Sayfa 68/799 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon
Arama sonucu : 6392 madde; 537 - 544 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by hasan_boluk Yazıyı Oku
    Piyasada inşaat kapı pencere vs işleri yapanlar boş oturuyoruz diyorlar.bu kötü dönemde ciro kar orani % 10 iyi. Gecen seneye göre % 50 karini ARTIRMIS .2018 4. çeyrek te daha çok kar açıklamıştı. Faturaları o döneme kesiyor galiba.
    En güzel karı 2018 yılı 9 aylığında 4 Milyon TL. ile açıkladı. 2018 yılı 12 Aylık bilançosunun 8 Milyon gelmesi , yatırım amaçlı gayrımenkulünün yeniden değerlemesi sayesinde oldu. Bundan sonraki beklenti , gayrımenkulünün , sanayi imarlı arsa fiyatının ne kadar gelebileceği olacaktır. 25 Milyon gelebilir diyen de var. Ben 60 Milyon bekliyorum.Hissenin , ilerideki fiyatını en çok etkileyecek olan sanayi arsasının yeniden değerleme fiyatının ne olabileceği konusunda yaklaşık bir fikre sahip olabilmek için Sahibinden. com. a girip Denizli-Acıpayam-Aşağı mah. sanayi imarlı arsa fiyatlarına bakıp ona göre değerlendirme yapmakta fayda var.
    Son düzenleme : By Akıl; 30-04-2019 saat: 21:06.

2. şirketler yatırım amaçlı arsalarını her bilanço dönemi yeniden değerleme yapıyorlar mı yoksa yılda bir kez mi?

3. Doların yükseldiği bu dönemde, ayakta durmakta zorlanan şirketler arasında, kötü bir kar değil..zaten önemli olan esas faaliyet karının düzenli olarak iyi gelmesi bence ve bu durum da acsel de var. Bu benim için kafi, esas faaliyet karı sürekli artsın azar azar artsın...zamanla çok dikkat çeken bir şirket olur bence, hangi şirket sürekli karını %100 200 300 gibi katlaya katlaya gidebilir zaten var mı böyle bir dünya, varsa da göz boyamadır yükseltip iyi bir çakmak içindir bence...ytd değildir herkes kendi düşünsün karar versin....:)

4.  Alıntı Originally Posted by hasan_boluk Yazıyı Oku
    Piyasada inşaat kapı pencere vs işleri yapanlar boş oturuyoruz diyorlar.bu kötü dönemde ciro kar orani % 10 iyi. Gecen seneye göre % 50 karini ARTIRMIS .2018 4. çeyrek te daha çok kar açıklamıştı. Faturaları o döneme kesiyor galiba.
    Katılıyorum Sn. hasan_boluk.

Hasılat
    13
    8.425.097
    5.416.673

ESAS FAALİYET KARI (ZARARI)
    1.011.615
    622.798

DÖNEM KARI (ZARARI)
    875.356
    570.827

Bu ekonomik koşullarda bu sonuçlar hiçte küçümsenemeyecek rakamlar. Net döviz pozisyonu da artmış. Üstelik 1. çeyrek Acıpayam'ın satışlarının en zayıf olduğu dönemdir. Özellikle yılın 2. yarısından sonra ve en çokta son çeyrek satışların en yoğun olduğu dönemlerdir. İmar değişikliği ve yapılırsa yeni değerleme de ayrı bir beklentilerdir bana göre. Y.T.D.

5. Sayin bagbozumu 2018 son ceyrekle kiyaslarmisiniz lutfen

6. Bence kar düşük geldi..

G3121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Archist Yazıyı Oku
    Sayin bagbozumu 2018 son ceyrekle kiyaslarmisiniz lutfen
    Sn. Archist, 2018 son çeyrekte kar rakamı artış oranının yüksekliği, Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler olarak gösterilen (4.788.047) rakamın büyük kısmı yatırım amaçlı gayrimenkul değer artışlarından kaynaklanmasıdır.

Geçen yılın ilk çeyreğiyle karşılaştırdığım bir önceki paylaşımda görüldüğü üzere ve diğer arkadaşların da belirttiği gibi hiçte fena olmayan (özellikle bu koşullarda) rasyolara sahip bir şirket bana göre. Y.T.D.

8.  Alıntı Originally Posted by malbaa Yazıyı Oku
    Bence kar düşük geldi..

G3121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Buna bence düşük değil ama beklenenden düşük diyebiliriz. Nerden baksanız ilk çeyrek olmasına karşın %50 den fazla net kar açıklamış.

Sayfa 68/799 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •