Special Days Image
Sayfa 158/798 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258658 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    bu linkte verilen ilan fason bir ilan. Sahibinden de böyle çok ilan var. Acıpayam 'da metrekaresi bin lira sanayi arsası çok pahalı bence.

şirketin şu andaki f/k oranı gerçekçi değil. Karın içinde yatırım faaliyetlerinden gelir kalemi var. Onu çıkarırsak 6 aylık kar 2 milyonun altında.

Sermayesinin 2/3'ü kadar stok olması temel analizde hiçbir değeri olmayan bir veri. Stok/sermaye oranı diye bir veri hiç duymadım. Zaten birçok şirketin sermayesinden fazla stoğu vardır.

Tüm bunların dışında şirketin uzun vadede iyi olacağını bende düşünüyorum. Sadece sahipleri ile ilgili soru işaretim var.
    e

üste yazılı arsa ilanı için emlakcıyı aradım(11,111,111,111) adam telefonda 300,000 tl ye arsayı veriyor.

3.5 mly alınan arsa 3.4 senede nasıl 35--40 hatta 150mly oluyor varsa öyle rant bizde alalım.kaçkez buradan yazdım. evet oralar değerli ve bir çok holding koc sa gibiler oradan cok arazi kapattı.
    acsel için en iyisi kendi arazisini kendi kullanıp üzerini doldurması. hemen beleşten varmı öyle ))))
    acseli esas faliyetiile değerlendirin az kaldı ve ben 10 üzeri kar bekliyorum.
    acsel büyüyecekse bu sermaye ile olmaz. artırmak zorunda.
    2.20 den bu yana mal alıyorum alış nedenim büyümesi ve başında reha çırak olması. diğer ortağı bilmem ama reha çırak iyi yönetiyor.
    ilk hedefimde % 40 nı satarım diğerine o zaman bakarım.

arsa konusunda insanları hayale sürüklemeyin.ve acıpayam da istediğin kadar arazi var.

yatırım tavsiyesi değildir.

tahta yapıcı her zamanki gibi gapları doldurmadan gitmez4.17 ye kadar yarın sabahtan itibaren her kademeye alış yazıcam.

yatırım tavsiyesi değildir.

4. Harekat öncesi 5 TL. idi. Şu anki 4,40 TL. fiyatla , oldukça uygun bir fiyatta duruyor. Çoğu hisse harekat öncesi fiyatlara geldi. Bu ise ,kasıyor. Ne zamana kadar kasacak bakalım. Elinde hisseyi bulunduranların sabırla beklemeleri gerekiyor. Hiç umulmadık bir anda , ani bir yükselişle , açığı kapatacağını düşünüyorum. Ben , esasen yükselmeyişinin sebebini , ky. lerin hisseyi satmamasına yorumluyorum. Böyle potansiyelli bir hissenin, hala bu fiyatlarda uyuklaması çok ilginç. Borsada beklentiler satın alınır. Bunun ise beklentisi çok fazla. Öyleyken hala uyuz uyuz beklemesi çok şaşırtıcı. 9 ve 12 alık bilançolarda yüksek karlar gelirse ,bu baskılamaların son bulacağını düşünüyorum. Tahta yapıcı çok sabırlı ve oyununu bozacak yoğun bir alım dalgası şu aralar gelmediği için , kağıdı kastıkça kasıyor.......Tahta yapıcıdan daha sabırlı olanlar kazanacaktır. Ben , daha önceleri bu hisseyi aldığımda, sabredemedim ve sattım. Sonra çok pişman oldum. Şimdilerde ise, sattığım fiyattan yaklaşık 1 Lira daha fazla vererek hisseye yeniden girdim. Aslında, satılacak bir hisse değil. Alıp , bir kenarda biriktirilecek bir hisse.
    Son düzenleme : By Akıl; 22-10-2019 saat: 19:46.

5. 5 TL. yi geçmeden kimse satmaz. Boşuna kasmayın. Kendi aranızda top çevirip duruyorsunuz. Yemezler.

6. En çok yükselen hisselere bir bakın. Bazıları hiç haketmiyor. Sermayeleri düşük diye birileri kolayca toplamış ve fiyatını şişirerek , ilerde olası bir yükselişte ky. yi kazıklayıp onlara satmak hesabı yapıyor.Bu hisseleri gördükçe ,sermayesi düşük , beklentileri yüksek olan, bizim hissenin bu fiyatları haketmediğine ve çok daha yukarılara çıkacağına olan inancım daha da artıyor.... Bir örnek vereyim İnfo hissesi. Ederinin 3 katından işlem görüyor. Bugün %10 yükselerek 5,5 TL. den kapanış yapmış. Bilançosunda Kar yok , aksine zarar var. Bunun gibi , daha birçokları var. Ky. lerin çok dikkatli olması lazım. Çakallar, tuzakları kurmuş bekliyorlar.
    İyice araştırmadan hisse almanın sonu, sermayeyi sıfırlamaktır.
    Son düzenleme : By Akıl; 23-10-2019 saat: 19:36.

7. https://tr.investing.com/equities/ac...t-as-technical

https://www.turkishbulls.com/SignalP...r&Ticker=ACSEL

Tekniği yeniden düzeltti : 4.59-4.69-4.79 seviyeleri ,bilanço yaklaşırken sert hareketler beklenebilir.

ytd değildir

8. Önemli Notlar:

Citibank
    son 1 haftada :
    son 1 ayda : 46 bin lot
    Son 3 ayda :352 bin lot

Vakıf yat :
    son 1 haftada : 149 bin lot
    son 1 ayda : 230 bin lot
    Son 3 ayda :375 bin lot

TEB Yatırım
    son 1 haftada : .... bin lot
    son 1 ayda : 25 bin lot
    Son 3 ayda :133 bin lot

HSBC
    son 1 haftada : 12.700 bin lot
    son 1 ayda : 30 bin lot
    Son 3 ayda :85 bin lot

böyle gidiyor....

Bu tarz sığ hisseden neden böyle yüklü alıyorlar dersiniz ???? biri bunu bana anlatsın...

ytd değildir
    Son düzenleme : WindowsUp; 24-10-2019 saat: 07:48. Sebep: ilave

Sayfa 158/798 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •