Special Days Image
Sayfa 490/798 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 3,913 - 3,920 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,966
     Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Bİr rahat bırakmadın, Acsel'i unutuştum, eşeğin aklına karpuz kabuğu hikayesi varya.:)
    Alka'da patlatmış karı, bizim Alkim'e emsal olacak o bilanço.
    unutmamak lazim :)
    söyle dolastigimiz hisselerden swap yapmak lazim zamanlada hepsi iyi sirket,
    burda çok yazilan edilen varda,
    yönetim kurulundaki insanlarin cv lerini okusalar islerinin ehli , donanımlı oldugunu görürler,
    ayagin uğurlu gelsin :)
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

2.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    unutmamak lazim :)
    söyle dolastigimiz hisselerden swap yapmak lazim zamanlada hepsi iyi sirket,
    burda çok yazilan edilen varda,
    yönetim kurulundaki insanlarin cv lerini okusalar islerinin ehli , donanımlı oldugunu görürler,
    ayagin uğurlu gelsin :)
    Aynen, bir de küçük sermayeli karlı şirketler zaten radarımızda, biliyorsun Jants, Eggub nerlerden nerelere, bu da büyüme çağında, önü açık, zamanla oturacak diye düşünüyorum. Son iki günde endeksle beraber çok fena bozdular ama, brüte soktular hisseyi.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,966
     Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Aynen, bir de küçük sermayeli karlı şirketler zaten radarımızda, biliyorsun Jants, Eggub nerlerden nerelere, bu da büyüme çağında, önü açık, zamanla oturacak diye düşünüyorum. Son iki günde endeksle beraber çok fena bozdular ama, brüte soktular hisseyi.
    Kayığın varsa, çaparin varsa tutacağın balık bellidir,
    büyük balık oltanı kırar zaten :)
    bankalar , petkim vs çok büyük sermayeli insalarin işi...
    adam orda 2 kademe kaldirsa dünyanın karını yapiyor..
    küçük sermayeli şirketler bizim için en iyisi :)
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

4. bende biraz inceledim arkadaşlar zaten açıklamaları buraya yapıştırmışlar:bir ayrıntı kalmış :
    STOKLAR:
    Önceki Dönem
    31.12.2019.....5.974.409
    Cari Dönem
    30.06.2020......9.248.728
    bu iki dönem arasındaki yani 6 ayda stoklarda 3.274.3.19 artış var..?
    birde yönetim giderleri %45 artmış..?
    ZIR-DELİ Y.T.D

5. Stoktaki artışı şu dönemde ben şahsen olumlu görüyorum. Önümüzdeki dönemlerde satışlarda sıkıntı olmadığı müddetçe 3 küsur milyon artı kar cepte diyebiliriz.

6. Yönetim giderlerini de gerçek enflasyon diye yorumlayabilirim yine şahsi görüşüm. Ytd.

7.  Alıntı Originally Posted by harsh Yazıyı Oku
    Stoktaki artışı şu dönemde ben şahsen olumlu görüyorum. Önümüzdeki dönemlerde satışlarda sıkıntı olmadığı müddetçe 3 küsur milyon artı kar cepte diyebiliriz.
    aynen stokt,da duran heran satılacak veya satılmaya hazır demek oluyor: stok tutma süresi yaklaşık 75 gün gözüküyor buda 2,5 ay gibi bence 3 çeyrek kar oranları çok daha yükselecek ..toplam olarak bakarsak 9 milyonluk bir stoklama var bunun ayrıntısını bulamadım ..?
    ayrıca alacak tahsil süreside yaklaşık 52 gün bu stoktaki mallar satılmış olup tahsil süresi 2 .çeyrek aşmış olup bildirmemiş olabilirler yani 3 çeyrege yansıyabilir..şirket iyi işler yapıyor şahsen ben güven duyuyorum :spek yalınız ne yapacagını karıştırıyor kararsız..?
     Alıntı Originally Posted by harsh Yazıyı Oku
    Yönetim giderlerini de gerçek enflasyon diye yorumlayabilirim yine şahsi görüşüm. Ytd.
    % 45 iyi bir zam :yes:
    ZIR-DELİ Y.T.D

8. ZIR-DELİ Y.T.D

Sayfa 490/798 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •