Sayfa 83/798 İlkİlk ... 3373818283848593133183583 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 657 - 664 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 19.10.2018 tarihinde almış olduğu karar doğrultusunda, Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin sermayesinin %47,3'üne tekabül eden 2.036.291,845 adet borsada işlem görmeyen statüde, 3.034.856,808 adet borsada işlem gören statüde olmak üzere toplam 5.071.148,653 adet payın tamamının Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş'den satın alınmasına ilişkin işleme yönelik olarak yetkili aracı kurum tarafından 23.10.2018 tarihinde (bugün) Borsa İstanbul'a gerekli başvuru yapılmış olup, söz konusu toptan alış satış işlemi Borsa İstanbul Toptan Satışlar Pazarı'nda 24/10/2018 tarihinde gerçekleştirilecektir. Alım bedelinin 3.000.000-TL'si işlem gününde, kalan tutar ise en geç 31 Mayıs 2019 tarihine kadar ödenecek olup, alım tarihinden ödeme tarihine kadar geçecek süre için ilgili dönemde Merkez Bankası tarafından "Avans İşlemlerinde Uygulanan Faiz Oranı" üzerinden faiz işletilecektir. ...... Bu da eski bir haber , ama bir kenarda dursun.Yapacağımız değerlendirmelerde lazım olmak üzere, bu haberlerin, toplu halde burada bulunmasında fayda var diye düşündüm... NOT; Birim pay değeri 2,71 TL. den bu satış işlemi , 24.10.2018 tarihinde gerçekleşti. Satıcı , Verüsatük girişim , alıcı ise Verüsatürk holding idi.
    Son düzenleme : By Akıl; 13-05-2019 saat: 00:46.

2. kanalı aşağı kırdı malesef, çok direndi ama endekse dayanamadı.. yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by yavuzas Yazıyı Oku
    kanalı aşağı kırdı malesef, çok direndi ama endekse dayanamadı.. yatırım tavsiyesi değildir.
    günlük kırmaları önemsemem yarın önemli.

yt değildir.

4. Evet yeniden kanalın üstüne çıktı buralarda kalsın yeterli şimdilik, endeks salarsa paldır kuldur düşmesin de...

5. Acıselsan faaliyetlerini 210.848 metrekare arsası üzerinde kurulu 8.843 metrekarelik kapalı alanda sürdürmektedir.................Bu bilgiye göre , şirketin fabrikasını genişletmek için, mevcut arsasında fazlasıyla yer bulunduğunu düşündüm. Bu durumda, yatırım amaçlı olarak aldığı arsasını, değerlendiğinde satacaktır diye düşünmekteyim.

selamlar yrtdışı satışlarda 2 milyon diğer kalemi altında satış yapılmış geçen yıl yoktu bu yıl ciroyu arttıtan en büyk kalem '' diğer '' diye kayıtlı ve düş vis sondaj 700 bin satış var geçen yıldan farklı ..
    diğer husus nakliye masrafı 4,4 kat artarak 440 bin olmuş biraz fazla geldi demekki ''diğer'' denilen şey yük de ağır pahada hafif olacak ki ekstra lojistik maliyeti binmiş ...ihracat oranı çk yüksek ve güzel şirket izleyelim bilgi paylaşan olursa müteşekkir olurum

7. Hissesi alınıp üzerine yatılacak kağıt olarak görüyorum. 5-10 yıl sonra belki daha önce her şey olabilir.
    nasip..
    Yatırım tavsiyesi değildir

8. Şirketi incelemeye devam ediyorum. Potansiyeli var gibi görünüyor. Mali tablolarda tek gördüğüm sıkıntı genel yönetim ve pazarlama giderleri satışlara oranla biraz yüksek.

Mali tablo harici en kuşku duyduğum konu Verusa Holding'e olan güven. Bu grubu yakından tanıyan varsa bilgi verebilir.

Sayfa 83/798 İlkİlk ... 3373818283848593133183583 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •