misiniz??

siz bu hisseli taşınmazı satın alırken diğer hissedarlara bilgi vermeniz gerekli idi, yada size satan şirket size satmadan önce satıyorum burayı gelin alın diye ihtar çekmesi gerekli idi.
    diğer hissedarlara resmi bir yolla satış yapmayı bildirdi ise ve hissedarlar alım yapmadı ise şufaa hakları ortadan kalkar,
    bir önemli husus siz satışı ne zaman yaptınız resmi süreler var şufaa hakkını kullanmak için (bunu avukata danışmanız gerekir)
    3.önemli husus taşınmaz fiilen taraflar arasında bölünmüş mü ? eğer bölünmüş ise gene şufaa hakkı ortadan kalkar bölündü ise tabi ispatlamanız gerekli,

3. 13/08 /2018 tarihi itibariyle şirket arsayı almak için bana dava açmış. Dava türü 'Ön alım hakkından kaynaklanan' şeklinde yazıyor. Yalnız ben arsayı 12/08/2016 tarihinde aldım. Yani 2 yıl doldu. Ön alım hakkı 2 yıl sonra düşüyor. Peki neden bana dava açıldı??? Bazıları 12si pazara geliyor diye 13ünde açılabilir diyor. Ya böyle bir mantık var mı. İlla son gün dava açılır diye bir şey mi var. 2yıl içinde neden açmadı. Lütfen bilen arkadaşlar bir yol göstersin

4. Konu güncelliğini koruyor

5.  Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    emin değilim ama acilen tapuya gidip alım bedelini yukseltin. öyle birşeyler vardı. yani 100e aldınız tapuda 20 gösterdiniz, gidip tapuya ben bunu 100e aldım ek vergisini ödeyeceğim diyorsunuz. ya da maliye/vergi dairesine pişmanlık beyanı veriyorsunuz. ya da acilen aradaki bedele katlanıp yuksek fiyattan annenize babanıza falan satın.
    hocam bedeli yükselttiniz mi tapudan vs, araştıurdınız mı bunu.??

6. Geçmiş olsun hocam...2 yılı doldurduğu için şufa hakkı ortadan kalkar yani dava geçersiz olur anlaşma olursa satarsınız....Klafı ki sizde şufa hakkı ortadan kalkmış gözüküyor 1 gün de olsa 2 yılı doldurmuş alalı içiniz rahat olsun eğer çok almak isterlerse de istediğiniz fiyattan satarsınız...

7. Birde aldığınız yer tarla mı arsa mı? ne kadar yeriniz var ve kaça almıştınız tapuda ne göstermiştiniz ?

8. Söylediklerinizi yapma şansım yok. Doğu görecindeyim. İzin almak sıkıntı, gidip gelmek sıkıntılı. Konuyu araştırmadım ama söylediklerinizin benzerini duydum

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •