Sayfa 623/799 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673723 ... SonSon
Arama sonucu : 6392 madde; 4,977 - 4,984 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Hissede olmayanlar hisseye sirkete inanmayanlar güvenmeyenler ! yada hisseyi alıpta kendi hissesini kötüleyenler ..umutsuzlar..Neden burada yazarlar onuda anlamak zor !
    " Guneş balçıkla sıvanmaz " piyasa en dogru cevabı ve en dogru degeri verecektir.. Biraz sabır bence !.. Izleyip görelim...YTD

2. Şirketi kötüleyen yok ortaklar gaza gelmeyin:) Sadece arsa dışında yatirim ve buyume planlari var mi bunlari acarsaniz yatirimci daha net bilgi sahibi olabilir diyen var:) Gecmise dönük yazilarda bu konuda hic paylaşıma rastlamadim bilen duyan sektor hakkinda arastirmasi olan varsa paylaşırsa seviniriz. Sirket takibimizde o yuzden yaziyoruz tartışalım konuşalım 3 kurus yatirimimizi dogru şirketlere yapalim onun derdindeyiz.

3. Eyvallah..Her görüse saygılıyız ve aynen katılıyoruz...sonuç iyi olur insallah..selamlar...

4.  Alıntı Originally Posted by bidbas Yazıyı Oku
    Şirketi kötüleyen yok ortaklar gaza gelmeyin:) Sadece arsa dışında yatirim ve buyume planlari var mi bunlari acarsaniz yatirimci daha net bilgi sahibi olabilir diyen var:) Gecmise dönük yazilarda bu konuda hic paylaşıma rastlamadim bilen duyan sektor hakkinda arastirmasi olan varsa paylaşırsa seviniriz. Sirket takibimizde o yuzden yaziyoruz tartışalım konuşalım 3 kurus yatirimimizi dogru şirketlere yapalim onun derdindeyiz.
    ...350 no lu sayfa ve sonrası detaylı sektör şirket analizimi okursanız az çok temel bilgiye ulaşırsınız sanırım.

5. Teşekkürler. Ama aklima takilan Cmc uretim kapasitesinin Turkiye ve Dunya da ihtiyactan fazla oldugu Kimya Ozel ihtisas komisyonun cok eski raporlarinda yaziyor. Ayrica sektorde cok fazla rakip oldugu ve fiyatlarin ihalelerde bu yuzden cok düştüğü de belirtilmis. Hatta Ugur kimyanin acipayam i maliyetinin altinda teklif verdi diye rekabet kurumuna sikayet ettigi cok eski bir karar bile cikiyor aramada:) Su an kendime sorduğumu size de sormak istiyorum. Sektorde durum değişti mi ve sadece cmc ureten bir firmanin bu kadar rakiple ne kadar büyüme potansiyeli olur ?
     Alıntı Originally Posted by Anatolien Yazıyı Oku
    ...350 no lu sayfa ve sonrası detaylı sektör şirket analizimi okursanız az çok temel bilgiye ulaşırsınız sanırım.

6. Ozellikle deterjan yapiminda kullanilan Cmc icin Cinden yurticine kayma olacağını, Gida ve ilac yapiminda kullanilanin da pozitif olacagini belirtmissiniz. Turkiye deki ilk 5 sirketten biri olduğunu da belirtmissiniz. Sektörün icinde de calismissiniz ve cok detayli anlatmissiniz teşekkürler. Bu tarz bilgi ve öngörülere ihtiyacimiz vardi.

7.  Alıntı Originally Posted by bidbas Yazıyı Oku
    Teşekkürler. Ama aklima takilan Cmc uretim kapasitesinin Turkiye ve Dunya da ihtiyactan fazla oldugu Kimya Ozel ihtisas komisyonun cok eski raporlarinda yaziyor. Ayrica sektorde cok fazla rakip oldugu ve fiyatlarin ihalelerde bu yuzden cok düştüğü de belirtilmis. Hatta Ugur kimyanin acipayam i maliyetinin altinda teklif verdi diye rekabet kurumuna sikayet ettigi cok eski bir karar bile cikiyor aramada:) Su an kendime sorduğumu size de sormak istiyorum. Sektorde durum değişti mi ve sadece cmc ureten bir firmanin bu kadar rakiple ne kadar büyüme potansiyeli olur ?
    ..Global de üretim fazlası olduğu gibi çok yoğun rekabet yüzünden kar marjları düşük.Geleceği olmayan bir aramadde CMC.Toz deterjan artık Afrika ve görece az gelişmiş ülkelerde kullanılıyor.Ucuz oluşu nedeniyle.

Öyle geleceği parlak yuksek teknolojik ürün falan değil,konuya vakıf olmayan biri uydurmuş...

Arada bir katma değeri biraz daha fazla olan PAC (Sondaj aramaddesi)ürün dış satımı var,döviz artışıyla paralel 10-12 mil yıllık net kar üreten bir firma.

Diğer düşük sermayeli içi boş abartılı şişirilmiş emsallerine göre ACSEL yine de farklı ve ucuz konumda tabi.

Operasyona uygun takas yapısı toplu,arada bir yurtdışı kaynaklı hareket çeken bir ekip var,onlar tahtada görünürse bir şeyler olur

8. Cok teşekkürler bende ayni fikirdeyim. Sizin yorumlarinizdan sonra bisey yazmaya gerek kalmiyor zaten. Diger yatirimcilar içinde yol gosterici olacaktir. İyi akşamlar.

Sayfa 623/799 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •