Sayfa 672/798 İlkİlk ... 172572622662670671672673674682722772 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 5,369 - 5,376 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by denlis100 Yazıyı Oku
    Haklısınız 2022'nin tamamı için 8 M$ ekstra yanlış oldu. Buna göre yeniden değerlendirmek lazım.
    @pandacijyl teşekkür ederim.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sayın denlis, naçizane tavsiyem projeksiyon çizerken 2021 yılını komple baz almaktan ziyade, 2021'in son çeyreğini baz almanızdır. 11.15 TL'lik ortalama USDTRY kurunun olduğu bir çeyrekte 15 milyon TL brüt kârı olan bir şirketin, 13.5-14 TL lik kurda daha fazla kâr etmesini bekleyebiliriz. Bu durumda yıllıkta 60 milyon brüt kâr nasıl imkansız görülüyor anlamıyorum. Brent fiyatının buralarda olduğu bir konjonktürde, herkesin bahçesinde bile petrol/doğalgaz aramaya başladığı bir dönemde, USDTRY'nin gözünün semalarda olduğu bir dönemde 60 milyon TL brüt kâr benim için imkansız değil, aksine bu miktarın altında bir miktar olması imkansızdır. Son dönemde gelen dahilde işleme izin belgeleri de bu öngörüleri doğrular nitelikte. Tek çekincem marjlarda ciddi bir daralma yaşanması, ama üretilen ürüne talebin bu dönemde artması muhtemel olduğu için bu ihtimali de düşük görüyorum, hatta aksine daha iyileşmeler de yaşanabilir. Diğer felaket senaryolarını ise yazmaya gerek yok.

Bu arada tüm bu yazılanlar yeni yatırımın devreye alınmamış halidir. 2023'teki potansiyeli yazmak için yeni yatırımın nasıl bir marjla çalışacağını bilmek lazım.

2.  Alıntı Originally Posted by Batakçı Yazıyı Oku
    Sayın denlis, naçizane tavsiyem projeksiyon çizerken 2021 yılını komple baz almaktan ziyade, 2021'in son çeyreğini baz almanızdır. 11.15 TL'lik ortalama USDTRY kurunun olduğu bir çeyrekte 15 milyon TL brüt kârı olan bir şirketin, 13.5-14 TL lik kurda daha fazla kâr etmesini bekleyebiliriz. Bu durumda yıllıkta 60 milyon brüt kâr nasıl imkansız görülüyor anlamıyorum. Brent fiyatının buralarda olduğu bir konjonktürde, herkesin bahçesinde bile petrol/doğalgaz aramaya başladığı bir dönemde, USDTRY'nin gözünün semalarda olduğu bir dönemde 60 milyon TL brüt kâr benim için imkansız değil, aksine bu miktarın altında bir miktar olması imkansızdır. Son dönemde gelen dahilde işleme izin belgeleri de bu öngörüleri doğrular nitelikte. Tek çekincem marjlarda ciddi bir daralma yaşanması, ama üretilen ürüne talebin bu dönemde artması muhtemel olduğu için bu ihtimali de düşük görüyorum, hatta aksine daha iyileşmeler de yaşanabilir. Diğer felaket senaryolarını ise yazmaya gerek yok.

Bu arada tüm bu yazılanlar yeni yatırımın devreye alınmamış halidir. 2023'teki potansiyeli yazmak için yeni yatırımın nasıl bir marjla çalışacağını bilmek lazım.
    Çok teşekkür ederim öneriler için..

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben de şirketimiz için geleceğe yönelik olumlu beklentilerimi koruyorum...

4. Gecmise bakalinca genelde en dusuk cironun ilk ceyrekte geldigi goruluyor. Benim ilk ceyrek tahminlerim 2 farkli senaryoda su sekilde. 50-70m ciro , 6-10m net kar.

tamami kisisel goruslerim olup hicbir sekilde yatirim tavsiyesi icermez.

5. 2021'in son çeyreğini brüt kar ya da esas faaliyet karı olarak baz almayı anlarım ama net dönem karı olarak baz almayı doğru bulmam. Zira süreklilik göstermeyen esas faaliyetlerden diğer gelirler (yanlış bilmiyorsam kur farkı gelirleri de içerir) ve yatırım faaliyetlerinden gelirler (her çeyrek yeniden değerleme yapılmaz) kalemlerinin son çeyrek etkili katkılarını unutmayalım.
    Bu arada şirket bilançosunu ve gelişimini ilgiyle izliyorum...

Yatırım tavsiyesi değildir, olamaz...

Alıntı Originally Posted by Batakçı Yazıyı Oku

Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

6. Bu hisse gerçekten gidecek mi?

7. Tahtada para çıkışı devam ediyor. 24.5 üzeri ancak boğa piyasasında oluruz. Biraz süründürecek, düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendiriyorum kendi adıma. Kesinlikle ytd

[QUOTE=nilkiz;5825307]Şöyle alislarimizi yazalım aradaki farklar bu ay evi gecindiririz acsel sayesinde

İşte bu 26.20 üstü zirveyi yeniler inşallah

Sayfa 672/798 İlkİlk ... 172572622662670671672673674682722772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •