Sayfa 207/799 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307707 ... SonSon
Arama sonucu : 6392 madde; 1,649 - 1,656 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Üstad konuya yabancıyım biraz, tam incelemedim, bu arsa mali tablolarda kaç lira görünüyor acaba.
    Tam bilmiyorum dostum, çünkü bu arsa 110 dönümden ibaret değil yanında satışa konu olabilecek başka bir arsası daha var fabrikanın hemen yanında. Oda ayrı bir beklenti yaratır bu arsa satılırsa.

2.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Tam bilmiyorum dostum, çünkü bu arsa 110 dönümden ibaret değil yanında satışa konu olabilecek başka bir arsası daha var fabrikanın hemen yanında. Oda ayrı bir beklenti yaratır bu arsa satılırsa.
    Teşekkürler, ben bir bakarım, bulursam paylaşırım, veya başka bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
    Özsermayeye katkısı ne olur, onun hesabını yapmak için sormuştum.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by kahramanbey Yazıyı Oku
    ani 110 dönüm sanayi imarlı arsanın 160 lira metreka 17 milyon hisse hedef fiyat 6,20 gibi
     Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Sizde iyice öldürmüşsünüz. 160 liradan imarlı arsa varsa Ege bölgesinde 1 dönüm alayım atayım bende kenara. Bölgeyi iyi bilen biri bu konuda bize bir fikir verebilir. Ben 300 liradan aşağı olmaz diye düşünüyorum.
     Alıntı Originally Posted by KERASUS PASCHA Yazıyı Oku
    178 dönüm arsayı 3.5 mly civarında aldılar alalı 5 sene olmadı şimdi 110 dönümünü to*** te maşallah 70 mly kadar çıkardınız. ben bilei rüzgarına kapılcam neredeyse.
    şimdi 110 dönümünü 17 mly ucuz buluyorsunuz. 17 satarsa öpüp başımıza koyalım.
    nerede böyle yatırım bizde yapalım.,,

yt değildir.
    1 ay evvel ki beyin fırtınasından yaşananlar.:yes:

4. Sevgili bawer bu işine yarar sanırım.

Alıntı Originally Posted by Udo Yazıyı Oku
    Şirketin son finansal raporunda yatırım amaçlı gayrimenkullerin değeri 17 milyon TL olarak yeniden değerlendi.

Yatırım amaçlı tutulan miktarın 128 dönüm arsa olduğunu biliyoruz.

Dolayısıyla 140/m2 lira civarı bir rakam üzerinden değerlenmiş durumda bu arsa.

Satış gerçekleştiği zaman metrekare fiyatı 140 lira üzerinde olan her rakam şirket bilançosuna artı yazacaktır.

110 dönüm satışa konulmuş durumda, metrekaresi 300 liradan satılsa son bilançoya (110000* (300-140TL))'den 17 milyon katkı demek.

500'den satılsa 40 milyon, 650'den satılsa şirketi bir anda ikiye katlamak demek bilanço bazında.

Arsa ile ilgili bir diğer değerli durum şu; bölgede sanayi imarlı pek çok arsa bulunabilir. Fakat yekpare halde bu kadar büyük arazi var mıdır onu merak ediyorum, bilgim yok. Bu açıdan değerli. Büyük yatırımcılara hitap eden bir arazi.

Ve şu an sadece bir arsa üzerinden öngörü yapıyoruz. Şirketin piyasa değeri neredeyse arazisi kadar ediyorken bir de elde altın yumurtlayan bir şirket var.

Satılan arazi dışında yaklaşık 45 dönüm üzerine kurulu bir fabrika var (25 dönüm mevcut fabrika arazisi ve 18 dönüm imar planı değişen araziden satışa konu edilmeyen kısım), satışının %75'ini dışarıya yapan, kasası para dolu, borçsuz bir şirket var karşımızda.

Son 2 günlük hareketi neye yormak lazım bilmiyorum, belki de spekülatif bir harekettir. Fakat uzun vadede Acsel yatırımcısının kafası rahat bence.

5.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Sevgili bawer bu işine yarar sanırım.
    Evet tam da buydu, ben de o bilgileri son bilançoda buldum zaten, genel değer bilançoda 17.582 olarak değerlenme yapılmış en son, şimdi sanayi imarına dahil edilen paylarla beraber 153.770 metrekarelik bölümün 110 bini satışa çıkarılmış, yani 43 bini de satılmamış arsa kalacak, dolayısıyla bu fiyatta satılırsa özsermayeye büyük katkı yapacak, o da ya temettü, ya da sermaye artışı olur
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

6. Keko sende gel kadro eksik kalmasın:))

7.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Evet tam da buydu, ben de o bilgileri son bilançoda buldum zaten, genel değer bilançoda 17.582 olarak değerlenme yapılmış en son, şimdi sanayi imarına dahil edilen paylarla beraber 153.770 metrekarelik bölümün 110 bini satışa çıkarılmış, yani 43 bini de satılmamış arsa kalacak, dolayısıyla bu fiyatta satılırsa özsermayeye büyük katkı yapacak, o da ya temettü, ya da sermaye artışı olur
    Evet bu arsandan sonra satışa konu olabilecek 1 arsa daha var demiştim.
    İşte o arsa senin şimdi sunmuş olduğun 43 dönüm olan yer sağol varol.
    Bu 110 dönümün satışı gerçekleştikten sonra orayada 25 milyon istenir.:oleyo:

8.  Alıntı Originally Posted by Ebrar Yazıyı Oku
    Keko sende gel kadro eksik kalmasın:))
    Gelmez o lastikçide lastikleri yaktıracak.:oleyo:

Sayfa 207/799 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •