Sayfa 679/798 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 5,425 - 5,432 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. ACSEL Solo 2022/3 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 15,919,308
    22.04.22
    Piyasa Değ.=382,121,388
    F/K=7.91
    PD/DD=3.60

Yıllık Değişim:
    Hasılat=%393
    EFK=%523
    FAVÖK=%960
    NET Dönem Kar=%496

2. Acsel ciro 73m kar 15.9 milyon.

Ciro detaylarına baktım;

Ihracat ciromuz 56milyon gelmis.
    Yurtici satis 16m

Demek asagidaki hesap bize asagi yukari bir fikir verecek... en azindan ihracati tahmin edecegiz...

Ortaklara hayirli olsun.
     Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    3 aylık ihracat ciromuz 49 milyon civarı gelir diye tahmin ediyorum. Net kar tahmini yapamiyorum.

Denizli ili kimyevi madde ürünlerinin ihracatı 2021 e göre rekor kırmış. Rekor ciromuzun geldiği son çeyrekten bile daha iyi ihracat rakamları.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Muhtesem gozukuyor ana kalemler. Detaya hsonu bakacagim. Benim muhafazakar tahminim hafta basinda yazdigim gibi 50m ciro 7-8m kar bandindaydi, iyimser tahminimde bile kabaca 70m ciro 10m kar diyordum ama marjlar cok daha iyi duruyor.

Son 2 ceyreklik satislar usd ortalama kuruyla 5m usd bandinda kabaca. Yil sonu rakamlarindan sonra dedigim gibi, lotlara sahip cikma zamanidir.

tamami kisisel goruslerim olup hicbir sekilde yatirim tavsiyesi icermez.

4. Beklenenin uzerinde güzel bir bilanco ! Korku yok artik Acsel yatırimcısına..iHep inandık , güvendik , sahiplendik... Tabiki onlarda bizi yaniltmadilar mahcup etmediler.. Evet aynen devam insallah sirketle ilgili proaktif büyümeye eylem ve gelismelere...
    Haliyle temkinli ve muhafazakarda olsa forumda bilanco ile ilgili veri bilgi gorüs yorum paylasan katki sunan ! Tüm paydaslara , kardeslerimize tesekkur ederim...iyi ki varsiniz.. Evet HEG kardesimizin dedigi gibi ; hayirli olsun hepimize... ytd

5. Herşey güzel ama kafama takılan nokta şu ;

8,8 milyon finansal yatırım adı altında KKM ye para yatırıyorsun ( kurumlar vergisi avantajı var )

amaa gelgelelim 8 m kısa vadeli kredi çekiyorsun ( %15,65 faizle)

Umarım şirket için yararlıdır bu tutum.

yoksa bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diyeceğim

2) Yatırım da daha başlamamış galiba maddi duran varlıkta büyük bir değişiklik yok
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

6.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Herşey güzel ama kafama takılan nokta şu ;

8,8 milyon finansal yatırım adı altında KKM ye para yatırıyorsun ( kurumlar vergisi avantajı var )

amaa gelgelelim 8 m kısa vadeli kredi çekiyorsun ( %15,65 faizle)

Umarım şirket için yararlıdır bu tutum.

yoksa bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diyeceğim

2) Yatırım da daha başlamamış galiba maddi duran varlıkta büyük bir değişiklik yok
    Bildiğim kadarıyla KKM'de faiz %17 , o sebeple burada karımız var. Hatta faiz geliri vergiden istisna, faiz gideri de gider gösterilir. Win-win durum bile oluşuyor.

7. Endeks global sebeplerden duzeltmesini yaparken Ilk etapta 2021'dekj usd bazli zirvesine yol alicaz gibi.

tamami kisisel goruslerim olup hicbir sekilde yatirim tavsiyesi icermez.

8.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    kaldır bakalım reha
    kaldır nakalım reha

Sayfa 679/798 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •