Sayfa 348/798 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 2,777 - 2,784 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Sayın Erdals bizim için farkeden bir durum olacağını düşünmüyorum zaten firmamız tam kapasite çalışıyor yurtiçi yurtdışı farketmez müşteri sorunu yok. Asıl önemli olan konu yeni bir tesis yatırımını yaparsa işte o zaman güzel olur düşüncesindeyim. Bu ortamda böyle bir karar çıkarsa sizin dediğinizi de destekler nitelikte mevcut extra siparişleri ancak bu şekilde karşılayabilir. YTD

3.  Alıntı Originally Posted by canalay Yazıyı Oku
    Yabanci sattığı malı toplamaya başlarsa sen seyreyle cümbüşü...

4.  Alıntı Originally Posted by erdals Yazıyı Oku
    Acsel'in sermayesi 10.721.700 tl
    Selüloz üretimi 2012 yılında 4 ton iken 2019 yılında 12 tona ulaşmış.
    Şirket %80 oranında ihracat yapıyor.
    10 milyon sermayeli bir şirket olmasına karşın 43 mnTL net satış rakamına ulaşmış.
    2019 yılında neredeyse sermayesi kadar 9 mnTL net kar etmiş
    FAVÖK oranı %32.5 bu çok önemli...
    Covid 19'a rağmen şirket dün gönderdiği yazıda full kapasite üretime devam ediyor.
    Ve 2020 yılında da büyümeyi öngörüyor.

Daha ne olsun rakamlarla her şey ortada...
    Sn erdals; Bu raporda parantez içinde'ki rakamlar bir önceki yıla göre artış oranlarını gösteriyor,favök rakamında yanlışlık yapılmış doğrusu sıfır olmalı idi,çünkü geçen dönem'de kârı 5.mln.du bu dönem'de 5.mln yani bir artış yok .

5.  Alıntı Originally Posted by erdals Yazıyı Oku
    Öte yandan,Denizli Acıpayam’da, 153.770 m2 sanayi alanı üzerinde kurulu, 8.843 m2 kapalı alanda selüloz
    üretimi yapan ve halka açık olarak faaliyet gösteren Acıselsan’ın kapasitesi 2019 yılı sonu
    itibariyle 12.000 tona ulaşmıştır (2012: 4.000 ton). %75-80 bandında ihracat oranını yakalayan
    Acıselsan, 2019 yılında 43mnTL net satış hasılatı (+34.3 y/y), 5mnTL FAVÖK (+32.5 y/y) ve
    9mnTL net kar (+13.3 y/y) açıklamıştır. Şirket yönetimi 2020 yılında’da Acıselsan tarafında
    Covid-19 etkisine rağmen büyüme öngörüyor.
    Kısaca yazının özeti
    Buradaki parantezleri kastettim.

6.  Alıntı Originally Posted by Zübük Zade Yazıyı Oku
    Yabancı sattığı malı toplamaya başlarsa sen seyreyle cümbüşü...
    Sayın zübük zade @ bana 30 yıl öncesini hatırlattınız ,yabancılar Türkiye'nin nerede göz bebeği stratejik ,karlı ,sağlam ve geleceği parlak şirketleri varsa o şirketlerin hisselerini alırlar bu yıllardır böyle .buradan şunu çıkardım demek-ki yabancılar bu kağıtta ışık görmüşler ki girmişler belki geçici konjonktür nedeniyle çıkmışlar ama yabancı hep böyle nerede yüzük kaşı firmalar var onları mutlaka bulurlar ,çıksınlar ancak bize iz bırakmış oldular , defolup gitsinler yerli yatırımcımız kazansın ,özetle öyle yada böyle girmiş çıkmış fark etmez önemli olan yatırıma değer görülmesi olumlu hisse için bu benim şahsi kanaatim olup yatırım tavsiyesi olarak algılanıp uyarlanamaz.

7. Sayın Horosanlı Global arada alıp satıyor zaten fakat uzun zamandır ilk kez Perşembe günü Merril ve yatırım finans az da olsa net alışta görüldü. Bakalım devamı gelicekmi. Şahsi inancım keşke çift hanelerde gelseydiler. Alışlar devam ederse aynen dediğiniz gibi şirket geleceğini geçte olsa görüp geri gelmiş olabilirler. Bakalım yarına belli olur YTD

8.  Alıntı Originally Posted by gameover46 Yazıyı Oku
    Sayın Horosanlı Global arada alıp satıyor zaten fakat uzun zamandır ilk kez Perşembe günü Merril ve yatırım finans az da olsa net alışta görüldü. Bakalım devamı gelicekmi. Şahsi inancım keşke çift hanelerde gelseydiler. Alışlar devam ederse aynen dediğiniz gibi şirket geleceğini geçte olsa görüp geri gelmiş olabilirler. Bakalım yarına belli olur YTD
    Çift haneler gelecek yani :))

Sayfa 348/798 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •