Sayfa 775/798 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 6,193 - 6,200 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by turkuazmavii Yazıyı Oku
    Sn Cimşit,
    Ben Haziran ayının sonlarına doğru yeni fabrikayı yerinde gördüm. Makina parkurlarının montajları devam ediyordu ama görüştüğüm yetkili Eylül başına tamamlanacağını söylemişti. Üretim bacaların montajı bitmişti. bir kaç çalışanla görüşme sohbet etme şansı yakaladım. içeride çok hummalı bir çalışmanın olduğunu firmalarla makina parkuru montajı ile ilgili ciddi sözleşmeler yapıldığını ve dolayısıyla gecikme ihtimalinin olmadığını ilettiler.
    Kendi gözlemime dayanarak bir gecikme olacağını düşünmüyorum. Bana göre bu kadar düşük sermayeli bir şirketin değeri asla buralar değil. Ama takip edip göreceğiz. Biz ne kadar da yazsak, ne kadar da çizsek patron ve anlaşmalı tahtacının götürmek istediği yere kadar gidecek. Bekleyip göreceğiz. Ama şunu da eklemek isterim borsanın ralli yaptığı son bir yıldır olduğu yerde sayıyor. Bana göre ederi buraların 4-5 katı yukarısı ama oraya dinlene dinlene zamana yaya yaya bıktıra bıktıra gider.. Bekleyebilene selam olsun!
    YTD
    Bilgilendirmeniz icin cok tesekkurler kardesım. Insallah diyoruz ve bekliyoruz..Hissenin fiyatı icinde ayni dusünuyorum sizinle. Bu nedenle zaten artık bu hisdenin USD bazlı degerlendirilmesi gerektigini dusunuyorum...ytd

Bir rahat bırak hisseyi ya 113 üzeri kapanış lazim

3.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Bir rahat bırak hisseyi ya 113 üzeri kapanış lazim
    Mümkün değil... Huyudur tahtacının... illa mehter marşını çaldıracak...

4. Hay elinin ayarına...
    Tavandan tabana inecek ne oldu..
    İçimden bir ses sıkı tutun, bu fırtınada geçer diyor..
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

5. Bir günde 17 liralık bir yıkılış. Vay anasını bu nasıl iştir. Kar satışı mı silkeleme hareketi mi ne oldu anlamadık.

6. Hissede kan gövdeyi göturuyor ! Degerli seyler icin savasılir.. Madem bu kadar kiymetliydi bu hisse bu güne kadar nerdeydiniz ? Birde önemli olan patron bu durumun neresinde ? Satiyor mu aliyor mu. ? . Hisse almak istese havada ucusuyor hisseler...Yinede anlasılan film ya da yol hikayesi daha yeni basliyor..yazılan cizilenlere...analizlere grafiklere bakilirsa..Bunlar hazirlık..egzersiz sanki...ytd

7.  Alıntı Originally Posted by cimşit Yazıyı Oku
    Hissede kan gövdeyi göturuyor ! Degerli seyler icin savasılir.. Madem bu kadar kiymetliydi bu hisse bu güne kadar nerdeydiniz ? Birde önemli olan patron bu durumun neresinde ? Satiyor mu aliyor mu. ? . Hisse almak istese havada ucusuyor hisseler...Yinede anlasılan film ya da yol hikayesi daha yeni basliyor..yazılan cizilenlere...analizlere grafiklere bakilirsa..Bunlar hazirlık..egzersiz sanki...ytd
    Bana da öyle geliyor. Daha bu filmin fragmanı gibi. Az önce Gedik Yatırımın web sitesine baktım acsel halka açıklık oranı % 48.33 e düşmüş. Bu çok iyi oldu. Ben zamanla bu oranın daha da düşürüleceğini tahmin ediyorum. % 40 lar hatta biraz daha altı çok daha iyi olur. Sermaye 10 milyon lot çok sığ halka açıklık oranı da düştüğünde daha hızlı yükselişler gösterebilir.

8. Yaklaşık üç yıl önce 4 kişi acseli tercih ettik. Şu an dördümüzün elinde 25 bin lot var. Üç milyon sekiz yüz bin lot garanti yatırımın elinde yıllardır değişmeden duruyor. Şöyle düşünüyorum benim gibi küçük yatırımcı olan 4 kişinin elinde 25 bin lot varsa bu şirketin öyle çok ortağı yoktur. 5 milyona yaklaşan borsa yatırımcısının içinde kaç kişi bu şirkete ortaktır. Bizim gibi küçük yatırımcının çok az sayıda olduğunu düşünüyorum. Toplam ne kadar senet var ki çok sayıda ortağı olsun. Bu tahta yapıcı kimse kimlerin malına göz dikip onu elinden aldıktan sonra sürecek. Hiç bilinen bir şirket hiç bilinen bir hisse değil. Hiçbir yerde adı sanı geçmiyor .Youtubede hisse ile ilgili analiz yapan nerede ise yok gibi. Geçenlerde telegram grubunu yöneten ve 62 bin üyesi olan arkadaşa dedim tavan yavan götüreceğiniz sığ tahta arıyorsunuz acselden daha sığ tahta bulman zor alın götürünsene şunu dedim yok abi acsel uzun vadeli bir kağıt dedi hiç oralı olmadı. İçinizde böyle bir şirket bulupta yarı yolda dökülecek olanınız var mı. Bazen hazine üstünde oturuyormuşum gibi geliyor. Bunun kadar yatırımcısını bezdirip usandıran illallah ettirmeyi başaran çok az kağıt vardır. Hareketlerine tahammül etmek herkesin yiyeceği bir nane değil. Üç yıla yakın bu kağıtta beklemek büyük bir başarı oldu benim için..Her türlü fırıldağı % 50 zararı bile gördüm. Daha gidecek çok yolumuz var.
    Son düzenleme : dinkana; 08-09-2023 saat: 15:11.

Sayfa 775/798 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •