Special Days Image
Sayfa 157/798 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207257657 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 1,249 - 1,256 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. benden bu hisseyi almak isteyen kimse önce fk'sını çift hanelere pd'sini de fk'sının yarı oranına getirecek ondan sonra yeniden bir değerlendirme yaparım.yoksa tek lot dahi vermeyi düşünmem.dursun evladiyelik.benden sonra da hayat devam edecek.çoluk çocuğa faydası olur.böyle de inadımdır.bilenler bilir.egeen arşivinde çok oyalanmışlığım vardır.gelecek gördüğüm hisseye sımsıkı tutunurum.kısa vade düşünmem.düşsede çıksada hedefime kadar beklerim dokunmam.acsel de hedefime daha çok yol var.orası kesin.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by hayki Yazıyı Oku
    benden bu hisseyi almak isteyen kimse önce fk'sını çift hanelere pd'sini de fk'sının yarı oranına getirecek ondan sonra yeniden bir değerlendirme yaparım.yoksa tek lot dahi vermeyi düşünmem.dursun evladiyelik.benden sonra da hayat devam edecek.çoluk çocuğa faydası olur.böyle de inadımdır.bilenler bilir.egeen arşivinde çok oyalanmışlığım vardır.gelecek gördüğüm hisseye sımsıkı tutunurum.kısa vade düşünmem.düşsede çıksada hedefime kadar beklerim dokunmam.acsel de hedefime daha çok yol var.orası kesin.
    Çok doğru düşünüyorsunuz. ....Herkez bizim gibi düşünerek hisseyi satmazsa ,
    tahtacı , fiyatı mecburen yukarılara sürmek zorunda kalacaktır.

3.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Doğru söylüyorsunuz.....Herkez bizim gibi düşünerek hisseyi satmazsa ,
    tahtacı , fiyatı mecburen yukarılara sürmek zorunda kalacaktır diye düşünüyorum.
    sayın By Akıl size katılıyorum.zaten bu tahta er yada geç hakettiği fiyatlara gelecektir.bu kadar olumlu gelişmeye rağmen bu hisseyi bu fk ve pd seviyesinde tutmak neredeyse imkansız.çünkü dolaşımdaki lot adeti çok az.insanlar acsel'i fark edip almaya başladığında satılan mal geri aynı fiyattan yerine konulamayacaktır.yani satış baskısı kurulup fiyatı baskılamanın da zor olduğu bir tahta.şimdi olanı köpeksiz köyde değneksiz gezmek gibi düşünmek gerek.piyasa acsel'i daha yeni yeni fark ediyor.işte o gün kimse böyle hoyratça acsel satamayacak.satanın veya satmaya niyetlenin elleri titreyecek.o günlere ulaştığımızda forum kalabalık ve şenlikli olacak.sabır ve disiplinle o günleri önce hayal edip sonrasında gerçekleştiğinde de hakkımız olanın tadını doya doya çıkartacağız evelallah.sabır acıdır meyvesi tatlıdır.benim borsa düsturum bu.hakkımızda hayırlısı olsun.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. F/K: 3,8

PD/DD : 1,2

Yabancı Oranı (%) 6,16

Net Borç -2,0 mnTL

İş yatırım sitesinden aldığım veriler... Yabancı oranının yükseldiği görülüyor. Ayrıca... F/K : 3,8 ...... Bunlar çok pozitif durumlar. Şirketin borcunun olmaması da ayrı bir avantaj.

5. acsel özsermayesi 2014/6 aylık da 4.3 milyon tl iken 2019/6 aylık da 37.9 milyon tl ne yükselmiş, 2014/6 aylıkta duran varlıklar 5.6 milyon tl iken 2019/6 aylıkta 28.6 milyon tl olmuş, yahu bu şirketin 2019/6 aylıkta stok kalemi bile 7.9 milyon tl.yani sermayesinin 2/3'ü kadar stoğu var.daha önce tarla olan acıpayamda ki 128 bin metrekare arazisi çok kıymetli sanayi arsasına evrilmiş.burdan nasıl bir hikaye çıkacak bilmiyorum ancak şirkete bir katkısı olacağı ortada.gel gelelim ki cuma kapanış fiyatı 4.39 tl.şimdi bu işte bir gariplik göremiyorsam bunca yıllık borsa tecrübeme yuh olsun.bu tarladan arsaya dönüşüm hikayesinin ne anlama geldiğini anlamadan acsel'in gelecek projeksiyonunu konuşmak anlamsız olacaktır.arsa hikayeleri borsada tartışmasız her hisseye can verir.acsel'de bu konuda bir gecikme olmuş.ancak geciksede pozitif etkisinin hisse fiyatına yansımasından daha ne kadar kaçabilecek bu baskı kurup toplama peşinde koşanlar hepbirlikte göreceğiz.veriler ve hikayeleri ortada.gerisi sabır ve nasip işi.

6. bu tahtada gücünü muhafaza etmek isteyen yada tahtada belli oranda söz hakkı elde etmek isteyen kim varsa alım yapmak zorunda.dolaşımdaki 5.549.551 adet hisseyi düşünecek olursak işinin hiçde kolay olmayacağı ortada.2019/9 aylık bilanço önemli.hem kâr rakamını hemde diğer bilanço kalemlerini sıkı takip etmek gerek.tpao ihalelerinin devamı da gelirse muhteşem olacak.yıl sonu sermayesinin üzerinde bir kâr rakamı görürsek 2020 de acsel adından çok söz ettirme potansiyeli olan bir şirket olduğunu da tam olarak ispatlamış olur.dediğim gibi ben acsel de uzun vadeli düşünüyorum.hatta uzun vadeli düşündüğüm tek şirket acsel.al sat yaptığım tahta çok.ancak bu farklı.

4.17-30 arasındaki gap'ı KHK ile kapattım diyecem ama çok fazla hisse gaplı açtı.
    ben yine de 4.17 kadar her kademede alıcıyım.

yt değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by hayki Yazıyı Oku
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...04030983/detay

örneğin acıpayamda ki yukarıdaki linkte ilanı verilmiş olan sanayi arsasının metrekare fiyatı yaklaşık 950 tl.yani sanayi arsa fiyatları hiç de azımsanmayacak şekilde pahalı ve kıymetli.acsel'i bu veriler doğrultusunda değerlendirmenin daha doğru olacağını düşünüyorum.herkese iyi bir hafta sonu diliyorum.
    Bu linkte verilen ilan fason bir ilan. Sahibinden de böyle çok ilan var. Acıpayam 'da metrekaresi bin lira sanayi arsası çok pahalı bence.

Alıntı Originally Posted by hayki Yazıyı Oku
    benden bu hisseyi almak isteyen kimse önce fk'sını çift hanelere pd'sini de fk'sının yarı oranına getirecek ondan sonra yeniden bir değerlendirme yaparım.
    Şirketin şu andaki F/K oranı gerçekçi değil. Karın içinde yatırım faaliyetlerinden gelir kalemi var. Onu çıkarırsak 6 aylık kar 2 milyonun altında.

Alıntı Originally Posted by hayki Yazıyı Oku
    acsel özsermayesi 2014/6 aylık da 4.3 milyon tl iken 2019/6 aylık da 37.9 milyon tl ne yükselmiş, 2014/6 aylıkta duran varlıklar 5.6 milyon tl iken 2019/6 aylıkta 28.6 milyon tl olmuş, yahu bu şirketin 2019/6 aylıkta stok kalemi bile 7.9 milyon tl.yani sermayesinin 2/3'ü kadar stoğu var.d
    Sermayesinin 2/3'ü kadar stok olması temel analizde hiçbir değeri olmayan bir veri. Stok/sermaye oranı diye bir veri hiç duymadım. Zaten birçok şirketin sermayesinden fazla stoğu vardır.

Tüm bunların dışında şirketin uzun vadede iyi olacağını bende düşünüyorum. Sadece sahipleri ile ilgili soru işaretim var.

Sayfa 157/798 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207257657 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •