Sayfa 51/798 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 401 - 408 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Kkk1976 Yazıyı Oku
    2.8 3.3 4.5 hedefler. Piyasa düzelse.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ağzınızdan bal damliyor gibi

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Satışların %80'i yurtdışına.

Dolar ve Euro'daki artış bilançoya pozitif yansıyor, son bilanço tarihinden bu yana kurlarda ciddi artışlar var.

Borçluluğu gayet makul seviyelerde.

Kar marjları stabil, birim satış fiyatı hafif bir ivmeyle de olsa yükseliyor.

Karboksimetilselüloz talep artışı küresel anlamda %5,5 seviyelerinde. Pazar büyük, çok fazla oyuncu var, ama arz-talep dengesi iyi kurulmuş durumda, herkese yetecek pasta mevcut.

Verusa'nın kontrolüne geçtikten sonraki bilançoları ve bu senenin ilk 3 aylık sonuçlarını karşılaştırdığımda -tamamen kişisel bir beklenti olarak- 2018'i 7200 ton satış, 24 milyon TL ciro ve 1.3 milyon TL net kar ile kapatmasını beklerim.

Mevcut üretim kapasiteleri ile bu şekilde.

Gelelim faaliyete geçen yeni üretim hattına; PAC.

Maksiumum 1200 ton/yıl kapasiteli bir üretim hattı, tamemen yeni. Muhtemelen talebe göre kapasite kullanımı ayarlanacak. Petrol ve Doğalgaz sondajında kullanılan bir ürün. Piyasada ton fiyatı 3000$. Acıselsan tam kapasite ile çalışsa bugunkü kurla 15 Milyon TL üzeri bir ciro katkısı ve mevcut kar marjları ile 1 milyon TL'ye yakın net kar bırakma potansiyeline sahip.

Öngördüğüm rakamlar tamamen benim kişisel hesaplamalarıma dayanmaktadır ve hatalı olma payı yüksektir. Yatırım tavsiyesi olmadığını altını çizerek belirteyim.

Hissenin grafiği oldukça kötü, üzerinde ölü toprağı var gibi. Şirketin performansı hisse fiyatını ne şekilde etkiler bilemiyorum, ama yatırım yapılmaya değer bir şirket olduğunu düşünüyorum.

Bol kazançlar.
    "The Allied cause had floated to victory upon a wave of oil"

3. Ben bu kadar işlem hacmi düşük başka bir hisse görmedim. Bu hisseyi borsada nasıl tutuyorlar anlamıyorum. Bence acilen göz altı piyasasına alınmalı.

Dün yapılan genel kurula katıldım bazı srular sordum ama tatmin eden cevap yoktu.ayrıca elektronik genel kuruluda beceremediler.ses gelmiyordu çok lakayt bir genel kuruldu yazıklar olsun başka ne denirki

6. Bu hisse hakkında doğru yorum yapabilecek bir babayiğit var mı?

Sent from my iPhone using hisse.net

seninde zamanın gelecek. nasıl vertu da sabrettiysem burada da sabrederim.
    her düşürdüğünde alıyorum))) 2.70 vermedim yine de vermicem.

yts değildir

8.  Alıntı Originally Posted by KERASUS PASCHA Yazıyı Oku
    seninde zamanın gelecek. nasıl vertu da sabrettiysem burada da sabrederim.
    her düşürdüğünde alıyorum))) 2.70 vermedim yine de vermicem.

yts değildir
    Hocam grafik var mi yoksa içinizde ki ses mi söylüyor güzel yükselecegini 2 yldır bu miskin kagittayim borsanin rallisinide kacirdim

SM-N9005 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 51/798 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •