Sayfa 265/814 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365765 ... SonSon
Arama sonucu : 6509 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: MRSHL - Marshall

SABAH STRATEJİSİ" 31 Ekim 2017
    Ekim ayının son gününe; Avrupa'da GSYİH sabahına, ABD'de vergi yasası tartışmaları ile uyanıyoruz.
    S&P500, vadeli işlemlerde yatay, Dolar / TL kotasyonları 3,7798 seviyesinden geçiyorlar. Her ayın son
    iş günü Türkiye'de dış ticaret dengesi resmileşirken SAMEKS endeksi açıklanıyor. TSİ 10:00'da TÜİK,
    dış ticaret dengesini resmen açıklayacak. Gümrük Bakanlığı, ay başında geçici verileri açıkladığı için
    bugünkü açıklamanın yeni bilgi etkisi düşük. Küresel ticaret hacimlerindeki artışa ve küresel büyümede
    "senkronizsyon"a bağlı bu sene dış denge büyümeye pozitif katkı yapeceğine işaret ediyorlar. Yurt-içi özel tüketim
    harcamalarında beklediğimiz yavaşlamaya (Şekil 1) karşın büyümenin son çeyrekte net ihracat ile
    temposunu sürdürmesini mümkün buluyoruz. Ekim ayına ilişkin SAMEKS endeksinde hizmet ve sanayi
    kırılımlarında yurt-içi özel tüketimde beklediğimiz yavaşlamayı gözlemlemeye çalışacağız.
    ŞİRKET HABERLERİ
    Aksigorta (AKGRT, Nötr): Şirket'in 3Ç2017'deki net dönem karı 21,2mn TL ile geçen yılın aynı
    çeyreğindeki 22,9mn TL'nin %7 altında gerçekleşmiştir. Genel teknik bölüm gelirleri ise bir önceki yılın
    Marshall Boya (MRSHL, Nötr): Şirket'in 3Ç2017'deki net dönem karı 849bin TL ile geçen yılın aynı
    dönemindeki 158bin TL'lik zararın tersi yönünde gerçekleşmiştir. Satış gelirleri bir önceki yılın aynı
    dönemine göre %47 oranında artan şirketin brüt karı ise aynı dönemler itibariyle %37,3 oranında artarak
    29,3mn TL olmuştur. Faaliyet karı ise %81,4 oranında artarak 4,4mn TL olmuştur. Diğer yandan, Şirket
    3. çeyrekteki net kar rakamına karşın yılın ilk 9 ayında 2mn TL zarar kaydetmiştir. Şirket geçen yılın ilk
    9 ayında 2,9mn TL kar elde etmişti.
    Mardin Çimento (MRDIN, Pozitif): Şirket'in 3Ç20172'deki net dönem karı bir önceki yılın aynı
    dönemine göre %63 oranında artarak 14,4mn TL'ye yükselmiştir. Şirket'in brüt karı ise aynı dönemler
    itibariyle %71 oranında artarak 19mn TL'ye yükselmiştir. Net kar ve brüt kar marjları 3Ç2017'de sırasıyla
    %27 ve %36 olmuştur. Söz konusu rakamlar geçen yılın aynı çeyreğinde sırasıyla %24 ve %30 idi. Son
    olarak, üçüncü çeyrek kar rakamı ile birlikte yılın ilk dokuz ayındaki net dönem karı ise bir önceki
    çeyreğe göre %55 oranında artarak 36,3mn TL olmuştur.

ICO PEKİİ BU NE BİR YANLIŞLIK MI VAR

Makyajsız çıkmam abi ! Siz neyin analizini yapıyonuz Allahaşkına?

3. Bu borsa ilginç bir alan. 3.çeyrek bilanço dönemi, boya hisseleri prim yapar, dyo mu alsak, marşal mı diye düşündük, dyo primli, marşal primsiz deyip marşal aldık. Bilançoları ayın dokuzunda beklerken pazartesi seanstan sonra açıkladılar ve dyo kar, bu zarar açıkladı. Marşalın önceki hareketlerine baktım, bilançodan sonra ciddi düşüşler yaşamış, gece uyuyamadım. '' Nereden marşal aldık, keşke dyo alsaydım'' dedim. Dün baktım kar açıklayan dyo düşüyo, marşal primli, boşu boşuna uykusuz kaldık iyi ki marşal almışız dedim. Bugün de dyo'yu görünce ''keşke dyo alsaydım'' diyorum. Siyasette 24 saat bazen çok uzun süredir deniyor ama borsada herhalde saatler içinde çok şey değişiyor.. Bu arada dyo neden bu kadar gitti acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by demir61 Yazıyı Oku
    Bu borsa ilginç bir alan. 3.çeyrek bilanço dönemi, boya hisseleri prim yapar, dyo mu alsak, marşal mı diye düşündük, dyo primli, marşal primsiz deyip marşal aldık. Bilançoları ayın dokuzunda beklerken pazartesi seanstan sonra açıkladılar ve dyo kar, bu zarar açıkladı. Marşalın önceki hareketlerine baktım, bilançodan sonra ciddi düşüşler yaşamış, gece uyuyamadım. '' Nereden marşal aldık, keşke dyo alsaydım'' dedim. Dün baktım kar açıklayan dyo düşüyo, marşal primli, boşu boşuna uykusuz kaldık iyi ki marşal almışız dedim. Bugün de dyo'yu görünce ''keşke dyo alsaydım'' diyorum. Siyasette 24 saat bazen çok uzun süredir deniyor ama borsada herhalde saatler içinde çok şey değişiyor.. Bu arada dyo neden bu kadar gitti acaba?
    Bu defa farklı.al gülüm ver gülüm değil tahtada ciddi ciddi mal toplanıyor 44-45 hareketi gelebilir ama kalıcı olmaz bence... Grafikte 2 sene önceki 50.75 zirvesine göz kırpıyor ama bu bilanço yapısıyla kalıcı yükseliş beklemek anlamsız olur....

Kar gördün mü kaçacaksın bu tahtadan 5 yıldır böyle yapanları hiç üzmedi

YTD

5. Kari goren kaciyir ama mrshl da kaciyir millet yukardan geri aliyir bi besyilda arkasindan baktirmasin kari gorup satanlara ytddddddddd

Alıntı Originally Posted by scharif07 Yazıyı Oku
    hergün biraz daha üstüne koyuyor.bu pozitife işaret.lakin ben özellikle bugün agresif hareket bekliyordum yapmadı.bakalım 2. Raunt becerebilecekmi. 41,50--42,50 arasını bugün rahat geçip , yarında 48.80 e değebilecekmi .hayal kurgum devam ediyor.
    Yatırım tavsiyesi olarak algılamayın büyük kayıplara maruz kalabilirsiniz:kalp:
    hayal kurgum gecikmeli olarak devam ediyor

7. Borsayla ilgilenen arkadaslari 38 lerdeyken davet ettik mrshl a okadar dedik gelin ucuz kaldi bugun 41.50 den basladi biri bugun gec ama guc olmadi digerleride heralde 45 den sonra baslicak bu gidisle ytddddddd

8. Neyse arkadaslar salamdir agir agir giderler benim gibi yavas yavas sulaniyorlar iste urkutmeyelim agayi ytddddd

Sayfa 265/814 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365765 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •