Sayfa 746/798 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 5,961 - 5,968 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Alıntı Originally Posted by dinkana Yazıyı Oku
    Çeyreklik çok iyi kârlar geldiğinde bile ertesi gün şelale olduğu zamanları da gördük.Son bir yıldır böyle bir huy edindiğini biliyorum.88 den 49 a gelmenin tek nedeni bu yılın 1.çeyreklik kârı olamaz.Tamam önceki çeyreklere göre kâr düştü ancak 5 milyon 700 bin lira kar etmiş.Kâr kârdır zarar yok bir şey yok.Kağıt sebebini bilemediğimiz bir şekilde baskılanıyor diye düşünüyorum.İnşallah faaliyete geçecek ek tesisin devreye alınması bir kez daha ötelendi şeklinde bir KAP ile karşılaşmayız.Hepimiz için bir yıkım olur bu.
    Ben hissede yeniyim sizin kadar detaylı izlemedim ilk izlenimlerimi yazdım.

Bende stop çalıştı enflasyonun yüksek olması dolar TL 23.64 enflasyondan olumlu etkilenen farklı hisse aldım acsel geleceği olan hisse maliyeti düşük olanlar beklemesi mantıklı ben enflasyon ortamında beklemem herkese bol şanslar dilerim.

3. Belki tesadüftür, bilemiyorum..
    2022/4. çeyrekte 19,2 Milyonluk bir borçlanma yapılmış..
    Hatırlanacağı üzere 2023/1. çeyrekte hisse geri alımı açıklanmış ve 1. çeyrek sonuna kadar 19.198.458 liralık alım yapılmıştı..
    Geri alımı UV kredi ile yapmışız gibi...
    Kullanılan kredinin faizi %8,5-18,5 arasında bilanço dip notlara göre..

Bu geri alım alımda allem kullem işler olmadığı umudum halen devam etmekte..
    Geri alınan hisselerin çok yüksek fiyatlarda satılıp şirkete kar olarak yansıyacağını ummaktayım...
    Yoksa,
    "Pay fiyatının Şirket faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmadığı değerlendirilerek, sağlıklı fiyat oluşumuna katkıda bulunmak ve pay sahiplerini korumak amacıyla, geri alım programı başlatıyoruz"
    açıklaması anlamsız hale gelir...
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

4. 0.135 yuh o kadar bekledik.

5.  Alıntı Originally Posted by lastdracula Yazıyı Oku
    0.135 yuh o kadar bekledik.
    23 milyon liralık hisse geri alımdan sonra ben temettü beklemiyordum.
    Vermemiş olmak için verilmiş..

2019 dan beri hissedeyim zaten temettü verimi bu düzeyde açıp geriye dönük bakabilirsiniz

Herşeye 3 5 kuruş verir hissenin olayı 10 M sermaye

Halen biraz pahalı link tmpol ekize göre

Alcar boryat maalta göre ise ucuz ben böyle bakıyorum birde grafik

7. Evet Acsel de 2023 e girdigimizden beri bir garipliklerdir gidiyor ! Dahası yeni fabrika yatirimlarinin ileri tarihe etelenmesi ile baslayan. Ardından ilk ceyrek bilancoda hayal kırıklıgi..yine geri alım programindaki gariplikler .. sirket yonetimi 67 lerden geri alım yapiyor fakat 49.. 50 li rakamlardan almiyor pek..maliyet düsurup ilerde hisse satisindan daha fazla kâr yazilmasini ve ortakların ve sirketin bundan olumlu yararlanmasini istemiyor sanki !
    Yine garip sekilde sirketin kısa vadeli yukumlulukleri ; ticari finansal borclari artirilarak sirket borclu bir hale getiriliyor ki bu borclanmayi nerede kullaniyor ?
    Kaldı ki sirketin gecen yılki kârı sadece 89 Milyon..gecmis yil kârlarinida katarsak cok daha fazla. Neden öz kaynak kullanmiyor ?
    ve yine evet 89 Milyon gecen yilki kârdan sadece 1.6 Milyon yani hisse basına net 13 kurus temettu veriyor..Hadi gectik daha fazlasıni 35..45..yada 60 kurus gibide mi veremezdi ? Resmen dalga gecmektir bu kucuk ortaklarla...
    Yine son zamanlarda sirket uzerinde bir ketumluk , gerginlik , hos olmayan bir hava...
    Su ana kadar tüm bu olanların hepsi kucuk ortaklar aleyhinde durumlar burada iyi niyet aramak yada gormek fazla polyannacilik olur.
    Sadet ; sanki bir mantık bir el kucük ortakların übügüne binmiş ve o son nefesini de vermesini bekliyor ! Yada kacin gidin artık yoksa daha kotusüyle karsilasirsiniz gibi bir düsunce uygulama icinde...
    Evet 30 Haziran ın dolmasına da sayili günler kaldı ve hala fabrika yatirim haberi yok..Buradan anlayacagız gercek iyi niyeti...Biz tüm entrikalarına hile ve kötü niyetlerine ragmen burada olacagız sadece artık Acsel almayacagım ve almiyorum artik kendi adıma., yanindan bile gecmiyorum....kolay da kurtulamazlar elimizdekilerle de...Allah hayra cıkarsın...ytd

8. Acsel geri alım programı dahilinde aldığı 368.284 lot hisseyi VERUSA HOLDINGE Bist te 62.90 TL fiyat üzerinden satmış. Bir nevi devir , cepten cebe..izleyelim bakalım..Hayra vesile olur insallah...iyi seylerin baslangici olsun temennisiyle..ytd

Sayfa 746/798 İlkİlk ... 246646696736744745746747748756796 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •