Sayfa 517/814 İlkİlk ... 17417467507515516517518519527567617 ... SonSon
Arama sonucu : 6507 madde; 4,129 - 4,136 arası.

Konu: MRSHL - Marshall

1.  Alıntı Originally Posted by ümit05 Yazıyı Oku
    alma kardes sen alma
    saol abim benim ,düşündün ya beni gözlerim yaşardı...

2.  Alıntı Originally Posted by zırıltı Yazıyı Oku
    MarshAll boya bu işlemle ilişkili açıklamayı yaptı.ortakliktan çıkarma kamuya. Yapılan açıklamadan önceki son 1 aylık ortalama olan 32 TL le falan olur tam fiyat deil ama son 1 ayda buralarda gidip gelmiş .Haberiniz olsun .Satma hakkı ise son 5 yıllık ortalamanın 40 TL yı geçeceğini sanmam.satma hakkıda 40 TL olur.
    Sizleri uyarayım dedim.Borsadan çıkmak isteyen sirketlerin hisselerini son alan her zaman mağdur olur bilginiz olsun.
    Egerki şirket 40 TL den yüzde 95 payı bulursa sonrasında borsadan çıkmak için 30 ile 33 arası artık bu günden geriye son 1 aylık fiyat ne işe pay alımı teklifi yapar.sonrasinda 98 i borsada bulursa bu pay aliminda sizleri ortaklıktan atar .
    Gaza gelmeyin elinize verirler.benden uyarması .
    Denizzbank Doğan gazetede en son alanların durumları ortada .
    İzocama bakarsanız anlarsınız miletin anasını ağlattılar .haberden önce hisse alanlar karda.bu saatten sonra sakat olabilir.
    Sadece görüş ve tahminlerimdir.asla ytd deildir.heer koyun kendi bacağından asilir

Gömlekçiler işbaşında yine.Küçük orta ne bulursa yatırımcının kafasını karıştırıp, ne kadar sattırabilirse.pazartesi görürüz ne olacağını....

Kağıt tavanken o kadar kafa karıştırıcı yazı yazmış.Daha hızını alamamış,yazıda az etkili bir bölüm görmüş ki dönmüş birde düzenleme yapmış.

Tavanda ne kadar bekleyen ile kapattı bugün

4.  Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2019 Yazıyı Oku
    Gömlekçiler işbaşında yine.Küçük orta ne bulursa yatırımcının kafasını karıştırıp, ne kadar sattırabilirse.pazartesi görürüz ne olacağını....

Kağıt tavanken o kadar kafa karıştırıcı yazı yazmış.Daha hızını alamamış,yazıda az etkili bir bölüm görmüş ki dönmüş birde düzenleme yapmış.
    Hacı abi ben uyardim bir daha tavan daha yapmaz demiyoruz.ama alırken kumar oynadiginizin farkına varın diye yazdık .amacımız uyarmak.soleki Denizbank 21.20 dedi 21.20 den yukarı fiyatta hisse alanlar şu an denibank mağdurları diye gurup kurdular.investing yaz burada denizbank formunu oku görürsün.izocam formuna git izocam 20.12 dedi 20.12 den yukarı hisse alanlar zararına sattı yada şu an kapalı tahtada ortak olarak duruyorlar.boyner 8 .30 falan dedi şu an SPK onayı bekleniyor .tahta kapanacak yakında spk onayı sonrası Boyner şu an 14 TL ama tahta kapanınca hisseler silinip 7 TL yatınca yatırımcı baslicak ağlamaya Allahinizdan bulun gibi laflar etmeye.dogan gazete ortaklıktan Atma 8 TL civarı idi ky en son 15 TL den aldı.tahta kapanınca küçük yatırımcı başladı ağlamaya.denizzbankta investing yaz bak bakalım aglayanlara git gül.neden çünkü kanunları tebliğleri bilmiyorlar.aynen yukarıda yazdım.sirket Marsal için 40 TL demiş .Nokta bunun devamı yok .Yanlız spekuletorler bunu 100 TL yerde çıkarır.onu ben bilemem.ozellikle çağrıya satma haklarına çok veren olursa hisse sayısı çok az kalırsa doğan gazetede en son 300 bin lot civarı bir şey kalmıştı mesela hisse fiyatını çok arttırıp küçük yatırımcıya gomuyorlar orasını bilemem yanlız sirket 40 TL demiş ben onun için yazdım.
    Sirketin amacı yüzde 95 i bulup borsadan çıkmak imiş bunu yazmış.bende kanunlar ne diyor onu yazdım.
    Kanunlar şunu der ilk önce 40 TL den çağrı olacak gönüllü isteyen verir isteyen vermez.
    Eğer yüzde 95 ile yuZde 98 sınırında kalırsa SPK onayı şartı ile 31 TL fiyatlardan yani haber öncesi son 1 aylık aortttan 20 gün borsa kotundan cikmainin onkosulu olan pay alımı yapılacak.
    Daha sonra hissesini vermeyen lot sayısı kadar son 1 aylık aort olan 31 TL mıdır artik 30 TL mıdır nedir takasbanka parası yatırılır 3 yıl hissesini vermeyenler için istediği zaman satabilmesi için.bu para yattimi borsadan şirket çıkar .artık hissesini vermeyen kişiler borsa dışında işlem olmayan bir sirkete ortak olursunuz.(şu an izocam şirketi bu şekilde.)
    Tabiki eninde sonunda sirkeet hakim ortak konumuna gelir yani yüzde 98 bulunur ama borsada ama borsa dışında.borsada işlem görürken bulursa 98 oranı işler satma hakkinda son 5 yıllık 1 yillin 1 aylık aort yada hakim ortak konumunun kazanıldığı zaman yapılan çağrı fiyatı (40) TL yada sirkeetin yapacağı değerleme en yüksek olan fiyat sizin hisserinizi satma fiyatı olur .daha sonra sirkeetin sizi ortaklıktan atma fiyatı haber öncesi son 30 günlük fiyat 30 ile 32 TL arası diyelim bu fiyattan ortaklıktan atilirsiniz.
    Borsa dışında 98 bulunursa hakim ortak konumunun kazanildigi hisse alım fiyatı 40 TL yada değerleme raporu hangisi yüksekse çıkar.burada son 1 yıl da yapılan çağrı diyor 1 yılı geçerse 40 TL avantajida gider sadece değerleme raporu olur risk var .borsa dışında ortaklıktan atma ise sadece değerleme raporu diyor tebliğ .
    Yanlız doğan gazete ve boynerde satma hakları yüksek ortaklıktan çıkarma dusuktu satma hakkı bitince hisse adetleri çok azalınca hisse fiyatlarını soekuletorler çok fahiş fiyatlara çıkardılar.burada risk ve kumar var son alanlar tahta kapanınca yarı fiyatına hissesini vermek zorunda kalıyor .
    Bilader ben izocam doğan gazete gibi şirketlerden olan tecrübelerimi aktardım .beni gomlekci yaptın bende zaten Marsal hissesi yok. Kim ne yaparsa yapsın banane.su an Marsal 2.23.1 önemli nitelikte işlemler adlı tebligin 8.maddesine göre hareket ediyor.yuzde 98 sınırına kadar bu tebliğ geçerlidir.https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...0131224-17.htm
    Yüzde 98 bulunursa 2.27.2 ortaklıktan çıkarma ve satma hakları tebliği devreye girer https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...20141112-7.htm

5. Yanlız şuda var şirketin fabrikası güzel bir yerde ne kadar büyük nedir nasıldır .değerleme fiyatı ne çıkar .değerleme fiyatının 40 TL den yukarı çıkacağını düşünüyorsanız orası ayrı araştırmak lazım nede olsa sermayesi düşük 10 milyon.fabrika binası ve makina teçhizatı belki atıyorum sallıyorum birisi 90 bin M2 demiş.dilovasinda bu büyüklükte fabrika makina teçhizat 400 milyondan az değildir bence tabiki.dahasi para bilmem ne falan filan.
    Neticede hissede olanlar içi hayırlısı doyelim .
    Asla ytd deildir sadece kendi fikirlerimdir

6.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Tavanda ne kadar bekleyen ile kapattı bugün
    138981 lotla kapattı dostum bereketli olsun .ne zaman ky yi dokuyolar böyle oluyor .bakiyomda pek yazan yok ky azmidir nedir.investing de bile yazan o kadar çok deil .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    yahu deniz 5 tl den 20 tl ye gitmiş sen 20 tl deki işlemi yazıyorsun.. tamam buda 60-70 olsun o zaman uyar eyvallah, daha haber yeni ve sıcak.. bak boynere 7 tl den ayrılma hakkı cagrı vs ne varsa ardına koymadı sonu 18 tl gördü ? bosh ev aletleri kactan cıktı ? olmip cıkacağım diyor 3 tlden hisse kac 7 ? ..sanki marshall 100 tl oldu bizde gelin alın diyoruz
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
    %60 ı 98 yılında 70 milyon dolara satılan şirketin tamamı 116 milyon dolar eder.. aradan gecen 20 yılın bir hesabı olmayacak mı ?
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

Sayfa 517/814 İlkİlk ... 17417467507515516517518519527567617 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •