Sayfa 519/813 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon
Arama sonucu : 6501 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: MRSHL - Marshall

1. Yanlış yazip işi uzatiyorsunuz sonra bana kiziyorsunuz .bu izocamin sadece 1 ortağı diğeri kuveytli petrol şeyhi oda çabası .tek ortak 2013 te 42 milyar euro.milyon deil

Saint-Gobain; büyüme, enerji verimliliği ve çevrenin korunmasına ilişkin sorunlara yenilikçi çözümler sağlamak için yüksek performanslı inşaat malzemelerinin pazarlama, tasarlama, üretim ve dağıtılması gibi alanlarda faaliyet gösteriyor. 2013 yılında 42 milyar Euro seviyesinde bir satış rakamı gerçekleştiren Saint-Gobain, yaklaşık 190 bin çalışanı ile 64 ülkede faaliyetini sürdürüyor.*

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul-amasya
    Gönderi
    3,005
     Alıntı Originally Posted by zırıltı Yazıyı Oku
    Yanlış yazip işi uzatiyorsunuz sonra bana kiziyorsunuz .bu izocamin sadece 1 ortağı diğeri kuveytli petrol şeyhi oda çabası .tek ortak 2013 te 42 milyar euro.milyon deil

Saint-Gobain; büyüme, enerji verimliliği ve çevrenin korunmasına ilişkin sorunlara yenilikçi çözümler sağlamak için yüksek performanslı inşaat malzemelerinin pazarlama, tasarlama, üretim ve dağıtılması gibi alanlarda faaliyet gösteriyor. 2013 yılında 42 milyar Euro seviyesinde bir satış rakamı gerçekleştiren Saint-Gobain, yaklaşık 190 bin çalışanı ile 64 ülkede faaliyetini sürdürüyor.*
    yahu tamam marshall pazartesi taban olacak almayın bulasmayın zırıltı kardeşi dinleyin, ne desek yaranamıyoruz o kadar olumlu pay çıkış işleminde olumsuzu size denk gelmiş ne diyelim kısmet buda 2. olur belki.. birde merak ettim marshall hisseniz var mı
    Mal sahibi Mülk sahibi..hani bunun ilk sahibi .. mal da yalan mülk te yalan..var birazda sen oyalan..

3.  Alıntı Originally Posted by ümit05 Yazıyı Oku
    yahu tamam marshall pazartesi taban olacak almayın bulasmayın zırıltı kardeşi dinleyin, ne desek yaranamıyoruz o kadar olumlu pay çıkış işleminde olumsuzu size denk gelmiş ne diyelim kısmet buda 2. olur belki.. birde merak ettim marshall hisseniz var mı
    Ne taban olacak kardeşim 40 TL bir kere garanti biz taban olcak drmedik kimseye dolandırma şimdi 100 TL de olabilir ama şirket 40 TL dedi dedik.spk ve diğer kurumlar yabancı sermayenin hizmetkaridir onlar ne isterse o olur .sen izocama yerliler öle deyince bende onlarin yabamcinin alası oldugunu belirttim aslında tam tersi yerli olunca parayı veriyorlar yada spk verdiyor diyeyim yabancı ne derse onay alıyor.kuresel güç yabancı sermaye çekme çabası

4. Hoca sole bir karşılaştıralım izoocam ile marsall boya dilovasinda komşu fabrikalar yürüyerek 5 dakika .marsalin 10 milyon ödenmiş sermayesi var izocamin 25 milyon .Marsal bu konuda iyi hisse sayisi daha az.izocamin dilovasinda 2 fabrika var 150 bin M2.tarsusta 1 fabrika 130 bin M2 Eskişehirde 20 bin M2 4 fabrikası var .marsalin sanırım dilovasinda 90 bin M2 fabrika.maarsal yıllık 320 milyon TL civarı hasılat izocam 550 milyon civarı .Marsal bilancosunda göre ederinin 5.5 katından gönüllü çağrı yapacak.izocam bilancosunda göre ederinin 2.3 katına zorunlu çağrı yaptı.izocamin dışarıda 1 milyon 200 bin lotu vardı korkanlardan 700 bin lot alıp borsadan çıktı 20.12 TL den.marshalin 1milyon 150 bin civarı lotu var dışarıda .650 bin lot alması lazım marsalin bu ky için avantaj alamazsa toplayamazsa ne olacak oda var .izocamda boyle bir sorun yoktu zaten yeterli payları vaardi

Ancak şu var izocamda borsa dışında 98 paya ulaşıldı .şimdi iş geldi fabrikaların malların degerlemesine . İlk aşamada 20.12 TL den milleti mağdur ettiler.degerlemede eğer hırsızlık yapmazlarsa en az 60/70 TL çıkması lazım bakalım 10 güne sonuç açıklanacak.
    Marsalinda fabrika mallar gerçek değerinde olsa baya ederi olur bence
    Şimdi marsali sıfırdan halka arz etseler 70 TL den assagi etmezler aynı sermaye sayısı ile .ama alirkene ucuza alıyorlar.
    Bizim konustugumuz şirketlerin ana ortakları çok büyük küresel güçler bu gibi işleri yerleşik konumda sineğin yağını çıkaran şirketlere verip halledyorlar.yani aracılar işi bitirip mağdur ediyor insanlari

5. Marsallin sahibi gene iyi adammış. bilanço ederine göre pddd sinin 5.5 katına gönüllü çağrı yapıyor.izocamda 5.5 katı yapsaydı 7.5x5.5 = 41.25 TL den alması lazımdı bizden ama çakallar 20.12 den yaptılar

Marshall gönüllü çağrı yapmış izocamdan farklık var

Bide Marshall acaba pay % kaçta acaba bunu bilen var mı yani %95 için daha bayağı lot toplaması gerekiyor sanırım!

8. Evet 650 bin lot alması lazım .haklısın.zaten marsallin bilançoda izocamla aynı bunların uzun zamandır degerlemeleri olmuyor .marsalin fabrika arsası binası çok düşük maliyet fiyatında görünür bilançoda yoksa orası sadece 400/500 milyon yapar belkide makinalarla
     Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Bide Marshall acaba pay % kaçta acaba bunu bilen var mı yani %95 için daha bayağı lot toplaması gerekiyor sanırım!

Sayfa 519/813 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •