Sayfa 326/799 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426 ... SonSon
Arama sonucu : 6392 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Sayın horasanlı teşekür ederim. Benim için hiç degilse sözkonusu kağıttan çıkmamaniz önemli. Konustuğumuz kağidin formunda bizden çok eskisiniz bizde once sizin sayilir ozeldende yazarsaniz cok memnun olurum. Bende yeni kagidinizin enn yakin zamanda yatirimcisi olacagim. Tabiki eski kagitan cikmayacagim ayn siz üstatlar gibi.

Duhul
    Jul 2017
    İkamet
    güneşin doğduğu yer
    Gönderi
    994
    Ne kağıtmış ne mücadele verilmiş o platformda. Bu kağıdı merak ettim doğrusu?
     Alıntı Originally Posted by HORASANLI Yazıyı Oku
    sayın Karanuars@nazik davetiniz için teşekkürler ancak ben duygularımla hareket etmemeyi yeğlerim dedim ya kadir kıymet bilinmeyen yanlışın doğru diye yutturulduğunu izah etmenize rağmen anlamayan bir gurupla nasıl olabilirim .ben yanlış bilgi veren insanları yanlışlarıyla açıkladığım halde hiç kimse tavır koymadı yanlışların peşinden gitmeye devam ettiler vede ediyorlar halen adamlar algıyla oradaki insanlara zarar veriyorlar uyarmamıza rağmen uyanmıyorlar gerek varmı oradan ayrılan o çok değerli bir kaç arkadaşla biz bazen özelden paylaşımlar yaparız bazende Filozofun rastlaması gibi denk geliriz böylesi iyi inanın buradada yanlışlar olurda uyarırsam tavır konulmazsa burda da yazmam neticede siz beni yazılarımdan uzun yıllardır bilirsiniz boş yazılar yazmam bilgi belge ve araştırma sonuçlarını yazarım faydam olur zararım olmaz ,bizim gibi yararlı gördüğünüz dürüst insanlar işte o çıkarcıların tekerine çomak soktuğumuz için yerden yere vuruluruz bizede kimse sahip çıkmaz o zaman değermi

başka bir kağıt hakkında başka forumda asla yazı yazmam ,yazacaksam o kağıdın forumuna girer o kağıt hakkında yazarım o yüzden ileride belki özelden size yazarım ama oraya dönmem söz konusu değil ,hele o çıkarları için bir gün öven öbür gün yerenler oradayken ve forumda bunları yiyorken daha ne gelip sinirlerimi bozayım

hatta şimdi orada kalan tek faydalı gördüğüm insan Fiozofa bile saldırdılar Filozofta uyandı işe o bilir kimleri kastetiğimi akıllıdır o ilk uyananlardan biride oydu
     Alıntı Originally Posted by Karanuras Yazıyı Oku
    Sayın horasanlı teşekür ederim. Benim için hiç degilse sözkonusu kağıttan çıkmamaniz önemli. Konustuğumuz kağidin formunda bizden çok eskisiniz bizde once sizin sayilir ozeldende yazarsaniz cok memnun olurum. Bende yeni kagidinizin enn yakin zamanda yatirimcisi olacagim. Tabiki eski kagitan cikmayacagim ayn siz üstatlar gibi.
    SM-J110H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. yakin zaman da bu sirketinde virus yasantisi ve sonrasinda stratejik bir sirket oldugu anlasilir..ulu un ve drva gibi harekete yollanir..

4.  Alıntı Originally Posted by HORASANLI Yazıyı Oku
    Selam arkadaşlar

bilanço beklentisiyle ilgili yazmak istedim,ancak beni diğer sitelerden tanıyan arkadaşlar bilirler tahminlerimde rakam telaffuz etmem ,çünkü benim tahmin ettiğim rakam %100 doğru olsa bile kağıdın fiyatını piyasa daha doğrusu tahta sahibi ve kağıdın olası beklentileri belirler ayrıca yıllar içerisinde şunuda gördümki verilen fiyatlarda bilanço gelmeyince hem vebal hem kırıcılık doğuyor onun için en iyisi bunu öngörü olarak belirtmektir ,tutmasada benim öngörüm böyleydi dersiniz ,hem vebal almaz hemde yönlendirme yapmamış olursunuz.

2019 /3, 6, 9, 12 bilançolarına bakarsanız orada şirketin nasıl bir sıçrama yaptığını bariz bir şeklide göreceksiniz basamak basamak çıkma yok merdivenin basamakları adeta atlana atlana çıkış var yukarıya doğru 2019 içerisinde kapasite artırımına gittiler 2020 ilk çeğreğin dede yine kapasite artırımına gidilecekti bildiğim kadarıyla bu faaliyet raporlarında yazılı eeeeee hal böyle olunca bunlar bu kritik günlerde bile hiç ara vermeden üç vardiya çalıştılar ,buradan öngörü olarak şu sonucu çıkarıyorum bu kar sıçraması devam edecektir 2020 /3 aylık bilançosunda asıl meselede bundan sonra başlayacak çünkü şirket kabına sığmayan bir potansiyele ulaşacak yeni açılımlarla yeni işlere ve ortaklıklara doğru gidecektir diye düşünmekteyim zaten şirketin hakim ortağı olan verus holding ve vertu yu incelerseniz nasıl çok yönlü bir ahtapot grup (becerikli anlamında ,fırsatları iyi değerlendirebilen proaktif hareket eden anlamında)olduğunu göreceksiniz el atmadıkları dal sektör kalmamış şirketler kendi aralarında bile sinerji yaratıp muhteşem karlar çıkarabilirler, özetle iyi bir bilanço beklemekteyim buda kağıdı ucu açık fiyatlara götürecektir bir defa bu karı gören borsacılar buna ilgisiz kalmayacaklardır 10 yıl önce benzeri tabloyu ege endüstri hissesinde görmüş 4 liradan kağıda girip bir çok arkadaşımada alma tavsiyesinde bulunmuştum tabi forumlardan değil gerçek hayattan tanıdıklarıma allah daha çok versin hepsi köşe oldular ,şimdide burdan bu kağıda girebileceklerini görüş olarak belirttim allah utandırmasın ,10 yıl önce ege endüstri için bir forumda böylesi bir yazı yazmıştım felaket küfürler etmişlerdi bir daha o sitede yazmadım ancak zaman beni haklı çıkardı ,bunları yazarak şöyle öngörülüyüm böyle bilgiliyim demek derdinde değilim amacım destek dayanışma ve moral kağıtta olanlara tabi yoksa kimseye al sat tut tavsiyesi değildir hepinize saygı ve sevgilerimle sağlıklı günler dilerim,şirketi sürekli takip etmekteyim yeni bilgilere ulaştıkca sizlerle mutlaka paylaşacağım inşallah güzel haberler yazmak nasip olur temennimiz odur.
     Alıntı Originally Posted by Zübük Zade Yazıyı Oku
    Bu şirketi bende cok araştırıp takip edip yatırımımı yaptım ileride yani uzun vadede neden bir egeen olmasin ?
    Kusura bakmayınız ama ben sizin bu ifadelerinize katılmıyorum. Açıkçası etik olmadığını düşünüyorum. Kâr tahmini ve fiyat ifade etmekten çekinmek ile bir borsa fenomeni ve insanların hayal dünyasında yaşamak istediği harika bir kazanç merkezi kıyaslamasını doğru bulmuyorum.

Güncel verileri, sektör beklenti ve gelişimleri ürün portföyünün çeşitlenmesi ve iş alanlarının genişleme beklentisi sonuna kadar konuşulup araştırılmalı ama geleceğin EGEEN i olacak sözlerinizin doğru olmadığını düşünüyorum. Bu durumun kâr tahmini yapıp vebal alma korkusu ve sorumluluğundan korkmaktan farklı bir halinin olmadığını ifade ediyorum.

ACSEL ortağı olarak çok iyi olmasını sizin kadar istemekle beraber kıyaslama ve değerlendirmelerin başka hisseler ile değil kendi özelinde değerlendirilmesinin daha uygun olacağını ifade ediyorum.

5. hayirdir antiseptik kagidi yeterince toplayamadinizmi. arkadas ne guzel yazmis iste, kar tahminini rakam olarak yazsin ki, armut biş ağzima düş olsun..ve işin suyunu çikarın...ayni ve benzeri olaylar gozalti da olsa egeli co tarim girisim sirketi, selcuk guda ve bir cok formda yasadim....yazmisiz orya bu tarim girisim sirketi viuse uygun tabelasi bile cok para eder, ortak olan cok olur. adam gelmis konkordoto, mahkeme yazilarini gosteriyorki kimse sebeplenmesin...selcuk gida adam bedelli aciklamis ,kagit dipte viruse uygun kagit ve spk bedelliyi onaylasa ,zaten gozaltindan cikmasi onayi demek, gozaltindan cikmasi ikili rajamlar demek.. sayin horasanlinin dusuncelerine sonuna kadar katiliyorum , egen 10 yil once benimde tespitlerim arasinda idi..yillarca devlete ceza almisti onu odedi, yilda 1 trilyon kar ediyordu simdi 400 trilyona yakin kar yapiyor acsele gore arsasi bile eksik...ege eni 14 lerden jasfedip almistim, yakinimdaki zirzioplar hisseden fazla yararlanmami bir sekilde engellemislerdi...aslinda borsa bu bedenden dolayi borsada kazancin , yaninda kimseyi bulundurmamaktan gectigi anlasilmusti..maalesf bu grrcek, adam salliyor geliyor vuruyor kamayı gidiyor..

6. Firma kendi çapında pasta
    iyi fiyatlara gidebilir
    tilkinin kuyruğu çok ama çok uzun
    klimasanda vaktinde krizden önce 1 milyon tl diyenlerin oluğu gibi.
    ACIK AYAKLARINIZ YERE BASSIN.

7. pire gibi , biri gidiyor biri geliyor..bu tür insan grubunda araştirsan iclerinde kil kurdu yada solucan koyleri olusmustur.. katki yerine kazik sokmak icin varlar..niye cunku borsadan anlamalari icin her gun sopalayip anlatmak kazim...bu anlattiklarimi birilerine i itafen soylemiyorum. kimse uzerine alinmasin..insanlar okysun ders alsin diye soyluyorum

8. Net satış büyümesi, özsermaye büyümesi ve karlılığı ile düşük borç yapısı yüksek likit oranı ile fark yaratmaya devam edeceğini düşünüyorum. İnşallah yanılmayız. Bu güzel rasyoların devamını sağlaması durumunda başarılı bir performans ortaya koyması kaçınılmaz bir gerçek olacaktır. Bazı küçük beyinli ahmakların salak salak suçlamalarını ciddiye almayarak verilerle konuşmak en güzel cevap olacaktır.

Sayfa 326/799 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •