Sayfa 1/4 123 ... SonSon
Arama sonucu : 30 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Hisse tapulu arsa aldım.Gayri menkul şirketi hissemi dava yoluyla almak istiyor

1. Angry Hisse tapulu arsa aldım.Gayri menkul şirketi hissemi dava yoluyla almak istiyor

Selamlar arkadaşlar.Gayrimenkul alım,satım,tapu vs prosedürleri hakkında çok bilgisizim.Sizlerden bana bir akıl vermenizi istirham ediyorum.

X gayri menkul şirketinin arsalarından bir miktar hisse aldım.Bu x şirketi bu arsaları y şirketinden almış.Arsa fazla prim yapınca y şirketi bizim elimizde ki hisseleri alabilmek için konuyu mahkemeye götürmüş.Bazı hissedarların e-devlet üzerinde ki tapularına şerh koyulmuş.Henüz bende böyle bir durum söz konusu değil ama ilerleyen günlerde bu benimde başıma gelecek muhtemelen.

Şimdi benim anlamadığım konu biz hisseleri satmak istemiyorken bu y şirketi hisselerimizi nasıl almaya kalkıyor ? Forumda bir yerde okudum. Alıcı hissedar bizimle muhatap olmasına bile gerek kalmadan arsanın belediye tarafından belirlenen fiyatını banka hesabımıza yatırarak ilgili makbuzu mahkemeye sunup hissemizi satın alabileceği yazılmış.Böyle bir saçmalık olabilir mi...Ben satmak istemediğim halde benim hissemi nasıl alabilirler ? Üstelik şuan ki pirim yapmış fiyatıyla değil benim 2 yıl önce ödediğim ücret karşılığında hissemi alacaklarmış. Şuan buna engel olabilmek için ne yapabilirim ? Sizlerden yardım bekliyorum

Tahminimi yazıyorum: siz hisseli bir tarla almışsınız, muhtemelen alırken de (alımı yapanlar) ucuz fiyattan tapuda gösterdiniz, herhangi bir komşu parsel sahibi yada diğer hissedarlar ön alım yani şufa hakkını kullanıp sizin tapuda gösterdiğiniz fiyattan yeri elinizden alacaklar...

3. Evet üstadım doğru anladınız da ön alım hakkı ben sattığım taktirde diğer hissedarların oluyor diye biliyorum. Ama ben satılığa çıkarmadım ki nasıl alıyor bu şirket benim hissemi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,567
     Alıntı Originally Posted by Ballıcalı Yazıyı Oku
    Evet üstadım doğru anladınız da ön alım hakkı ben sattığım taktirde diğer hissedarların oluyor diye biliyorum. Ama ben satılığa çıkarmadım ki nasıl alıyor bu şirket benim hissemi.
    Senin satılığa çekarmana gerek yok.

alırlar...

https://barandogan.av.tr/blog/gayrim...im-davasi.html
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

5.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Senin satılığa çekarmana gerek yok.

alırlar...

https://barandogan.av.tr/blog/gayrim...im-davasi.html
    Peki ne yapabilirim bunun olmaması için. En azından iyi fiyata nasıl sayabilirim

HTC One X9 dual sim cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Güncel

7. Güncel

8.  Alıntı Originally Posted by Ballıcalı Yazıyı Oku
    Güncel

emin değilim ama acilen tapuya gidip alım bedelini yukseltin. öyle birşeyler vardı. yani 100e aldınız tapuda 20 gösterdiniz, gidip tapuya ben bunu 100e aldım ek vergisini ödeyeceğim diyorsunuz. ya da maliye/vergi dairesine pişmanlık beyanı veriyorsunuz. ya da acilen aradaki bedele katlanıp yuksek fiyattan annenize babanıza falan satın.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •