Sayfa 642/798 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 5,129 - 5,136 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Arkadaşlar iyi günler

Formun birazını okuma fırsatım oldu
    Birkaç kelam da ben edeyim dedim

CMC saflaştırma tesisinin 2022 sonunda bitme öngörüsü ve 8.000.000 dolar gelir sağlanacağı öngörüsü çok ilgimi çekti( 2021 3 yılı çeyrek gelirin 57m/14 =yaklaşık 4.000.000 dolar olduğunu varsayarsak gayet iyi bir rakam )

31.12.2021 de 30.000.000 olan kayıtlı Sermaye tavanı geçerlilik süresi bitiyor.

ödenmiş sermayenin yaklaşık 11 milyon olduğunu düşünürsek. Sermaye artışı için 19.000.000 alan var o da
    4.000.000 dolarlık CMC tesisi yatırımı için yetmez.

Önümüzdeki ay Kayıtlı sermaye tavanı bilgisi gelir. KST artışı bedelli için taban oluşturur.

Beğendiğim en önemli nokta ise ; Acsel bu enflasyonist 3.çeyrekte 2.çeyreğe göre %40 stokunu artırmış ve stok dönen varlıkların yarısından fazla yani nakit tutmuyor.

Enflasyonist dönemlerde kasasında nakit tutan şirketleri hiç sevmem.

zaten para değersizleşiyor git stok doldur

Herkese iyi yatırımlar

2.  Alıntı Originally Posted by sulzer Yazıyı Oku
    2022 yılı sonunda bitecek olan yatırım için oldukca tepki verdi fakat 1 yıl sonra üretim yapacak olan karlı bir şirket alımları erken başlaması bana mantıksız geldi : bedelli dillendirilmeye başlamış bazı arkadaşlar olabilir verusa bakmak lazım ..şayet yatırımcıda cebine el atsın derse iyi bir bedelli baklenebilir %500/900 gibi ..sadece bir düşünce neden diye sormayın ..bende bilmiyorum..??
    elinde olanlara bol şanslar.
    Keşke bedelli olsa, hisse ivme kazanır.

3.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Arkadaşlar iyi günler

Formun birazını okuma fırsatım oldu
    Birkaç kelam da ben edeyim dedim

CMC saflaştırma tesisinin 2022 sonunda bitme öngörüsü ve 8.000.000 dolar gelir sağlanacağı öngörüsü çok ilgimi çekti( 2021 3 yılı çeyrek gelirin 57m/14 =yaklaşık 4.000.000 dolar olduğunu varsayarsak gayet iyi bir rakam )

31.12.2021 de 30.000.000 olan kayıtlı Sermaye tavanı geçerlilik süresi bitiyor.

ödenmiş sermayenin yaklaşık 11 milyon olduğunu düşünürsek. Sermaye artışı için 19.000.000 alan var o da
    4.000.000 dolarlık CMC tesisi yatırımı için yetmez.

Önümüzdeki ay Kayıtlı sermaye tavanı bilgisi gelir. KST artışı bedelli için taban oluşturur.

Beğendiğim en önemli nokta ise ; Acsel bu enflasyonist 3.çeyrekte 2.çeyreğe göre %40 stokunu artırmış ve stok dönen varlıkların yarısından fazla yani nakit tutmuyor.

Enflasyonist dönemlerde kasasında nakit tutan şirketleri hiç sevmem.

zaten para değersizleşiyor git stok doldur

Herkese iyi yatırımlar
    İlk dokuz ay için dolar kuru ortalama 8,5 lira, yani 57/8,5 = 6,7 milyon dolar doğrusu. Stok artışı kesinlikle olumlu.

4. Bu nasıl hissedir böyle? Yatırımcısını mahvetti.

5. Evet bir ACSEL yatırımcısı paydası kücük ortagı olarak herkesi anlayıp dinledikten..yazılıp cizilenlerden sonra bizde görüşümüzü belirtelim dedik..Birkac yonden bizde...
    İlk olarak YÖNETİMİ ve PATRONU CEO sunu aldıkları bu karardan dolayı TEBRIK ETMEK ...ÜLKEMIZ adına da SIRKET adınada güzel hayırlı vatansever bir karar.. KATMA DEGERI YÜKSEK, HAMMADDE ve IHRACATA YÖNELIK , ISTIHDAM SAGLAYACAK ! ..( ki daha once sitem etmistik..VIZYONER bir karar ) Allah kolaylık ve basarilı olmayı nasip etsin... TEKRAR TESEKKURLER..
    Gelelim günlerdir bu olay üzerine yazılan cizilenlere ;
    Bir defa bakiyoruzda BILEREK ya da BILMEYEREK Ve KASITLI da olabilir !.. Bir bedellidir tutturulmus gidiyor. Hemde yuksek oranlarda !
    Bir defa kasasinda sermayesinin neredeyse 15 katı nakiti özsermayesi olan bir sirket kolay kolay bedelli yapmaz..Hem etik olarak hemde piyasa geregi usulen..Yapsa yapsa bedelsiz sermaye artışı yapar...ytd

6. 2. Olarak KAYITLI SERMAYE mevzusu ..
    Sirketler süre sonunda 5 yıllik haklarini kullanmayip Ticaret Bakanligindan yeni bir 5 yil icin yeniden izin alabilirler..
    ve yine kayitli sermayeyi artirmak illede sermaye artişı yapilacak anlamına gelmez..
    Sermaye artısı yükseltilen kayitli sermaye icinde ÖDENMIŞ SERMAYE kadarını artırarak yapılır.. insanlar daha süreci gormeden anlamadan bilmeden bir BEDELLIDIR yazıp ciziyorlar.... umarım kasıtlı degildir !..
    Bunu yazarkende fabrika yatirim maliyeti üzerinden güya hesaplar...
    Adamlar gayet net yazmış aciklamıs YATIRIM TESVIKI ILE yapacagız !
    Kaldı ki devlet IHRACATA , ISTIHDAM ARTISINA ve HAMMADDE uretimine dayali yatirimlara SIFIR FAIZLE ve UYGUN ÖDEME PLANLARI ile tesvik veriyor..
    Herhalde bu kadar PROFÖSYÖNEL bir yonetim böyle büyük bir yatirim karari alirken bunları dusunmustur ! FIZIBILITESİ yapılmıstır..
    Ben kendi adima cok onemli bir karar olarak göruyor ve kendimi daha güvende hissediyorum. Umutla..
    Fiyata da mutlaka yansıyacaktır...sabredenler karsiligini alacaktir..
    Bir sirkete yatirim yaptiysak eger o sirkete de güvenmeliyiz..sirket hakkinda olumsuz moral bozucu korku verici seyler düsunmemeli ve yazmamaliyız ..kotulememeliyiz..Hem hissede kalip hemde olumsuz....kendi sesli dusuncelerimdir ! Ytd

7.  Alıntı Originally Posted by cimşit Yazıyı Oku
    Bir defa kasasinda sermayesinin neredeyse 15 katı nakiti özsermayesi olan bir sirket kolay kolay bedelli yapmaz..Hem etik olarak hemde piyasa geregi usulen..Yapsa yapsa bedelsiz sermaye artışı yapar...ytd
     Alıntı Originally Posted by cimşit Yazıyı Oku
    Bir sirkete yatirim yaptiysak eger o sirkete de güvenmeliyiz..sirket hakkinda olumsuz moral bozucu korku verici seyler düsunmemeli ve yazmamaliyız ..kotulememeliyiz..Hem hissede kalip hemde olumsuz....kendi sesli dusuncelerimdir ! Ytd
    Birincisi sermayenin 15 katı nakiti nerden çıkardınız?

İkincisi olumsuz yorumlar yazılmayacak ise forumun ne anlamı var? Ben şahsen yatırım yaptığım hisselerde kaçırdığım bir nokta mı var diye olumsuz yazıları daha çok dikkate alırım.

Diğer türlüsü hisseye aşık olmak anlamına gelir onu pahalıya patlasa da tecrübe ettim.

8.  Alıntı Originally Posted by cimşit Yazıyı Oku
    2. Olarak KAYITLI SERMAYE mevzusu ..
    Sirketler süre sonunda 5 yıllik haklarini kullanmayip Ticaret Bakanligindan yeni bir 5 yil icin yeniden izin alabilirler..
    ve yine kayitli sermayeyi artirmak illede sermaye artişı yapilacak anlamına gelmez..
    Sermaye artısı yükseltilen kayitli sermaye icinde ÖDENMIŞ SERMAYE kadarını artırarak yapılır.. insanlar daha süreci gormeden anlamadan bilmeden bir BEDELLIDIR yazıp ciziyorlar.... umarım kasıtlı degildir !..
    Bunu yazarkende fabrika yatirim maliyeti üzerinden güya hesaplar...
    Adamlar gayet net yazmış aciklamıs YATIRIM TESVIKI ILE yapacagız !
    Kaldı ki devlet IHRACATA , ISTIHDAM ARTISINA ve HAMMADDE uretimine dayali yatirimlara SIFIR FAIZLE ve UYGUN ÖDEME PLANLARI ile tesvik veriyor..
    Herhalde bu kadar PROFÖSYÖNEL bir yonetim böyle büyük bir yatirim karari alirken bunları dusunmustur ! FIZIBILITESİ yapılmıstır..
    Ben kendi adima cok onemli bir karar olarak göruyor ve kendimi daha güvende hissediyorum. Umutla..
    Fiyata da mutlaka yansıyacaktır...sabredenler karsiligini alacaktir..
    Pardon da ozkaynak/ odenmis sermaye orani 5 küsür... 15 nereden çıktı

2 )bedelli neden yapılır bedelsiz neden yapılır gayet iyi biliyor insanlar. Siz de bir öğrenin derim.

3) kimse burda kesinlikle bedelli yapacak diye birsey söylemedi. Olasılıkları konuşuyoruz

4) bedelli semaye artışını öcü gibi göstermişsin. Her firma yapabilir gayet doğal birsey

5) yatırım teşvik belgesinin ne malum genel yatırım teşvik belgesi olmayacağı. Nerden bu kadar eminsiniz sıfıra yakın faiz konusunda

Dipnot: genel yatırım teşvik belgesinde faiz konusunda yardım olmaz. Gümrük vergisi , kdv gibi vergilerde Vergi muafiyeti olur

6)"Sermaye artısı yükseltilen kayitli sermaye icinde ÖDENMIŞ SERMAYE kadarını artırarak yapılır.. insanlar daha süreci gormeden anlamadan bilmeden bir BEDELLIDIR yazıp ciziyorlar"

Bunu demişsiniz

Sermaye artışı ödenmiş sermaye kadar artırılırsa %100 oranında bedelli olur.
    Her sirket KST si yettiğince yapabilir. %100 zorunlu değil.

Bunu da ben buyuk yazayım o zaman

BENCE BİR NATEMATİK HOCASI TUTUN KENDİNİZE

SM-A315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

Sayfa 642/798 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •