Sayfa 750/798 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 5,993 - 6,000 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Son üç günlük yükselişin teknik ya da temelle alakalı olduğunu sanmıyorum...
    Bilmediğimiz şirketi olumlu etkileyecek bir haber olabilir...

Geri alımla piyasan çekilen 370 bin hisse ile fiyatın yükselmesine engel olanların bertaraf edilmesi sonucu,
    Piyasaya yeni oyuncular girmiş olabilir...
    Grup hisselerinden Pamel ve Uzerb in bulunduğu yerlere bakınca acsel in çok çok düşük olması olabilir...
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

2.  Alıntı Originally Posted by Radyocu Yazıyı Oku
    Son üç günlük yükselişin teknik ya da temelle alakalı olduğunu sanmıyorum...
    Bilmediğimiz şirketi olumlu etkileyecek bir haber olabilir...

Geri alımla piyasan çekilen 370 bin hisse ile fiyatın yükselmesine engel olanların bertaraf edilmesi sonucu,
    Piyasaya yeni oyuncular girmiş olabilir...
    Grup hisselerinden Pamel ve Uzerb in bulunduğu yerlere bakınca acsel in çok çok düşük olması olabilir...
    Yazdıklarınıza katılıyorum..Bu çıkış trendinin içerisinde sizin yazdıklarınıza ilaveten ek tesis tamamlanmış faaliyete geçmek üzere olabilir.Teknik derken yeşil mumların boyları uzadı bir yerden düzeltme gelecek ancak nerden.Destek ve direnç noktalarını kabaca tahmin etmek mümkün değil mi.Eğer adamlar kağıdın gidişine engel olacak unsurları bertaraf ettilerse ve daha fazla mal toplama niyetinde iseler bunu 80 lerden satmak istemezler diye düşünüyorum.Habire mal toplamak isterken buralardan satışa koyarak malın bir başkasına geçmesini istemezler.Geçen sene sermaye tavanını dokuz on kat artırmıştı.Bu kağıdı belirli bir yere götürüp bölme niyetinde de olabilirler.Bu hemen olmayabilir.Belki kağıt 200 liraya gelirse bu gerçekleşebilir.Bu trend belki pamel gibi uzerb gibi hayalini kurduğumuz bir çıkışın işaretidir.Bu kağıt için içimden geçen en büyük heyecan işte bu.Sabırlı olan buradaki her acsel yatırımcısı arkadaşlarla birlikte inşallah böyle bir sürece doğru gideriz.

3.  Alıntı Originally Posted by dinkana Yazıyı Oku
    Yazdıklarınıza katılıyorum..Bu çıkış trendinin içerisinde sizin yazdıklarınıza ilaveten ek tesis tamamlanmış faaliyete geçmek üzere olabilir.Teknik derken yeşil mumların boyları uzadı bir yerden düzeltme gelecek ancak nerden.Destek ve direnç noktalarını kabaca tahmin etmek mümkün değil mi.Eğer adamlar kağıdın gidişine engel olacak unsurları bertaraf ettilerse ve daha fazla mal toplama niyetinde iseler bunu 80 lerden satmak istemezler diye düşünüyorum.Habire mal toplamak isterken buralardan satışa koyarak malın bir başkasına geçmesini istemezler.Geçen sene sermaye tavanını dokuz on kat artırmıştı.Bu kağıdı belirli bir yere götürüp bölme niyetinde de olabilirler.Bu hemen olmayabilir.Belki kağıt 200 liraya gelirse bu gerçekleşebilir.Bu trend belki pamel gibi uzerb gibi hayalini kurduğumuz bir çıkışın işaretidir.Bu kağıt için içimden geçen en büyük heyecan işte bu.Sabırlı olan buradaki her acsel yatırımcısı arkadaşlarla birlikte inşallah böyle bir sürece doğru gideriz.
    klasik acsel hareketi gibi görülmüyor.VERTU nun hisseleri geri çağırma etkiside olabilir.Aynı şeyi uluse de yaşadım.Hisse dolar karşılığı 21 tl cıvarında Eaton firmasına satıldı.13 tl falan fiyattan geri çağırma fiyatı 21 tl den sabit fiyatla işlem görmeye başladı.Bende de devretmiştim.Yeterli oranda toplayamadıklarından borsada işlem görmeye devam etti ve hisse birkaç yılda 350 leri gördü.ACSELDE tl bazında satış olacağından çağırma işlem tarihinden geriye son altı ayın ortalamasından geri çağırma fiyatı tespit ediliyor.Şayet bu hareket bahsettiğim olaydan dolayı ise daha gidecek çok yolumuz var demektir.Bekleyip görelim.
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

Grafik düşeni kırdı en son 57 ye dusdugunde bir şey olacağı belliydi hacimsiz vurdular

Tamamen çağrı yapılacağı üzerine gidiyor ilk silkeleme ptsi gelir 80 85 aralığında eğer satışlar karsilanirsa çanak hedefine gider verusanin çağrı fiyatı 55 60 arası olur o haber geldiğinde taban serileri başlar bakiniz marsal ve uluse

Sonra oradan yataya sarar ve yukarı gider yani 2 dönüm noktası var biri haftaya tepe geçilecek mi
    2 çağrı fiyatı sonra sat al yapabilecek misin

Bu arada malını %50 artirabilirsin

Şimdi gelelim mal yukarı sürülerek toplanmaz tam tersine mal dağıtılmak için yukarı sürülür mal yatayda uzun vadede toplanır

Her boşluk dolmaz kopuş bosluklarida dolmaz kısa vadede

Eğer tahtaci iyi ise bir daha 50 li fiyatları görmeyiz

Bu akşam grafik atarım borsa genel küçük yatırımcı portföyu

6. Arkadaşlar bildiğim kadarıyla satın almalarda; yönetimde çoğunluk değişirse çağrı yapılıyor...
    acsel yönetimde çoğunluk zaten Verusadaydı...
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

7. Dönem İçerisinde Meydana Gelen Önemli Gelişmeler
    Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 14.02.2023 tarihli toplantısında; Sermaye Piyasası Kurulu'nun 14.02.2023 tarih ve 9/177 sayılı ilke kararı ile Şirket paylarının geri alımına ilişkin açıklamaları çerçevesinde; Pay fiyatının Şirket faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmadığı değerlendirilerek, sağlıklı fiyat oluşumuna katkıda bulunmak ve pay sahiplerini korumak amacıyla, - Şirketimizin BİST'de işlem gören paylarına ilişkin olarak geri alım işleminin başlatılmasına, - Geri alıma konu edilebilecek pay sayısının azami 500.000 adet olarak belirlenmesine, - Geri alım işlemi için ayrılan fon tutarının azami 35.000.000 TL olarak belirlenmesine, - Geri alım işlemi için öngörülen azami sürenin 31.12.2023 tarihi olarak belirlenmesine, - Geri alım işleminin, yapılacak ilk genel kurul toplantısının gündemine alınarak, genel kurulda pay sahiplerinin bilgi ve onayına sunulmasına, karar verilmiştir. Bu kapsamda 31.03.2023 tarihine kadar toplamda Şirketimizin sahip olduğu ACSEL payları 288.994 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %2,6954)

2023 yılı faaliyet raporunda bu şekilde detaylı açıklama yapılmıştı.Geri alınacak payların azami 500 bin olacağı ifade edilmiş.Bu ifade 500 bine kadar kesin alacaklar anlamına gelir mi.Böyle olursa daha 211 bin 6 pay geri alacaklar demektir.Sn nilkizin dediği gibi 80-85 arası satışlar karşılanamaz ise tekrar soluğu 60 ta mı alırız.Zaten 6 ay önce 80 den yuvarlandık bir daha yuvarlanır aynı yere gelirsek yazık olur.Pazartesi ak don kara don belli olur.

8. UZERTAŞ boyadada pay alım teklifi yapılmış.o tarhte hisse hareketini incelemek lazım.teklif yapılma tarihinde uzerb 156 tl iken iki haftada 6 nisan 2023 de 230 tl ye ulaşmış.

"Uzertaş Boya Sanayi Ticaret ve Yatırım A.Ş. ("Şirket") paylarının Investat Holding Limited (Investat) tarafından devralınmasıyla Şirketimizin yönetim kontrolünü elinde bulundurmaya başlayan Investat'ın 1 TL nominal değere denk (100 adet pay = 1 lot) C grubu payı için 39,15 TL pay başına fiyat üzerinden 21.02.2023 - 06.03.2023 tarihleri arasında pay alım teklifi yapılmış olup, söz konusu pay alım teklifine katılan yatırımcı olmamıştır."
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

Sayfa 750/798 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •