Sayfa 742/798 İlkİlk ... 242642692732740741742743744752792 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 5,929 - 5,936 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Kur patlamadan ihracatciya rahat yok.
    Kimya sektoru icin 2022 yili Denizli aylik ihracat ortalamasi 8.4m usd iken,2023 ilk ceyrek ortalamasi 7.4m olmustu. Nisan rakami ise malesef 6.3m usd.

tamami kisisel goruslerim olup hicbir sekilde yatirim tavsiyesi icermez.
    Son düzenleme : jayjaybk; 04-05-2023 saat: 10:42.

Evet 50 52 arası toplamaya devam 70 üzeri sattiklarimiz hedef 60

3. yatırımcı ilişkilerine yeni fabrika ve hisse performansı ile ilgili ısrarla mail atmama rağmen hiç bir şekilde dönüş alamıyorum

4. Bu günden itibaren Acsel in önü acık artık. Grup sirketleri üzerindeki baskıda kalktı ! Sadece su yeni fabrika yatirimlari ile ilgili ketumluk , soru isaretleri ve negatif bir durum yaratiyor !
    Sirket 3 aylık bilancoda finansal borclarini yuksek bir oranda artirmis ki bu da akla özkaynak yerine kredi kullanildigini getiriyor ve bunu da yatirimlarda kullandıgıni..
    Evet daha once ilan ettikleri Haziran ayınada az bir zaman kaldı. Yakin vadede yatirimla ilgili gonderecekleri bir KAP bildirimi cıkışı tetikleyecektir... insallah bir entrika hile kate kulleye gelmeyiz bu konuda..ytd

Olursa aldiklarimizi 55 60 aralığından satıp seçim sonrasını bekleriz

6. 2021 yılı Şubat ayı Naci Ağbal döneminde borsaya girmiştim.Dolar o zaman 7 lira idi.Bazen 7 liranın altına düştüğü de oluyordu.Bir güven ortamı oluşturulmuştu.Borsaya yabancı sermaye girişleri artmaya başlamıştı.İlk aldığım hisse acseldi.Fiyatı 23 liraydı.Borsa için her şey iyi gidiyordu.Acsel 26 lirayı geçmişti.Ne olduysa bir Pazar gece yarısı Naci Ağbal görevden alınınca her şey tersine dönmüştü.Borsa tepetaklak olmuş dolar ertesi gün 8.5 lira olmuştu.Aradan 27 ay geçmiş dolar 3 kat giderken acselin dünkü kapanış fiyatına göre ancak 2 kat gidebildiğini görmekteyiz.27 ay önce 26 lira idi bugün 53 lira.Enflasyondan dolayı her şeyin dörde beşe katlandığı bir durumda büyük bir kayıp içerisinde olduğumuzu söyleyebiliriz.Tam bir hayal kırıklığı diyebiliriz.Dünyada hiçbir ülkenin uygulamadığı ve itibar etmediği kaale almadığı bu ekonomi programı uygulanmaya devam ettiği sürece yabancı sermayenin gelmesi mümkün görünmüyor.Var olan yabancı oranı da günden güne geriliyor.Tablo böyle iken borsada bir rüzgarın esmesi çok zor.Yerli yatırımcı ile kendin çal kendin oyna tarzında yola devam edileceği görülüyor.Kur korumalı hesaplarda biriken tl mevduatı 3 trilyon liraya yaklaşmış.Faiz oranları da günden güne yükselirken borsaya nasıl para girişi olacak.Ülkede bir çöl iklimi borsada da bir çöl iklimi var.İnşallah ekonomi programı adına bir şeyler değişir ülkede bir güven ortamı oluşursa piyasalar yeniden canlanabilir.Aksi takdirde eski tas eski hamam yolumuza devam etmek zorunda kalırız.

7. Bir taraftan da şöyle düşünüyorum ve şirkete haksızlık yapmak istemiyorum.Eğer borsada oyuncu değilsek uzun vade yatırımcı olarak yola çıktı isek hakkını da teslim etmek lazım.Çokta geriye gitmeye gerek 2019 yılında 3 liraymış gelmiş nerelere 30 kata yakın gitmiş.88 den 49 a düşüş canımızı epeyce yaktı bu doğru ancak bütün kusurları şirkette görmek hakkaniyetli olmaz.Teknik analiz bilseydim kendimi biraz geliştirmiş olsaydım belki buna da gerek yok kimse tepe nere dip nere bilemez ancak bazen büyük yükselişlerde satıp bekleyebilmek ve lot artırabilmek lazım.Bunu yapabilen biri değilim bu nedenle son geri çekiliş beni baya hırpaladı.Hızlı toparlayıp yoluna devam edeceğini öngörüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by dinkana Yazıyı Oku
    Bir taraftan da şöyle düşünüyorum ve şirkete haksızlık yapmak istemiyorum.Eğer borsada oyuncu değilsek uzun vade yatırımcı olarak yola çıktı isek hakkını da teslim etmek lazım.Çokta geriye gitmeye gerek 2019 yılında 3 liraymış gelmiş nerelere 30 kata yakın gitmiş.88 den 49 a düşüş canımızı epeyce yaktı bu doğru ancak bütün kusurları şirkette görmek hakkaniyetli olmaz.Teknik analiz bilseydim kendimi biraz geliştirmiş olsaydım belki buna da gerek yok kimse tepe nere dip nere bilemez ancak bazen büyük yükselişlerde satıp bekleyebilmek ve lot artırabilmek lazım.Bunu yapabilen biri değilim bu nedenle son geri çekiliş beni baya hırpaladı.Hızlı toparlayıp yoluna devam edeceğini öngörüyorum.
    Ne olduysa Patronun geri alım açıklamasından sonra oldu. Doğal olarak patron da pahalı ya mal almak istemedi. Bastı fiyatı aşağı sonra aşağıdan topladı. Artık yeterince mal topladığını düşünüyorum. Bundan sonra yukarı sürmesi lazım... Sürmezse zarar eder. Ben patronun hiç zara ettiğini görmedim :)

Sayfa 742/798 İlkİlk ... 242642692732740741742743744752792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •