Sayfa 632/798 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 5,049 - 5,056 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by jayjaybk Yazıyı Oku
    Q1 gecen yilin 2 katiydi. Q2 de ayni sekilde devam edip 7.4 gelirse harika olur. Bu rakam ayni zamanda gecen yilin 9 aylik kari. bugun yarin gelir sanirim, hayirlisi.

tamami kisisel goruslerim olup hicbir sekilde yatirim tavsiyesi icermez.
    Gelen kârın 1 milyonu kur farkı, 1 milyonu arsa değerlemeden gelmişti. O yüzden benim için bu bilanço çok önem teşkil ediyor.

Bu arada bu tahtada bu tarz hareketler yaşandığı zaman genelde ne kadar mal varsa süpürür götürürdü tahtacı. Patronlar sanırım oyuncu değişikliğine gitmiş. :)

2.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Tahtacinin hic bir hareketi degilde bu cümlen beni korkurttu :)
    Aynende öyle kardesim..Kimseyi korkutmak gibi bir niyetimizde yok ! samimiyetle yazılmiş sözler... Birazda uzun vadeli düşünüyoruz bu hissede...Sirketi taniyoruz yeterince..Arastırıyor inceliyoruz...takip ediyoruz her acıdan...yazıyoruzda zaten bunu ara ara..Sirkete, sirketin gelecegine güveniyoruz..Evet...es dost gelirlerimizle ..imkan dahilinde almaya devam...Asla USD , EURO almayız...Sadece TÜRK VARLIKLARINA VE TÜRK SIRKETLERINE yatirim yapıyoruz...ACSEL de bizim icin GELECEK VADEDEN , BUYÜME POTANSIYELI OLAN BIR TÜRK SIRKETİ ! Dogru yapip yapmadıgımızı vede haklı olup olmadıgımızıda zaman gösterecek tabiki ! Kendi kararimız ve düşüncemiz ...Gayet relaks ve sabırlıyız. Acelemizde yok...ytd.
    Selamlar sevgiler..

3. Bu arada ACSEL de Haziran ayında DAHİLDE İSLEME IZİN BELGESI almış.
    Bir tür ihracat tesvik sistemi.
    Sirkete uluslararası pazarlarda rekabet gucü kazandıran , gümrük muafiyeti ve maliyet avantajı saglayan , ihrac urunleri cesitlendirme ve ihracat artışı saglama, ihrac pazarlarını gelistirme...gibi o sirkete bircok avantaj ve kolaylik saglayan bir belge...Sirkete gelecekte buyük katki saglayacaktır...sirket icin olumlu yeni bir gelisme...Hayırlısı...ytd

4. Ben bugun satis yaptim ve lotumu azalttim. Uzun bir suredir 1/2 hissede tuttugum portfoyu bugun 5e boldum. Acsel hisseleerimin 4te1i duruyor. Martta satabilsem harika olacakmis halbuki.

5. Derken bilanco geldi. Satis buyumesi guzel ama brut kar marjinda ciddi dusus var gibi.

4.8m beklentinin altinda, detayina bakmak lazim tabi

6. Benim de beklentimin çok altıntında kaldı ve üzülmedim değil… Paylarımı tutmaya devam edeceğim ama şirkette işlerin çok iyi gitmediği aşikar…

Tamamen kendi görüşlerimdir.

7. Satislarin maliyetinin alt kalemleri ilk madde ve malzeme ile genel uretim giderlerindeki artis isi bozmus. Bu tip seyler bazen ceyreklik olabiliyor. Ben 9 ayligi bekleyecegim amq boyle giderse hos bir isaret degil. Hayirlisi.

8. Evet. ACSEL de süphesizki küçük yatirimcilar olarak daha iyi bir 2. CEYREK bekliyorduk.. Ama görüluyorki klasik bilanco oyunlari ile beklemeye alınmış hissemiz.
    Kârı düşük tutmak icin en KOLAY ve BİLDİK yöntemler olan ; DÜŞÜK KÂR
    MARJI , URETIM ve SATISLARIN MALIYETİ , HAMMADDE ve GIRDI FİYATLARİ ve de KISA VADELI YÜKÜMLÜLÜKLER gibi bilanco kalemlerinin bazılarıyla oynanilmıs belliki..

SADET : Agalar ACSEL icin SEN BURALARDA BIRAZ DAHA BEKLE , BASINİ KALDIRMA COK , DIKKATTE CEKME , AMA BU BILANCOYLADA KENDINI KORU " BIZ YAKINDA SANA GELECEGİZ ! " demek istediler..
    Evet . Bilancodan memnun kalmayıp dökulenlerin ve hisseden sıkılanlarin mallarınıda alıp hızlı bir sekilde hisseyi fiyatlayacaklardir !.. Film daha yeni baslayacak ACSEL de...tamamen kendi duşuncelerimdir ...izleyip gorecegiz...ytd

Sayfa 632/798 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •