Sayfa 738/798 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748788 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 5,897 - 5,904 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. yani hisse başı ortalama 70 lira. Şu an 73 lira olduğuna göre üç aşağı beş yukarı buralardan alım yapacaklar

2.  Alıntı Originally Posted by memcek Yazıyı Oku
    yani hisse başı ortalama 70 lira. Şu an 73 lira olduğuna göre üç aşağı beş yukarı buralardan alım yapacaklar
    70 ın uzerınde pek alım yapmayacakmıs gıbı gelıyor...zaten tum fırmalar bır hedef fıyat kendınce belırleyıp ..gereklı fon ve mıktarını yazıyor..70 ve altına ınmedıgı surece sankı tahtadan mal almazlar

3.  Alıntı Originally Posted by memcek Yazıyı Oku
    yani hisse başı ortalama 70 lira. Şu an 73 lira olduğuna göre üç aşağı beş yukarı buralardan alım yapacaklar
    Böyle bir fiyat algısı yaratmaları alehimize oldu,halbuki alım için sadece düşündükleri lot miktarını yazmaları düşüşü engelliyecekti.İlk genel kurul şukadar lot ,bu kadar lira ile fiyatı 70 tl olarak belirlemek bir hataydı bence.
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

4. Hemen enseyi karartmamak lazım
    Sıkıntılı bir zamandan geçiyoruz...
    Açıklanan geri alımın tutar veya hisse adedi olarak azamisi cari arkadaşlar hesaplayıp 70 lira bulmuş.
    35 milyonluk veya 500 bin lotluk mal alabilirim demiş..
    Daha iyisi şirketimin değerini daha aşağı düşürmeyin demiş...
    Burada önemli olan bunun GK da onaylanıp uygulamaya konulması...

500 bin lot dolaşımdaki payların yaklaşık %10 na yakın
    80-100 bin lotlarda tahtaların tavan tavan gittiği düşünüldüğünde geri alım miktarı az değildir..
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

5.  Alıntı Originally Posted by memcek Yazıyı Oku
    Bir ekleme yapayım rakamlar telaffuz edilirken AZAMİ ifadesi var yani 70 liranın üstünde fiyatla daha az sayıda hisse alımı da yapılabilir

6. Fiili olarak alim yapilmasi guzel zira programi baslatmak bedava, bir yukumluluk getirmiyor ama kredibilite acisindan anlamli.

tamami kisisel goruslerim olup hicbir sekilde yatirim tavsiyesi icermez.

7. Geri Alım İşlemlerinin Detayları
    Ek Açıklamalar
    Şirket Yönetim Kurulumuz tarafından alınan 14.02.2023 tarihli payların geri alımına ilişkin karar kapsamında; 24.02.2023 tarihinde yapılan geri alım işlemlerine ilişkin bilgiler tabloya eklenmiştir.

24.02.2023 tarihinde 67,65 TL - 68,40 TL fiyat aralığından (ortalama 67,9598 TL) 36.634 adet pay geri alınmış ve Şirketimizin sahip olduğu ACSEL payları 65.623 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %0,6121)
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

8. Merhaba herkese.

Dün itibarıyla Acsel'e ortak oldum. Yatırımları olan ve düzenli temettü veren küçük bir şirket olması hoşuma gitti. Şirketle ilgili bilgi paylaşan herkese teşekkürler.

Bugün yaptığım araştırmada aşağıdaki durumu gördüm:

Kasım ayında sunulmuş olan "SELÜLOZ TÜREVLERİ ÜRETİMİ VE TEHLİKESİZ ATIK GERİ KAZANIM TESİSİ KAPASİTE ARTIŞI PROJE TANITIM DOSYASI"na göre

"Mevcut tesisin 22.07.2013 tarih 34 karar nolu ÇED Gerekli Değildir belgesindeki kapasitesi 15.000 ton/yıl teknik Karboksimetil selüloz ve 1.500 ton/yıl saf teknik karboksimetil selülozdur. Güncel kapasite raporuna göre karboksimetil selüloz 14.700 ton/yıl, saf karboksimetil selüloz 300 ton/yıl'dır. Bu proje tanıtım dosyası ile yatırımcı firma Karboksimetil selüloz kapasitesini 35.000 ton/yıl'a, saf karboksimetil selüloz kapasitesini 15.000 ton/yıl'a artırmayı planlamaktadır. Ayrıca kimyasal madde depolama kapasitesi 1.660 m3 olması planlanmaktadır."

Buradan anladığım kadarıyla şirket güncel kapasite raporunda belirtilen karboksimetil selüloz kapasitesini yaklaşık 2 katına, saf teknik karboksimetil selüloz kapasitesini ise 50 katına çıkarmayı planlıyor. Son 1 yıllık KAP açıklamalarına baktım böyle bir açıklama bulamadım. Bu büyük kapasite artışı ile ilgili şirket daha önce bir açıklama yaptı mı? Bu yatırım konusunda ayrıntılı bilgisi olan var mıdır?

http://eced.csb.gov.tr/jsp/ek1/40359

Sayfa 738/798 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748788 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •