Sayfa 779/799 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789 ... SonSon
Arama sonucu : 6392 madde; 6,225 - 6,232 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Satışa konu edilebilir dönüştürülmüş lot sayısı dediği 3.404.450 hisse garanti yatırımın elindeki mal olmalı. Fiili dolaşımdaki lot sayısı ile satışa konu edilebilir dönüştürülmüş lot sayısı toplandığında takasta bulunan satılabilir lot sayısı ortaya çıkıyor. Takasta buluna satılabilir lot sayısı 8.586.248 lot. Garanti yatırım eklideki malı satarsa halka açıklık oranı % 31.75 daha artarak % 80.08 e çıkabiliyor. Ortak olduğumuz şirketin halka açıklık oranının bir anda % 80.08 e çıkma ihtimali de var.Ben bu tabloyu bu şekilde yorumladım. Şirketin bedelsiz potansiyeli % 1872.56 ile de çok yüksek. Bire yirmi verebilir. Halka açıklık oranının % 80 e çıkabilme ihtimali nasıl yorumlanabilir.

2. Apara şirket bilgilerini bu şekilde veriyor..Diğer tüm bilgiler doğru ancak halka açıklık oranını % 80.08 olarak vermiş. Hangisi doğru % 48.33 mü % 80.08 mi

Garantideki mal yıllardır onlarda bildiğim kadarıyla yani halka kapalı gibi bir şey :)
    Kap sunumlarında verusanın payı yüzde 51 gibi bir şey yazıyordu tekrar araştırmadım.
    Bir diğer husus bu yıl yatırımlardan dolayı kâr bir miktar düşük geldi, yatırımcı sunumunda 8 milyon dolar artı ihracat yıllıkta belirtilmiş.
    Kabaca yanlış hesap yapmadiysam şu anki haliyle bile tek çeyreklik karından daha fazla yaptığı kâr kadar bilançoya ekstra eklenecek.
    Hisse sıkıntılı, lot az,talep yeterli değil, elimdeki diğer düşük sermayeli şirketlere göre fazla bilinmiyor,bir de verusaya da piyasa tam güvenmiyor ama adamlar paylarını arttırıyorlar, ben önünün açık olduğunu düşünüyorum bir kaç bilanço daha izleyeceğim, dediğiniz kap haberleri gelirse patlatırlar zaten hisseyi.
    Naçizane düşüncelerimdir, siz bana bakmayın.

Bugün yarın 103 geçilir sonra hedef 120 tepesi sonrası yazdim

5. Ekim ayında yeni fabrika tam kapasite ile üretime başladı şekliden bir KAP gelmezse önceki KAP ta ifade edilen yeni fabrika eylülde devreye girecek haberi belkide kağıdı 120 ye götüren nedendi. Eğer durum böyle ise elimizde şimdilik gelecek iyi bilançoları beklemekten başka bir argüman kalmıyor. Eylül bitiyor ancak fabrika üretime başladı mı bilmiyoruz. Eylülün kalan günleri de bu şekilde oyalanarak geçecek gibi.

Ortam kötüleşiyor belki bir ihtimal ilk tepeye gider diye elimde tutuyorum 120 civarında bir miktar satarım 120 den yine geri dönerse hepsini veririm

7. 10 ayda 10 lira gitmiş. Böyle bir kağıt için vahim bir durum. % 93 halka arz oranı ile en kötü hisselerden ihlas bile iki kat gitmiş. Bu kadar sığ bir kağıdı nasıl tutabiliyorlar. Aracı kurumlarla anlaşsalar alır uzaya götürürler. Aracı kurumlar bağlı olduğu holdinge güvenmiyor olabilirler. Başka hiç bir sebep aklıma gelmiyor. Beklemekten heykele döndük.

bu gün tahtayı ben bozdum 104 103 arası yüklü sattım sabah aldıklarımı verdim hep mi tahtayı yapacak

Sayfa 779/799 İlkİlk ... 279679729769777778779780781789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •