Sayfa 648/799 İlkİlk ... 148548598638646647648649650658698748 ... SonSon
Arama sonucu : 6392 madde; 5,177 - 5,184 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Evet daha once de forumda PAMEL daha 30...lu rakamlardayken karsılastirmistik ACSEL ile..Bir kez daha aklimizda kaldigi kadarı ile bir hatirlatma , karsilastirma yapalım dedik.Degerler yaklasık olarak yazılmistır.

ACSEL :

SERMAYE : 10.7 MILYON
    PD/DD : 3.86
    KÂR : 6.8...MILYON
    DOLAŞIMDAKI HISSE SAYISI : 5.5 MILYON
    FIYATI : 19.80 TL

PAMEL :

SERMAYE : 31.93 MILYON
    PD/DD : 43
    KÂR : 5.08..MILYON
    DOLASIMDAKI HISSE SAYISI : 6.4 MILYON
    FIYAT : 114 TL
    Ne desek boş evet..Agalar yeterki istesinler ! PAMEL i onceliklerine almislar ve secmisler belliki..Ama bu karsilastirma ve bu fiyatlamalar ortadayken , piyasa aktorleri ve paydaslari oyle yada boyle bu duruma duyarsiz ve tepkisiz kalmayacaktir.. Tabi ne zaman ? Onu da agalar , SARRAFLAR ! Belirleyecek gibi...Bir ateş bir kibrit yakmak kadar...
    Evet sabırla bekleyip görmeyi ..ytd

2. Sevgili Acsel yine geldi bilanço dönemi. Tüm yatırımcıların yüzünün gülmesi dileği ile. Benim ciro beklentim 80 milyon ve üzeri. 10 milyon civarı net kar yazar. Kambiyodan da 4 milyon civarı kar gelir. Ayrıca arsaya yeniden değerleme yaptırdıysalar enflasyon oranında 7 milyon civarı extre kar yazabilir. 20 milyon ve üzeri kar yazması dileği ile. Kesinlikle ytd. Bu hesaplamamda yanlışlık var ise beklentilerinizi yazarsanız sevinirim. 🖐

3.  Alıntı Originally Posted by gameover46 Yazıyı Oku
    Sevgili Acsel yine geldi bilanço dönemi. Tüm yatırımcıların yüzünün gülmesi dileği ile. Benim ciro beklentim 80 milyon ve üzeri. 10 milyon civarı net kar yazar. Kambiyodan da 4 milyon civarı kar gelir. Ayrıca arsaya yeniden değerleme yaptırdıysalar enflasyon oranında 7 milyon civarı extre kar yazabilir. 20 milyon ve üzeri kar yazması dileği ile. Kesinlikle ytd. Bu hesaplamamda yanlışlık var ise beklentilerinizi yazarsanız sevinirim.
    Cok cok iyimser. Marjlari iyi yonetemedikleri bu donemde 12.5'un ustundeki herseye raziyim ve memnun eder sahsen. Umarim siz hakli cikarsiniz ve ben fazla muhafazakar yaklasiyorumdur. Dediginiz gibi bir kar gelirse veya gelecekse zaten cok kisa sure icinde TL bazli zirve 26 hemencecik test edilecek ve muhtemelen asilacaktir.

tamami kisisel goruslerim olup hicbir sekilde yatirim tavsiyesi icermez.

4.  Alıntı Originally Posted by jayjaybk Yazıyı Oku
    Cok cok iyimser. Marjlari iyi yonetemedikleri bu donemde 12.5'un ustundeki herseye raziyim ve memnun eder sahsen. Umarim siz hakli cikarsiniz ve ben fazla muhafazakar yaklasiyorumdur. Dediginiz gibi bir kar gelirse veya gelecekse zaten cok kisa sure icinde TL bazli zirve 26 hemencecik test edilecek ve muhtemelen asilacaktir.

Arsaya yeniden değerleme yapmazsa 14 milyon kar bana göre garanti. Kısmet bakalım görelim..kesinlikle ytd

5. Arsa degerlemesinden birkac milyon gelecegi kesin gibi,gibi diyorum zira onceki yillarda da vardi. Ama kambiyo kari olmayacakyir bence cunku nakdini doviz tutmuyor, tl vadeli mevduat yapiyor. Neyse bekleyip gorelim :)

6. BIST GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIKLARI Muhtesem, akılalmaz kârlar aciklıyorlar. Bu kârların baslıca kalemide GAYRIMENKUL ( ARSA , BINA ) DEGERLEMESİ.
    Merak ediyoruz bizde .ACSEL de 12 aylık bilancoda arsa yeniden degerlemesine ( güncel ve reel verilerle ) yer verecek mi , ve ne kadar gercekci degerlerde gosterecek ?
    Bist te aciklanan GYO ların degerleme olcutlerine bakinca ACSEL den de beklentilerimiz yüksek oluyor haliyle...
    Bakalım bilanco da bu konuda bir sürpriz olacak mı ? Bekliyoruz ümitle...ytd

7. Gayrimenkul bilançosu 22 milyon görünüyor. 2 yıl önce 55 milyona satacak. gayrimenkul değerlemesi ve enflasyon GYO lara yaradığını göre arsa 100 milyon üzeri değerlenmış olabilir..şirkette böylece 100 ler kulübüne yerleşir. .ciro ve kar artış yatırımı yapıyor.. işin özeti budur.

Pozisyon artırmaya devam

Sayfa 648/799 İlkİlk ... 148548598638646647648649650658698748 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •