Special Days Image
Sayfa 64/798 İlkİlk ... 1454626364656674114164564 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 505 - 512 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by KERASUS PASCHA Yazıyı Oku
    acıpayam da emlakçılara bakarsanız satılık araziler metrekaresi 20 tl ile 120 tl arasın da farklı yorum yapanlar
    senarist,,,

yatırım tavsiyesi değildir
    O , bahsettikleriniz, arazi fiyatları. Bizimki ise sanayi arsası. Arazi fiyatları ile arsa fiyatları arasında , hele sanayi arsası fiyatları arasında çok fark var. Sahibinden. com a bakıldığında sanayi imarlı arsaların metre kare fiyatının, en az 400 TL. olduğu görülecektir. 400 TL. den çok daha yüksek fiyatlarda ilanlar da var.Bizimkinin ne kadar edeceği yakında belli olacak. Ben metre karesinin 400 TL. den az geleceğini sanmıyorum. Burada, çok ucuz olan arazi fiyatlarını yazmak , ky. nın elindeki hisseyi satmasına neden olur.Bu da spekilatörün ekmeğine yağ sürmektir.

2. 5.500.000 TL
    m2 fiyatı: 1.744 TL/m2
    Denizli / Acıpayam / Aşağı Mh.
    İlan No 591768253
    İlan Tarihi 27 Temmuz 2018
    Emlak Tipi Satılık Arsa
    İmar Durumu Ticari
    m² 3.153
    m² Fiyatı 1.744 ..... Sahibinden. com. da böyle bir ilan , bile var.

3. arazi fiyatına takılmayın.. zaten halihazırda bilançosunda yatırım amaçlı gayrimenkul olarak söz konusu arsayı değerlemiş..
    değerlediği miktar... 13 milyon 148 bin tl dönüm başı 75 bin lira sanayi arsası olunca yerde artık 176 dönüm olmuyor. 110 dönüm kalsa 120 bin liradan değerlenmiş hali duran varlıklarda mevcut..

asıl mevzu
    şirket arsaya fabrika kurarmı? çünkü karını dağıtmadı ve yedek akçelere ayırdı..fabrika parası (artık ne kadarını karşılar bilmem) kenarda bekliyor. zaten bu parayı verus a borç olarak ta veriyor ve faizi alıyor...

eğer fabrika kuracam derse ben bu saatten sonra bilgisayarı açıpta hisse kaç olmuş bakmam.ve en az 5-10 sene satmam. çünkü belkide 5-10 yıl sonra hayal edilemeyecek rakamlara ulaşır...

bakalım ne olacak..

yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by İncome expert Yazıyı Oku
    arazi fiyatına takılmayın.. zaten halihazırda bilançosunda yatırım amaçlı gayrimenkul olarak söz konusu arsayı değerlemiş..
    değerlediği miktar... 13 milyon 148 bin tl dönüm başı 75 bin lira sanayi arsası olunca yerde artık 176 dönüm olmuyor. 110 dönüm kalsa 120 bin liradan değerlenmiş hali duran varlıklarda mevcut..

asıl mevzu
    şirket arsaya fabrika kurarmı? çünkü karını dağıtmadı ve yedek akçelere ayırdı..fabrika parası (artık ne kadarını karşılar bilmem) kenarda bekliyor. zaten bu parayı verus a borç olarak ta veriyor ve faizi alıyor...

eğer fabrika kuracam derse ben bu saatten sonra bilgisayarı açıpta hisse kaç olmuş bakmam.ve en az 5-10 sene satmam. çünkü belkide 5-10 yıl sonra hayal edilemeyecek rakamlara ulaşır...

bakalım ne olacak..

yatırım tavsiyesi değildir.
    13 Milyon lira , sanayi imarı almadan önceki değerleme fiyatı. Sanayi arsası olduktan sonraki değerleme fiyatı henüz gelmedi.

5. Arsa çok büyük. Bir kısmını satabilir. Bir kısmını da fabrikasını genişletmekte kullanabilir. Beklenti çok. Sürprizlere açık bir hisse. Ama bütün bu beklentiler fiyatlara yansımıyor. Borcu çok az. Kasada nakti var. 3 milyon lira değerinde dövizi var. Bir miktar parasını da Verisatürk holdinge borç vermiş. Buradan da faiz geliri elde ediyor. Karlılığı sürekli artıyor. Bu hisse , bu güzellikleriyle yükselmiyorsa bunun sebebi, hisseyi toplayan ve daha da toplamayı düşünenlerin kurduğu baskıdır diye düşünüyorum ve lot sayımı sürekli artırıyorum. Daha da arttırmayı düşünüyorum. Hisseyle ve sanayi arsası imarı onayını alan arazisi il ilgili daha detaylı bilgisi olan yatırımcı arkadaşların bunları paylaşmasının faydalı olacağını düşünmekteyim. Böylece , elinde hisseyi bulunduranlar satmazlar ve spekilatör, ucuz fiyatlardan hisse elde edemez , mecburen fiyatı yukarılara çekmek zorunda kalır.

6. TKGM
    Parsel Sorgulama

İdari
    Taşınmaz No
    Analiz
    Diğer

Sorgula

Koşullar

265/8

Öznitelik Bilgisi
    Taşınmaz No 71903795
    İl Denizli
    İlçe Acıpayam
    Mahalle/Köy Aşağı
    Ada 265
    Parsel 8
    Tapu Alanı 107,327.00
    Nitelik Tarla
    Mevkii Gebiz
    Pafta 27.31.3

7. arazisi sanayi arsasına dönüştükten sonra yarısını satsa fabrikayı bedavaya kurmuş olur.

8. Sanayi imarı onaylanmış ancak bildirim yapmadılar daha nedenki?

Sayfa 64/798 İlkİlk ... 1454626364656674114164564 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •