Selamlar arkadaşlar.Gayrimenkul alım,satım,tapu vs prosedürleri hakkında çok bilgisizim.Sizlerden bana bir akıl vermenizi istirham ediyorum.

X gayri menkul şirketinin arsalarından bir miktar hisse aldım.Bu x şirketi bu arsaları y şirketinden almış.Arsa fazla prim yapınca y şirketi bizim elimizde ki hisseleri alabilmek için konuyu mahkemeye götürmüş.Bazı hissedarların e-devlet üzerinde ki tapularına şerh koyulmuş.Henüz bende böyle bir durum söz konusu değil ama ilerleyen günlerde bu benimde başıma gelecek muhtemelen.

Şimdi benim anlamadığım konu biz hisseleri satmak istemiyorken bu y şirketi hisselerimizi nasıl almaya kalkıyor ? Forumda bir yerde okudum. Alıcı hissedar bizimle muhatap olmasına bile gerek kalmadan arsanın belediye tarafından belirlenen fiyatını banka hesabımıza yatırarak ilgili makbuzu mahkemeye sunup hissemizi satın alabileceği yazılmış.Böyle bir saçmalık olabilir mi...Ben satmak istemediğim halde benim hissemi nasıl alabilirler ? Üstelik şuan ki pirim yapmış fiyatıyla değil benim 2 yıl önce ödediğim ücret karşılığında hissemi alacaklarmış. Şuan buna engel olabilmek için ne yapabilirim ? Sizlerden yardım bekliyorum