Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
Arama sonucu : 30 madde; 25 - 30 arası.

Konu: Hisse tapulu arsa aldım.Gayri menkul şirketi hissemi dava yoluyla almak istiyor

1.  Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    hocam bedeli yükselttiniz mi tapudan vs, araştıurdınız mı bunu.??
     Alıntı Originally Posted by analist Yazıyı Oku
    Birde aldığınız yer tarla mı arsa mı? ne kadar yeriniz var ve kaça almıştınız tapuda ne göstermiştiniz ?
    500 m2 30 bin TL. Ben sadece parayı verdim tanıdık müteahhite. O da gitti aldı. Arsayı görmedim. Nereden hisse verildi bilmiyorum. E devlette görünüyor. Sakarya Adapazarı Evrenköy mahallesi olarak konum mevcut. Biz yaklaşık 10 memur arkadaş bu şekilde arsa aldık. Önceden tarlaydı biz aldıktan sonra imara açıldı

2. Diğer arkadaşlar 17 ağustosta falan almışlar. Ben 12 ağustosta aldım. Dava 2 yıl sonra 13 ağustosta açıldı. Arkadaşlar bana sen yırttın dediler. İyi de neden dava açıldı o zaman? Avukat alış tarihlerimize bakmadan toplu olarak dava açtı o zaman.

Alıntı Originally Posted by Ballıcalı Yazıyı Oku
    13/08 /2018 tarihi itibariyle şirket arsayı almak için bana dava açmış. Dava türü 'Ön alım hakkından kaynaklanan' şeklinde yazıyor. Yalnız ben arsayı 12/08/2016 tarihinde aldım. Yani 2 yıl doldu. Ön alım hakkı 2 yıl sonra düşüyor. Peki neden bana dava açıldı??? Bazıları 12si pazara geliyor diye 13ünde açılabilir diyor. Ya böyle bir mantık var mı. İlla son gün dava açılır diye bir şey mi var. 2yıl içinde neden açmadı. Lütfen bilen arkadaşlar bir yol göstersin
    sizin aldığınızı ne zamandan beri biliyorlar, eğer aldığınız tarihte hemen öğrendiler ve sizle iletişme geçtilerse bunu delil gösterin bildikleri tarihten 6 ay içinde açmaları gerekirdi diye biliyorum, süre konusu şufa davalarında biraz farklı işliyor,

4. Ne zaman öğrendiklerini bilmiyorum. Ama zannediyorum bu yıl 5.aydan itibaren dava açmaya başladılar. Hisseli satışta diğer hissedarlara bilgi verilmeden satış oluyor mu? Tapu veya noter bu satış işlemini bu şekilde yapar mı?

5.  Alıntı Originally Posted by Ballıcalı Yazıyı Oku
    Ne zaman öğrendiklerini bilmiyorum. Ama zannediyorum bu yıl 5.aydan itibaren dava açmaya başladılar. Hisseli satışta diğer hissedarlara bilgi verilmeden satış oluyor mu? Tapu veya noter bu satış işlemini bu şekilde yapar mı?
    Hisseli tapu alacaksanız diğer maliklere (pay sahiplerine) noter kanalıyla 90 gün içerisinde ön alım hakkını sizin aldığınız fiyattan kullanabilmelerine yönelik tebligat yapmanız gerekiyor. şu haliyle tapuda gösterdiğiniz fiyat üzerine murakıp faiz eklenerek sizden alırlar gibi görünüyor.

6. bu konu ne oldu acaba, başlığı açan arkadaş mağdur oldu mu, olduysa mağduriyeti giderildi mi, diğer alanların durumu ne oldu? hisse tapulu tarla-arsa alacaklar için aydınlatıcı olacağını düşünüyorum

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •