Sayfa 647/798 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon
Arama sonucu : 6378 madde; 5,169 - 5,176 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Acıpayamdaki sanayi imarlı arsanın ne kadar faydası olacak ki? Zaten yıllardır satmaya çalışıyorlar, kıymetli bir yer olsa çoktan alınmaz mıydı?

Ocak ayı bitti hiçbir hareket yok yeni yatırım ile alakalı. 4 milyon doları nasıl bulacaklar, bedelli bedelsiz mi kredi mi o bile belli değil.

Çok büyük zararım var, yapacak bir şey yok.

2. Arkadaşlar zamanında şu resmi paylaşmışlar arsa ile ilgili internette. Doğru mu bilmiyorum ama mantıklı gözüküyor. Orada iki büyük parça gözüküyor. Bugün girip sorgulayınca bir sürü küçük parça var. Bunun anlamı nedir? Bilginiz var mı?

EZ7j6GiXgAg0bRm.jpg

Ömür varsa 2 yıl beklemeyi göze aldım...neresinden bakarsan fırsat hissesi...daha potansiyellisini göremedim...

4. Yeterki arsan varlığın olsun..Evet yukarıdaki ilanda görülen 2020 yılinda 55 Milyon fiyatla satısa konmuş.. 2 yıl sonra bugün güncellenmiş fiyatlarla en az 2 yıllık sürede % 50 artmış olsa , bugünkü degerlerle 70...80 Milyon civarı fiyatlanması lazım..
    Bu da ne demek ; arsayı satabilse planladığı yeni yatırımı ( 4 Milyon USD ) rahatlıkla karsılarda artar bile..
    Arsayı satabilir mi ? Evet isterlerse satabilirler.. Yasalarda bir degisiklik olmadiysa eger ben oyle biliyorum..Grup sirketlerinden birine pekala satar. Hatta ilerde geri almak opsiyonuyla !..Grup sirketlerinde de satin alacak para kat kat fazlasıyla mevcut. Izleyip görecegiz ..evet sabırla !
    Ayrıca hisse fiyatını da 23...26 aralığına atmadikca da maliyetler yüksek oldugu icin cok zorda kalmadıkca kimse bu fiyatlardan hissesini satmaz evet ! Ytd

5. Arsa tek parça halinde satılmadı. 44 parça 1250000 liradan satışta idi muhtemelen satıldı. Çünkü yaklaşık 2 aydır ilanda değil. Arsanın olduğu yer yeni sanayi bölgesi olarak geçiyordu satan emlakçının açıklaması.

6. Arsa satılsa şirket bildirirdi.

7. Şirket önünde sonunda bildirecek satıldı ise ama ne zaman. Belki bilançodan sonra belki gelen para ile ne yapılacağı ile ilgili karar alındıktan sonra belkide genel kurula yakın. Arayıp sorabilirsiniz neden ilanda olmadığını satılıp satılmadığını.

8. Öncelikle aşağıdaki rakamlar tamamen hatalı olabilir, lütfen bu rakamlara göre yatırım yapmayın. Yatırım tavsiyesi değildir.

Kap'a bildirilene göre 8 milyon dolar ciro katkısı olacak yeni yatırımın. Yani tamamlanınca 16 milyon toplam ciro olacak diye düşünebiliriz.

Net Kar marjı %11 civarı. Yatırımcı ilişkileri yeni yatırımın net kar marjına katkısı olacağını belirtmişti sorduğumda. Kar marjı %20 seviyesine çekilebilse ve 2023 sonu dolar kurunu 15 TL olabileceği ihtimalini düşünsek.

HBK: ((16.000.000 * 15) * 0,20) / 10.721.700 = 4,77 çıkar.

F/K 10 düşünürsek: 4,77 * 10 = 47,7
    F/K 15 düşünürsek: 4,77 * 15 = 71,55

Bunlar gerçekleşirse biraz erken fiyatlayacaktır, o yüzden nereden baksan 1,5 seneye yakın beklemek gerekecek belki de. O kadar sabır kimde var ya da bu enflasyon ile o kadar beklemek mantıklı mı bilmiyorum.

Sayfa 647/798 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •