Sayfa 437/799 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon
Arama sonucu : 6392 madde; 3,489 - 3,496 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. bişançoyu beğenmeyenler yarından tezi yok satabilirler bizde rahat ederiz...

2. Arkadaşlar bir inceleyelim sakin, bütün bilançolar dökülürken (bir kısmı hariç) bu dönemde kötü değil gibi ilk izlenim. Detaylara bakalım ayrıca bu grubun eskilerinden Ankaralı arkadaşımız ilk üç aylık dönemsellikden dolayı normal geleceğini söylemişti. Asıl önemli olan Nisan ayında 3 vardiya çalışmaya başlaması ve diğer beklentilerimiz. Tam detaylara bakalım öyle konuşalım.

3.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Bilanço kötü değil arkadaşım sıradan normal acsel bilançosu bu arada sakin yanlış anlamayın syn horasanlı bu bilançoda okunamayacak birşey yok eğer okuyamiyorsaniz nasıl yatırım yapıyorsunuz grafik ve trend de takip etmiyorsunuz sadece düşük sermayeli kağıtlar almak ve onyıllar üstünde oturmak ki hepsi elbet bir gün gidiyor bir strateji olabilir ama her 5 yılda bir dip yapan bizim borsamızda değil nacizane bir tavsiye umarım.yanlis anlamazsınız.
    sayın nilkiz@ pek okur yazarlığım yoktur say ,sizin görüşlerinizede saygı duyarım ancak alaycı çok bilmiş üslubunuz hoş değil ,birde size şunu söyleyeyim ben 11 yıl önce ege endüstriyi 4 liradan aldığımda bu kağıt 50 liraya gidecek diye yazmıştım bana etmedikleri küfür ve hakaret kalmamıştı ,yani fazla bir öngörüm ve bilgim yok sayılır ,sizi hayal kırıklığına uğratmış olmalıyım bağışlarsınız umarım .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Gelen Kar'ın büyük bölümü Kambiyo Gelirlerinden gelmiş. Döviz artışından geliyor o da.

5. ...Beklentim dahilinde gelen bir kar rakamı.Yine ağırlıklı dışsatım hasılatı %77 sanırım.

İhracatta yeni müşteri pazar yok gibi zira hasılatta TL bazlı artış kurlardaki %20 farktan kaynaklı.

PAC satışı yani sondaj ürünü hiç yok bu çeyrek.Petrol fiyatlarındaki sert düşüşler kuyu açma maliyetini kurtarmadığından ertelenmiş olabilir.

Brüt kar marjı %24,7 biraz iyileşme var.

Net kar marjı %9 lardan %14 lere çıkmış.

Firma geçen yılın tümünde 3,3 mil net kar üretirken(Üretimsel faaliyet) Bu yılın ilk çeyreğinde vergi öncesi bunun yarısını üretmesi aslında olumlu sayılabilir.

Kar marjını afaki uçuk mesnetsiz şekilde %40 hatta 70 bekleyenler için hayal kırıklığı ama az çok firmayı sektörü bilenler için normal hatta biraz olumlu denebilecek bir kar rakamı.

Sektörde acımasız bir rekabet var,müşteri kapmak için kar majından feragat edip ölü fiyatların verildiği ve globalde arz ve kapasite fazlası olan bir sektör demiştik.Çok hayale kapılmamak gerek.

Tonu 2 bin usd ye satılan bir ürün CMC.Ama firma bununda çok altında fiyata mal verdiğini bir yerde elime geçen faturalı konşimentoda görmüştüm.

Tahta sığ ve düşük sermayeli şirket oluşu operasyona müsait sadece bu yönüyle ilgi çekebiliyor.

Batı cephesinde değişen bir şey yok özetle...

6. Firmanın faaliyet raporu bomboş sırf copy past yapıp göndermişler.Kurumsallık adına bu kadar amatörce rapor demeye bin şahit...

Sektörel bakış açısı genel durum değerlendirme yapacak adam hadi yok bari şu kadar ton üretim -satış yaptık deyin bari.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Verusa Türk'ün Bilançosu da berbat geldi. 500 Bin TL Net kar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,154
     Alıntı Originally Posted by Anatolien Yazıyı Oku
    Firmanın faaliyet raporu bomboş sırf copy past yapıp göndermişler.Kurumsallık adına bu kadar amatörce rapor demeye bin şahit...

Sektörel bakış açısı genel durum değerlendirme yapacak adam hadi yok bari şu kadar ton üretim -satış yaptık deyin bari.
    İşte sadece bu yönüyle egeene benzetelim şirketi onlar da copy past işinde ustalar:)Açıklamalarınız için ve aydınlatıcı bilgileriniz için çok teşekkür ederim a
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Sayfa 437/799 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •